BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от Mollov » 14 Апр 2016, 12:41

След като дълги години провеждаме конкурс за оригинален външен/вътрешен вид в рамките на BMW Събор-а, тази година решихме да добавим и един аудио конкурс, на който BMW феновете с "по-така" музика в колите си да могат да покажат възможностите на своите автомобили в този аспект.


Финалистите ще бъдат определени от фирмата-партньор, с която BMW Club Bulgaria работи за да се случи този аудио конкурс - Авител



!!Оценяването ще бъде главно базирано на замерване на силата на звука, постигната от аудио системата на автомобила!!




За да участвате в аудио конкурса, моля обърнете внимание на условията за това:


-> Автомобилът задължително трябва да е BMW

-> Детайлни снимки на аудио компонентите, от които е изградена аудио системата в автомобила - говорители, усилватели, плеъри, филтри и т.н.

-> Детайлно текстово описание на самата аудио система и от какви компоненти е съставена тя.

-> Снимките трябва да са натурални т.е. необработени през PhotoShop или други софтуери за корекция на изображения.

-> Всички възможни данни за "музиката" на автомобила следва да бъдат представени - автомобилът ще бъде предварително оценен именно на базата на снимките и детайлното обяснение на аудио системата, от което ще зависи и неговото класиране за финала в рамките на събора.

-> GSM номер за връзка и e-mail (който се проверява ежедневно) са абсолютно задължителни.

-> Заявки ще биват приемани до 4-ти май, включително. Финалистите, които ще участват във финалното оценяване в рамките на събора на BMW Club Bulgaria ще бъдат обявени на следващият ден.


Снимките и информацията изпращайте на e-mail konkursi@bmwpower-bg.net . Финална дата, до която се приемат заявки, е 23:59 часа на 4-ти май (сряда)

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от Mollov » 04 Май 2016, 15:50

Ето и автомобилите, които са записали участие за конкурса:

Павлин Рибаров

Автомобил: BMW e36 coupe


Купето е изолирано с /вибро/шумо/топло/ изолация закупена от Авител модел STP SILVER

Player: Sony CDX – CA 900

Front line:
Twiters: 2 x Hertz DT-16 + filters DX100 ; + 2 x Hertz HT-25
Mid bass: Hertz ESK-130
Filters: Hertz CH200

Rear line:
Original boxes: speakers


Bass Power:

Fuse Block: TC11-NG14 AGU
Condenser: boschmann CT-200X
Amplifier: boschmann pcx-990atx
Subwoofer: Boshmann Z3-12PRO

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение



Симо

- Плеъра е Pioneer DEH-X8700BT​
- предната линия е мидбасите с филтрите от Hertz DSK 130 а за високи ползвам стандартните за модела ,инсталацията е стандартната на колата​
- задната линия ​JBL GX402,свързани с оригиналната инсталация в оригиналните кутии на модела​
- кабел 25кв за баса и 4 канален усилвател за предна и задна линия
- баса е ​Ground Zero GZRW 10D4 свързан на 2ома ,в кутия затворен обем около 30литра с вата отвътре,като слиза до 35Hz ,свързан е с усилватела с кабел 2х4кв

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение



Ивайло Ковачев

CD Receiver Alpine CDE-111r + Tablet Toshiba Encore Mini
Предна линия - оригинална двукомпонентна система NOKIA за Е36
Задна линия - JBL GTO-938
Woofer - GT5-1204BR
Усилвател - Thunder TCA-4085

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение




Александър Павлов
Автомобил: BMW e36


Аудио системата е изградена от:

- 5 Канален усилвател Hertz
- Предна линия от 4 говорителя във вратите, които са свързани с трилентови филтри
- Задна линия : Трилентови елипси Hertz ECX 690
- Суббуфер с двунамотков 12" Говорител Hertz ES 300D
- Плеър Pioneer MVH-X560BT
Всички Говорители са свързани През усилвателя.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Светослав Славчев
Автомобил: BMW E36 Touring


Аудио компонентите са следните:
Плеър:pioneer deh6400bt
Бас-Audiobahn aw1200v
усилвател:rockford fostgate 1501bd monoblock
кондензатор:ddrag 2 farad
среди и високи: задна линия-alpine 6.5" + blaupunkt 5.5"; предна линия - blaupunkt 6"


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от Mollov » 07 Май 2016, 19:28

Извиняваме се за липсата на по-официален анонс на резултатите при Аудио конкурса, но ни принудиха да приключим до 18ч...

Утре или в понеделник ще обявим официално резултатите!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от kichuka » 07 Май 2016, 22:21

Беше пародия. Оценяваше се само и единствено баса. Всеки нормален слушател знае, че музиката не се състои само в "думкане". Качествената музика има много други качества. Някои участници нямаха задни седалки, което прави състезанието абсолютно несправедливо. Нямам претенции, че музиката ми е най-добра, но нямаше ясно обявени правила за равенство. Ако предварително бяхте обявили, че ще се мери само бас щях да се подготвя по различен начин. Благодаря все пак за конкурса хубава идея е. Дано за напред да се поизглади. :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 16.10.2015
Пол: Мъж

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от pioneer_AV » 08 Май 2016, 11:53

kichuka написа:Беше пародия. Оценяваше се само и единствено баса. Всеки нормален слушател знае, че музиката не се състои само в "думкане". Качествената музика има много други качества. Някои участници нямаха задни седалки, което прави състезанието абсолютно несправедливо. Нямам претенции, че музиката ми е най-добра, но нямаше ясно обявени правила за равенство. Ако предварително бяхте обявили, че ще се мери само бас щях да се подготвя по различен начин. Благодаря все пак за конкурса хубава идея е. Дано за напред да се поизглади. :bchug:


Здравй kichuka ,
Прочете ли въобще тази тема когато се записва за участие ?
!!Оценяването ще бъде главно базирано на замерване на силата на звука, постигната от аудио системата на автомобила!!
Силата на звука не се мери в БАСА . Мери се в налягане . Налягането се мери в децибели .

НЕ МОЖЕ ДА СЕ СЪЗДАТЕ СЪСТЕЗАНИЕ ЗА КАЧЕСТВО НА ЗВУКА с трима участника, които на всичкото отгоре ще са и за различни класове
Ако имаш претенции към качество на звука заповядай на 11ти и 12ти юни в Интер Експо Център на състезание на ЕММА . Там нещата са подредени в лесно разбираеми класове и има правилник по който се оценява.

А за правилата за равенство и че някои са нямали задни седалки си абселютно ПРАВ . Така е няма как седан кола да се мери със седан кола без седалки, но колите които бяха записани бяха малко , а и мястото беше ограничено затова няма шанс за разделяне по класове защото всички щяха да бъдат на първо или второ място .


Съжалявам че си останал недоволен .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от kichuka » 08 Май 2016, 14:55

С удоволствие ще дойда в София ако не съм на работа. Най-малкото заради срещата с хората и да разгледам малко по-интересни проекти. Прочетох правилата разбира се, но явно аз съм останал с грешни впечатления. Според мен ако автомобила не е трайно модифициран (например изрязана кора или говорители вградени в седалките) не е редно да бъде разглобяван, само за състезанието. Ако си сложа бас касата на седалката в купето и кажа, че така си карам целогодишно ще мога ли да участвам? Надявам се да ме разберете правилно, нито съм имал някакви очаквания за награди или други претенции. Според мен трябва да има яснота по тези въпроси и то предварително обявена, а не на самия конкурс за да знаят участниците как да се подготвят... Както и да е. Беше ми приятна срещата с хората. Запознахме се с някои от участниците, заформиха се интересни дискусии. Екипа на Авител беше наистина много любезен и момчетата са много отзивчиви за съвети. БМВ Събора беше на много високо ниво и се прибрах с много голяма усмивка. За самия аудио конкурс наистина имах малко по-различни очаквания. Надявам се, не е проблем да дискутираме тези неща, защото само така те ще могат да се изгладят с времето. Дано не съм засегнал някой. Поздрави на всички организатори и участници!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 24.01.2007
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: 328ci & E30 327Ti
Мечтае да кара: която вкачи

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от BMW_DRIVER » 09 Май 2016, 18:36

Mollov написа:Ето и автомобилите, които са записали участие за конкурса:
....

мен сте ме пропуснали май?!
http://www.youtube.com/watch?v=P0XCgzj6 ... e=youtu.be неделни развлечения-бог да дава живот на шперо :D

2 ГОДИНИ ПО-КЪСНО..... https://www.youtube.com/watch?v=oeH1F_oxzbw

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.11.2010
Местоположение: Севлиево
Пол: Мъж
Кара: e36 320i TOURING
Мечтае да кара: M5 E60
Детайли за колата: M-Pack

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от SVETLIO 1988 » 10 Май 2016, 16:58

Какво стана с резултатите,че ми е интересно да видя кой ще спечели ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 24.01.2007
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: 328ci & E30 327Ti
Мечтае да кара: която вкачи

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от BMW_DRIVER » 10 Май 2016, 21:10

SVETLIO 1988 написа:Какво стана с резултатите,че ми е интересно да видя кой ще спечели ?

и аз чакам.... като SPL резултат май изкарах най-голям , но искам да видя общо като DB и точки по инсталация какво е положението :yes:

п.п. а и още колегата Mollov не ме е добавил в по-горния пост със записалите се участници :dunno:
http://www.youtube.com/watch?v=P0XCgzj6 ... e=youtu.be неделни развлечения-бог да дава живот на шперо :D

2 ГОДИНИ ПО-КЪСНО..... https://www.youtube.com/watch?v=oeH1F_oxzbw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от kichuka » 11 Май 2016, 8:01

И на мен ми е интересно как бяхме обявени 5 автомобила, а на конкурса дойдоха повече. Данните за системата и "участник в конкурс" бяха задължителни, а някои от автомобилите нямаха нищо от изброеното.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 14.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: E38

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от ProvocatioN. » 11 Май 2016, 10:02

Колеги мен не ме интересуват резултатите то се знаеше коя музика свири още преди да ги замерим! Няма значение кой кога се е записал аз до последно не се бях записал. По важното е това че се срещнахме запознахме се и споделихме опит, някой хора от публиката се спираха и качваха за да слушат във коли който не са записани и излизаха с усмивка. За мен това е по важното! Благодаря ви че споделихте музиката си със НАС!! Успех и до година повече DB.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от Mollov » 11 Май 2016, 10:45

Да уточня:

Приемахме заявки почти до последния ден, по-горе може да видите. Буквално в последният момент имаше пуснати заявки, за които нямаше време да бъдат качени в темата. На място допуснахме мисля още 1-2 участника с главната идея да е по-интересно, с повече коли, да има повече разнообразие за публиката (която е най-важната!). Това е.

Класиране:


1. Стефан Ангелов, Е46, 291.3 точки, (138 dB при затворени врати)
2. Александър Николов, Е39, 279.9 точки, (135.5 dB при затворени врати)
3. Бориславов, Е39, 271.9 точки, 132.4 dB (не мога да разчета първото име от конкурсният лист!)
4. Светослав Славчев, Е36, 262.6 точки, 130 dB при затворени врати
5. Павлин Рибаров, Е36, 261 точки, 126.7 dB при затворени врати
6. СА0329СВ, Е36, 258.4 точки, 129.5 dB (не мога да разчета правилно името от конкурсният лист!)
7. Александър Павлов, Е36, 257.6 точки (121.7 dB при затворени врати)
8. Петър Маринов, Е36, 253 точки (125.6 dB при затворени врати)
9. Симеон Михов, Е36, 251.6 точки, (120.2 dB при затворени врати)
10. Ивайло Ковачев, Е36, 238.7 точки (117.9 dB при затворени врати)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 24.01.2007
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: 328ci & E30 327Ti
Мечтае да кара: която вкачи

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от BMW_DRIVER » 11 Май 2016, 19:36

Ако не ставам нахален да си кача и моето инфо за аудио системата ако някой колега има интерес (моделатор ако желае да го премести в поста със участниците)


Плеър (таблет) - Asus memo pad hd7
еквалайзер - Planet Audio PEQ10
чинчови кабели Ground Zero

АМП предна/задна линия - Lanzar Vibe 420 4-channel
Захранващи кабели АМП предна/задна линия 16кв
Предна линия:
средно чистотни - Precision Sound 6.5"
високо говорители - Boschmann ALT-7 1"
Задна линия:
елипси - Kenwood KFC m6940ie 6x9"

AMП суб буфер - Eyebrid 1y2000d monoblock
Суб буфер - Lanzar Opti 1532d 15"
Захранващи кабели АМП monoblock 50кв

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Едно питане към класирането.... има 2 Е39ки едната от тях комбито без багажник с 2та "ориона" ли е ?
http://www.youtube.com/watch?v=P0XCgzj6 ... e=youtu.be неделни развлечения-бог да дава живот на шперо :D

2 ГОДИНИ ПО-КЪСНО..... https://www.youtube.com/watch?v=oeH1F_oxzbw

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.11.2010
Местоположение: Севлиево
Пол: Мъж
Кара: e36 320i TOURING
Мечтае да кара: M5 E60
Детайли за колата: M-Pack

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от SVETLIO 1988 » 12 Май 2016, 6:54

kichuka написа:И на мен ми е интересно как бяхме обявени 5 автомобила, а на конкурса дойдоха повече. Данните за системата и "участник в конкурс" бяха задължителни, а някои от автомобилите нямаха нищо от изброеното.

И аз съм на това мнение,до колкото съм запознат при другите конкурси няма такива компромиси да се записват на място

П.п не искам да кажа нищо за колегите които се записаха на място,напротив и аз се радвам че се запознахме и споделихме кой какво е правил ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: BWM Събор 2016 - АУДИО КОНКУРС!

Мнение от Gqbriel » 12 Май 2016, 21:44

SVETLIO 1988 написа:
kichuka написа:И на мен ми е интересно как бяхме обявени 5 автомобила, а на конкурса дойдоха повече. Данните за системата и "участник в конкурс" бяха задължителни, а някои от автомобилите нямаха нищо от изброеното.

И аз съм на това мнение,до колкото съм запознат при другите конкурси няма такива компромиси да се записват на място

П.п не искам да кажа нищо за колегите които се записаха на място,напротив и аз се радвам че се запознахме и споделихме кой какво е правил ;)


При другите конкурси и то единствения друг е този за външен вид колега,нали не очакваш по красота и снимки да ви оценят звука в колите- аз мисля,че малко се прекрачва границата с мрънкането- надявам се не се обидиш,но не се замисляш над това.

Аз лично като гледам резултатите и се чудя - как ги карате тези коли с тази музика вътре :kuku: :clap:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook