Вибрация в изпарителя

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Вибрация в изпарителя

Мнение от michev » 25 Апр 2016, 19:32

Имам въпрос към колегите, които са наясно с газовите инжекциони. За какво става въпрос - буквално преди дни монтирах газов инжекцион на едната кола, нямам проблеми като цяло, но ме притеснява нещо, което забелязах. При работа на празен ход ако сложа ръка на изпарителя, се усеща осезаема ритмична вибрация, предполагам от работата на мембраните. С покачване на оборотите сякаш изчезва.Според газаджията, а и някои мнения в интернет, това било нормално, в същият момент на другата ми кола, която е с абсолютно същият инжекцион, изпарителя не трепва. Не знам дали е от значение, но вибриращият изпарител е на Е30 М10В18 L-джетроник, а другата е Е36 М43В18 мотроник.Наясно съм, че изпарителят е и редуктор на налягането, отчитам и факта, че управлението на инжекторите при джетроника и мотроника е различно, но ми се ще да съм наясно с това, което се случва, и нормална ли е тази пулсация в изпарителя. Моля компетентните за съдействие.
only rear wheel drive

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook