Странен проблем при прехвърляне на газ

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1014
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е34 520 touring
Мечтае да кара: Е30 М3 и Lancia Delta integrale evo 16v

Странен проблем при прехвърляне на газ

Мнение от M-TEAM » 16 Май 2015, 13:28

Здравейте , карам Е34 М50 Б20 с газов инжекцион. Марката му е BlueTronic-български събран с каквото части май са имали . Проблема е следния -възможно ли е ако манометъра на бутилката не показва колата да не иска да прехвърли на газ-защото когато не иска да прехвърли като погледна отзад на бутилката покзава че няма газ,а нивомера с лампичките който е на копчето по принцип показва каквото си иска. След известно време примерно след около 10 мин я пробвам и успява да прехвърли на газ и манометъра показва че има газ около 1/4. Търсих течове на газ по метода с пяната ам не открих нищо. Питам тук защото в Стара Загора като им кажа марката на газовата дигат ръцете и до там. Купих си кабел и в сайта им има програма за закачане-закачих и и единственото което успях да разбера е че наистина по показания в програмата излиза че бутилката е празна а има газ . :banghead:
BMW E30 M3-one dream
skype-bmwpower5555

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Странен проблем при прехвърляне на газ

Мнение от Jordana » 16 Май 2015, 17:23

Е как искаш да прехвърля като показва че няма газ ? отваряй и чисти изпарител , газов клапан и проверка на тръбичката за отлагания от графит .Ако е чисто продължаваш назад - евросондата и клапана в бутилката.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1014
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е34 520 touring
Мечтае да кара: Е30 М3 и Lancia Delta integrale evo 16v

Re: Странен проблем при прехвърляне на газ

Мнение от M-TEAM » 16 Май 2015, 17:42

Jordana написа:Е как искаш да прехвърля като показва че няма газ ? отваряй и чисти изпарител , газов клапан и проверка на тръбичката за отлагания от графит .Ако е чисто продължаваш назад - евросондата и клапана в бутилката.

Е точно това искам да разбера-от къде взима сигнал компютъра на газовата че няма газ при условие че съм сложил 20 лв . Всички филтри са сменени и тръбата към изарителите пуска газ.
BMW E30 M3-one dream
skype-bmwpower5555

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Странен проблем при прехвърляне на газ

Мнение от georgi_1986 » 16 Май 2015, 18:16

Това отзад на бутилката е нивомер а не манометър и няма никакво отношение към превключването на газ. За превключването ти трябва температура на антифриза над зададената да речем 30градуса, времезадръжка да речем 30секунди и обороти над заданието да речем над 600. Има и още няколко неща от които зависи прехвърлянето но всичко се вижда от програмата която ти е на лаптопа, какво условие чака за да прехвърли, за 1 минута работа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1014
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е34 520 touring
Мечтае да кара: Е30 М3 и Lancia Delta integrale evo 16v

Re: Странен проблем при прехвърляне на газ

Мнение от M-TEAM » 16 Май 2015, 20:42

Температурата която е зададена е 30 градуса,оборотите са зададени 600 и когато всичко е наред си прехвърля без проблем. Има и някакви показания на нивомера и като я закача дори че съм заредил газ показва че е празна :banghead: . Ако някой знае читав газаджия в Стара Загора да казва .
BMW E30 M3-one dream
skype-bmwpower5555

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Странен проблем при прехвърляне на газ

Мнение от georgi_1986 » 16 Май 2015, 20:55

За мен няма някое от условията за прехвърляне, нивомера не играе никаква роля той може да се настрой от програмата и дори да е празна бутилката ти показва че е пълна. В Стара Загора няма добри газаджии поне аз не знам затова се опитвам сам да настройвам и ремонтирам агу-то.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Странен проблем при прехвърляне на газ

Мнение от Jordana » 16 Май 2015, 22:08

M-TEAM написа:Температурата която е зададена е 30 градуса,оборотите са зададени 600 и когато всичко е наред си прехвърля без проблем. Има и някакви показания на нивомера и като я закача дори че съм заредил газ показва че е празна :banghead: . Ако някой знае читав газаджия в Стара Загора да казва .

Има мап сензор - по всяка вероятност външен , една кутийка със две маркучета и една 3 пинова букса .Мери налягането на газта в камерата ниско нолягане тоест веднага на изхода от изпарителя .
Щом имаш софтуер виж какво е налягането по показания от него . Ноказанието е на диференциалното налягане а не това в бутилката . Газ може да не постъпва от бутилката от дефектна евро сонда , заклинил поплавък или други причини .Така че преди да почнеш да разглабяш провери мапа с една помпа дали отчита вярно и ако не го сменяй .Ако - да , насочи се към евро сондата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1014
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е34 520 touring
Мечтае да кара: Е30 М3 и Lancia Delta integrale evo 16v

Re: Странен проблем при прехвърляне на газ

Мнение от M-TEAM » 17 Май 2015, 9:27

Ами като закача газовата има стойности на това налягане и като дам газ се увеличава. Единия вакуум е идва от рейката газовата а другия мисля че беше закачен за колектора . Не знам по принцип какви трябва да са стойностите му ,но колата си върви прилично на газ.
Май ще трябва да пробвам някой газаджия или да се разходя до Пловдив.
BMW E30 M3-one dream
skype-bmwpower5555

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Странен проблем при прехвърляне на газ

Мнение от Jordana » 17 Май 2015, 9:45

Въпроса е какво показва като не иска да прехвърля на газ .Като е обърнала на газ и работи едва ли може нещо да се хване понеже проблема вече е изчезнал .
Налягането при което обръща на бензин се настройва от софтуера , понякога трябва да се намали ако е много високо .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Странен проблем при прехвърляне на газ

Мнение от c7aH4eB » 25 Авг 2015, 8:26

Виждам, че темата е на няколко месеца, но да се включа може и да помогна все пак. От Стара Загора като влезнеш в Богомилово, някъде по средата на селото в дясно по едно баирче има добър майстор, който се занимава с газови уредби, даже имаше табела авто газови уредби, но не съм сигурен дали не се виждаше само като идваш от към Чирпан. Ходил съм с приятели да си настройват колите и всичко е точно, предполагам, че ще ти свърши работа :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1014
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е34 520 touring
Мечтае да кара: Е30 М3 и Lancia Delta integrale evo 16v

Re: Странен проблем при прехвърляне на газ

Мнение от M-TEAM » 14 Ное 2015, 21:33

Така след няколко месеца ходене по мъките ,най-накрая имаме участник познал верния отговор. След всяко неискане на газовата да превключи в момента в който я закача и тръгва гадта мръсна :) ,обаче 1 ден спря нацяло да прехвърля и като я закачих и и погледна налягаията се оказа че мапа на газовата не работи . Поръчах си нов мап от фирмата производител ,човека ми го прати сложих го и заработи -мапа струваше 68 лв и засега всичко е наред. Иначе като ме видат с тая газова и всичко живо дига ръце и казва че немогат да я закачат,аз си купих кабел за 15 лв и софта го има в сайта на прозиводителя -само ми трябва човек дето разбира от настройки :)
BMW E30 M3-one dream
skype-bmwpower5555

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook