Тониране без фолио?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Тониране без фолио?

Мнение от TytusPulo » 31 Окт 2015, 9:05

Понеже изчетох доста теми и само загатвания за това, искам да попитам могат ли да се затъмнят стъклата без лепкане на фолио? Има ли някой в БГ който се занимава с това и дали си струва?

А при поставяне на фолио колко време минава, преди да започне да се отлепва?

Разбрах, че за предните било забранено нали така? Така ми се иска да ги затъмня, лятото слънцето просто ме убива...

Поздрави

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Тониране без фолио?

Мнение от sean-john » 31 Окт 2015, 10:23

Ако не искаш да трепериш на всяка проверка и спиране от КАТ си правиш цялата кола с 3М фолио от най светлата му гама,което по спомен не пуска 99% от УВ лъчи и ~20-30% от топлината и си свиркаш,е мн ясно,че не е като със супер тъмно фолио,но аз го предпочитам като балансиран вариант в който имам и на предните странични,също и вечер нямаш никакви проблеми с видимостта.Гаранцията на моето е доживотна,няма да се отлепя няма да изсветлява или подобни типични за китайските фолиа..Иначе за друг вид тониране аз незнам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Тониране без фолио?

Мнение от krasi2bmw » 31 Окт 2015, 10:43

sean-john написа:Ако не искаш да трепериш на всяка проверка и спиране от КАТ си правиш цялата кола с 3М фолио от най светлата му гама,което по спомен не пуска 99% от УВ лъчи и ~20-30% от топлината и си свиркаш,е мн ясно,че не е като със супер тъмно фолио,но аз го предпочитам като балансиран вариант в който имам и на предните странични,също и вечер нямаш никакви проблеми с видимостта.Гаранцията на моето е доживотна,няма да се отлепя няма да изсветлява или подобни типични за китайските фолиа..Иначе за друг вид тониране аз незнам.

доживотна гаранция - няма , максимума на завода производител е 12 г. за параметрите на фолиото , след което защитата намаля . Единствено няма да се разлепи , това е . Много хора спекулират с това - доживотна гаранция и който не разбира се врьзва . Иначе фолиата са перфектни , без значение на марката - всички маркови фолиа стават и са сьс максимална защита против сльнце , слагай такова и няма да сьщаляваш

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тониране без фолио?

Мнение от v_p_m » 31 Окт 2015, 11:23

TytusPulo написа:Понеже изчетох доста теми и само загатвания за това, искам да попитам могат ли да се затъмнят стъклата без лепкане на фолио? Има ли някой в БГ който се занимава с това и дали си струва?

А при поставяне на фолио колко време минава, преди да започне да се отлепва?

Разбрах, че за предните било забранено нали така? Така ми се иска да ги затъмня, лятото слънцето просто ме убива...

Поздрави

На 1-ви въпрос , ако имаш предвид затъмняване с спрей , по подобие на стоповете .. забрави , не си струва.

2-При поставяне на фолиото грамотно(дори и най-евтиното фолио) ще изкара години.

Най добрия вариант е страничните задни с тъмно фолио (ако изобщо искаш тъмно) а страничните предни и задния панорамен с много светло :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Тониране без фолио?

Мнение от TytusPulo » 31 Окт 2015, 11:35

sean-john написа:Ако не искаш да трепериш на всяка проверка и спиране от КАТ си правиш цялата кола с 3М фолио от най светлата му гама,което по спомен не пуска 99% от УВ лъчи и ~20-30% от топлината и си свиркаш,е мн ясно,че не е като със супер тъмно фолио,но аз го предпочитам като балансиран вариант в който имам и на предните странични,също и вечер нямаш никакви проблеми с видимостта.Гаранцията на моето е доживотна,няма да се отлепя няма да изсветлява или подобни типични за китайските фолиа..Иначе за друг вид тониране аз незнам.


Аха. Ако евентуално предните стъкла се направят така, а задните с тъмно дали има проблеми с куките?

Също можеш ли да ми кажеш ориентировъчен ценови диапазон, нямам идея как вървят цифрите тук.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Тониране без фолио?

Мнение от krasi2bmw » 31 Окт 2015, 13:09

IMG_20130717_130303.jpg
TytusPulo написа:
sean-john написа:Ако не искаш да трепериш на всяка проверка и спиране от КАТ си правиш цялата кола с 3М фолио от най светлата му гама,което по спомен не пуска 99% от УВ лъчи и ~20-30% от топлината и си свиркаш,е мн ясно,че не е като със супер тъмно фолио,но аз го предпочитам като балансиран вариант в който имам и на предните странични,също и вечер нямаш никакви проблеми с видимостта.Гаранцията на моето е доживотна,няма да се отлепя няма да изсветлява или подобни типични за китайските фолиа..Иначе за друг вид тониране аз незнам.


Аха. Ако евентуално предните стъкла се направят така, а задните с тъмно дали има проблеми с куките?

Също можеш ли да ми кажеш ориентировъчен ценови диапазон, нямам идея как вървят цифрите тук.
ето вариант , предни по светли задни тьмни фолио на LLumar , цена на фолиото около 100 лв , за труд - в всеки град е различно , примерно около 250 за всичко , гаранция на фолиата 10 г. Това сьм го слагал през 2008 г. колата ми стои постоянно навьн понеже в гараж работя и за седем г. почти не е мрьднало / това се разбира като смькнеш стьклото и видиш горната на стьклото кьдето влиза вьв вратата и не го пече сльнцето / . Парите които се дават се избиват за едно лято от работата на климатика - работи на 40-50 % понеже разликата в температурата е голяма - не пече толкова . това е
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна krasi2bmw на 31 Окт 2015, 19:47, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Тониране без фолио?

Мнение от ares2 » 31 Окт 2015, 17:21

преди години знаех една фирма където тонираха стъкла
но там трябва да се занесе стъклото и те го затварят в една камера.. после се нагрява.. пуска се самата тонировка която е под формата на прах и после се пече.. може да се избере цвят и колко да е интензивно..
става идеално .. но тези изчезнаха и не знам кои друг работи това сега
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 13.11.2006
Местоположение: Варна
Детайли за колата: touring 318tds

Re: Тониране без фолио?

Мнение от Shider » 31 Окт 2015, 17:46

Преди време (може да е 20 и повече години) се практикуваше т.нар. опушване на стъклата - затъмняваше се без използване на фолио (то по него време и нямаше откъде да се вземе такова фолио). Не се отлепваше и се драскаше много трудно - фолиото се прецаква доста по-лесно, а и можеше много ефектно да се затъмнява в различна степен стъклото - примерно плавно затъмняване назад, или по-тъмна ивица отгоре, както после излязоха стъкла с фабрични сенници.
Бях сравнително млад тогава (ненавършил още години за книжка) и не съм наясно с технологията на затъмняване (опушване с някаква химическа реакция, сякаш). Но имаше много добре направени коли - по него време се "тунинговаха" основно Жигулита, примерно Лади 1600 и 7-миците бяха гъзария, а тепърва почваха да се внасят западни таралясници, които наистина бяха мнооого-голямата-работа...

П.п. Колегата горе може и за същото да пише...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Тониране без фолио?

Мнение от sean-john » 31 Окт 2015, 18:16

TytusPulo написа:
sean-john написа:Ако не искаш да трепериш на всяка проверка и спиране от КАТ си правиш цялата кола с 3М фолио от най светлата му гама,което по спомен не пуска 99% от УВ лъчи и ~20-30% от топлината и си свиркаш,е мн ясно,че не е като със супер тъмно фолио,но аз го предпочитам като балансиран вариант в който имам и на предните странични,също и вечер нямаш никакви проблеми с видимостта.Гаранцията на моето е доживотна,няма да се отлепя няма да изсветлява или подобни типични за китайските фолиа..Иначе за друг вид тониране аз незнам.


Аха. Ако евентуално предните стъкла се направят така, а задните с тъмно дали има проблеми с куките?

Също можеш ли да ми кажеш ориентировъчен ценови диапазон, нямам идея как вървят цифрите тук.


По закон нямаш право да слагаш на предните никакво фолио и ако сложиш отзад най тъмното или доста тъмно това бие на очи и може да им привлечеш вниманието и да ти проверят предните за фолио и от там глоба...Мен така ме хванаха преди доста време...беше лято, отзад бях сложил най-тъмното,а на предните доста светло бях свалил предните стъкла и ме спират за проверка...гледа колата и стъклата и вика я вдигни предните да видя нещо...от там се сети сам какво се случи :mhihi: .А когато си с еднакво фолио навсякъде това не бие на очи от светлото имам в предвид.Това е моето мнение всеки преценява за себе си...аз от край време исках фолио на предните не за гъзария,а за истинския ефект от него и в същото време да нямам проблеми с куките (мн мразя да се занимавам с тях) и така си реших проблема.Като пари ми излезе 300-тина лева на цялата кола без челното.

В крайна сметка аз съм супер доволен от избора си,успех и ти да намериш твоята златна среда :yes:




krasi2bmw написа:
sean-john написа:Ако не искаш да трепериш на всяка проверка и спиране от КАТ си правиш цялата кола с 3М фолио от най светлата му гама,което по спомен не пуска 99% от УВ лъчи и ~20-30% от топлината и си свиркаш,е мн ясно,че не е като със супер тъмно фолио,но аз го предпочитам като балансиран вариант в който имам и на предните странични,също и вечер нямаш никакви проблеми с видимостта.Гаранцията на моето е доживотна,няма да се отлепя няма да изсветлява или подобни типични за китайските фолиа..Иначе за друг вид тониране аз незнам.

доживотна гаранция - няма , максимума на завода производител е 12 г. за параметрите на фолиото , след което защитата намаля . Единствено няма да се разлепи , това е . Много хора спекулират с това - доживотна гаранция и който не разбира се врьзва . Иначе фолиата са перфектни , без значение на марката - всички маркови фолиа стават и са сьс максимална защита против сльнце , слагай такова и няма да сьщаляваш


Незнам на моята гаранционна карта пише доживотна гаранция... "3M Window Films come with a limited-lifetime warranty" под лимитет имат впредвид да е монтирано от техен доверен сервиз.Аз сложих такова http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/e ... ive-Films/ исках Cristalline серията,но беше адски скъпа.
Последна промяна sean-john на 31 Окт 2015, 20:33, променена общо 3 пъти

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook