Мнение за зимни гуми Cordiant

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 28.03.2015
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: m57d30

Мнение за зимни гуми Cordiant

Мнение от mariyangeorgiev » 19 Окт 2015, 11:14

Здравейте колеги предлагат ми чисто нови зимни гуми Cordiant с увеличен грайфер специално за коли със задно предаване. За мен тази марка е абсолютно непозната. Някакви отзиви?

Sent by Xperia Z1 using Tapatalk
BMW Lover

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Мнение за зимни гуми Cordiant

Мнение от Haddess » 19 Окт 2015, 13:10

mariyangeorgiev написа:Здравейте колеги предлагат ми чисто нови зимни гуми Cordiant с увеличен грайфер специално за коли със задно предаване. За мен тази марка е абсолютно непозната. Някакви отзиви?

Sent by Xperia Z1 using Tapatalk

Гумите са руски, кой модел ти предлагат?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 28.03.2015
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: m57d30

Re: Мнение за зимни гуми Cordiant

Мнение от mariyangeorgiev » 19 Окт 2015, 18:21

Haddess написа:
mariyangeorgiev написа:Здравейте колеги предлагат ми чисто нови зимни гуми Cordiant с увеличен грайфер специално за коли със задно предаване. За мен тази марка е абсолютно непозната. Някакви отзиви?

Sent by Xperia Z1 using Tapatalk

Гумите са руски, кой модел ти предлагат?


Winter drive
BMW Lover

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Мнение за зимни гуми Cordiant

Мнение от M5 » 22 Окт 2015, 10:05

Така като гледам шарката наподобява много тази на Nokian WR G2. За качествата нищо не мога да кажа. За пръв път я чувам тая марка.

Nokian:
Изображение

Cordiant:
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 7.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G30 540i

Re: Мнение за зимни гуми Cordiant

Мнение от BAHKATA » 22 Окт 2015, 10:39

И на Пирелки мязат малко:

Изображение

Иначе какво ще рече "с увеличен грайфер за коли със задно"? Защо ли надушвам някой маркетингов трик или казано по-просто някоя лъжа от гумаджия, който ги продава с 40% надценка... :mhihi: :mhihi:

А, и ако може да споделиш за размера какви цени ти дават, че ми е интересно. :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мнение за зимни гуми Cordiant

Мнение от bum_bum » 22 Окт 2015, 12:50

Увеличения грайфер сигурно е супер за сняг. Но при движение на суха настилка грайфера натрупва топлина и колкото е по-голям толкова по-бързо ще прегрява гумата. Т.е. при каране при по-високи температури и сух път бързо ще се изпече.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Мнение за зимни гуми Cordiant

Мнение от sean-john » 31 Окт 2015, 18:23

И на мен ми ги предлагаха,но са ми абсолютно непознати(не,че тия които взех са ми познати :mhihi: ).Това с увеличения грайфер е така,но не е специално за задно :) просто са с една идея по дълбок от масовите (може би са 10-10.5мм) един приятел си взе такива,но още не съм ги видял да измеря точно колко мм са.Като цена моя приятел си е взел 195/60/15 (не е БМВ колата) на 83лв броя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Мнение за зимни гуми Cordiant

Мнение от nikola59 » 02 Ное 2015, 1:29

Руска е марката от среден ценови клас по тяхните стандарти. Не лоши, но и далеч по възможности от премиум марките - по тези тестове тук: http://www.autodela.ru/main/top/test/Sh ... _2012_test Модела със шиповете дава определено по- добри резултати, но това е друг въпрос...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 19.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 98' е39 520i
Мечтае да кара: V8

Re: Мнение за зимни гуми Cordiant

Мнение от ДаниД » 30 Ное 2016, 12:06

Да повдигна малко темата, някой кара ли с такива гуми ? Това че са руски и са със 10мм грайфер, както и цената много ме привличат.. Някой имал ли е проблеми ? Мислех си и вариянт за 2 задни такива и предни по европейски ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мнение за зимни гуми Cordiant

Мнение от bum_bum » 05 Дек 2016, 18:46

Едва ли на хлъзгав път ще имаш желание да имаш по-добро сцепление на задницата, отколкото в предната част на колата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Мнение за зимни гуми Cordiant

Мнение от host » 05 Дек 2016, 19:44

ДаниД написа:Да повдигна малко темата, някой кара ли с такива гуми ? Това че са руски и са със 10мм грайфер, както и цената много ме привличат.. Някой имал ли е проблеми ? Мислех си и вариянт за 2 задни такива и предни по европейски ?


ако проблема ти е в бюджета , а размера ти е масов мога да ти пиша едни дето ги пробвах вече на една кола ... чудни за парите си

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 19.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 98' е39 520i
Мечтае да кара: V8

Re: Мнение за зимни гуми Cordiant

Мнение от ДаниД » 16 Дек 2016, 9:31

Купих си 4 броя Кордиант Winter Drive и на този етап съм доволен. На хлъзгав път имам добро сцепление, изкачвам разни нанагорнища без проблеми, естествено АСЦ-то мига по нанагорнищата, но чакам с нетърпение малко по сериозен сняг за тестове. Купих си гумите от София и съм доста приятно впечатлен от отношението на хората, които ги продават. Гумите са с дот 4016. Цената е 83лв на брой със ДДС за 205/65/15, което е топ цена :)
Изображение

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook