ПРОБЛЕМ не прехвърля на газ...

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 9.07.2011
Местоположение: около Монтана
Пол: Мъж
Кара: каквото намери
Мечтае да кара: служебно BMW

ПРОБЛЕМ не прехвърля на газ...

Мнение от kinazoberk » 10 Апр 2015, 22:49

Здравейте колеги, Моля да помогнете с мнения и препоръки ( към модераторите , ако не е за тук тази тема я преместете, ноискам бързо да опиша проблема

Става въпрос за БМВ 316 И 2000г. бенизн на газ с турски газов инжекцион NLP

ТА от няколко дни започна да ми прави следния проблем.: Като запаля студена и загрее на 40 градуса си прехвърля на газ,ноприпоследващо палене след 1500 оборота не успява да прехвърли на газ,катосамо изсписква и пак си остава на бензин.. и постоянно като прехвърли оборотите пак писка и пак си остава на бензин и постоянно писка остава на бензин ит.н и т.н ..... Тоест не иска да прехвърля на газ. Преди няколко дни пък като се опита да прехвърли над 1500-те оборота ми заби муцуната и пак прехвърли на бензин и продължи проблема с пискането и оставането на бензин . После се оправи, и си прехвърляше нормално но на следващите дни си продължи проблема , описан по-горе....Странно

В монтана обиколих всички газови сервизи , но нямат моя софтуер и не могат да се свържат с компа на инжекциона . Може да ми препоръчате или изпратите някакъв софтуер за тази уредба--- или каквото и да е ... Това е адреса на газовата уредба http://www.nlplpg.com/programlar-1.asp.htm

Благодаря Ви предварително
България е страна на мечтите...всички мечтаят да избягат от нея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 22.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с DPF
Мечтае да кара: на ток
Детайли за колата: стоковица

Re: ПРОБЛЕМ не прехвърля на газ...

Мнение от dynalias » 20 Апр 2015, 19:10

kinazoberk написа:Здравейте колеги, Моля да помогнете с мнения и препоръки ( към модераторите , ако не е за тук тази тема я преместете, ноискам бързо да опиша проблема

Става въпрос за БМВ 316 И 2000г. бенизн на газ с турски газов инжекцион NLP

ТА от няколко дни започна да ми прави следния проблем.: Като запаля студена и загрее на 40 градуса си прехвърля на газ,ноприпоследващо палене след 1500 оборота не успява да прехвърли на газ,катосамо изсписква и пак си остава на бензин.. и постоянно като прехвърли оборотите пак писка и пак си остава на бензин и постоянно писка остава на бензин ит.н и т.н ..... Тоест не иска да прехвърля на газ. Преди няколко дни пък като се опита да прехвърли над 1500-те оборота ми заби муцуната и пак прехвърли на бензин и продължи проблема с пискането и оставането на бензин . После се оправи, и си прехвърляше нормално но на следващите дни си продължи проблема , описан по-горе....Странно

В монтана обиколих всички газови сервизи , но нямат моя софтуер и не могат да се свържат с компа на инжекциона . Може да ми препоръчате или изпратите някакъв софтуер за тази уредба--- или каквото и да е ... Това е адреса на газовата уредба http://www.nlplpg.com/programlar-1.asp.htm

Благодаря Ви предварително


Колега, преди да ровите в газовия компютър, се заслушай дали въобще като натиснеш копчето да прехвърли на газ се чува щтракване на клапана на бутилката отзад. Понякога масата прави мизерии, защото е вързана на самия клапан, а бутилката е боядисана и става лоша маса и клапана не отваря. Вържи му един кабел ей така за проба от клапана до купе-то и виж дали няма да се оправи. Понякога проблемът е прост. Виж също дали не е забил и клапана отпред преди изпарителя и се убедете, че в бутилката има газ. И чак тогава вече търсете проблема и ровете в компа на газта.
history:
E36 328i coupe 1995г. 193hp 25.11.2013-19.04.2019г.sell
E90 320d sedan 2009г. 177hp 10.06.2019г.-now

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook