Рециклиране на скоростна кутия.

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 24.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd
Мечтае да кара: по хубави пътища.

Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от J0P3T0 » 09 Сеп 2016, 17:49

Здравейте Колеги,
От скоро съм собственик на БМВ Е60, 2005г., 231к.с., 530xd. Взех го с мисълта (и на сервиз го карах за оглед), че съединителя е за смяна. Обаче, като я взех и я закарах на майстор за обслужване и ремонт се оказа, че скоростите (ръчни) са прецакани. Скоростите си се сменяха без проблем,но при натискане на съединителя се чуваше "дрънкане" и майстора ми обясни, че това не е от съединителя, а дрънкат валовете в скоростната кутия. Та гледам из нета има сервизи, които предлагат рециклиране на ръчни скоростни кутии, но искам да ми препоръчате някой който знаете (за предпочитане от опит), че е читав.
Благодаря предварително :)
Ето и снимка на номера на скоростите ( не успях да кача снимката по нормалния начин )

http://cloud.tapatalk.com/s/57d2dc2ac45c0/image-0-02-01-9c56077ec014c7690f2c4268fe789665f461c46a1857e9db7f74ac51b15f431d-V.jpg?


Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от (bubsa) » 09 Сеп 2016, 18:25

Нещо не ми вдъхва доверие тоя майстор :paranoid: Според мен си е точно в съединителя проблема.
Скоростите ако имаха проблем щеше да го има това дрънкане/виене при не натиснат съединител :roll:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от choio » 09 Сеп 2016, 18:29

От доста години се занимавам с ремонт на скорости ама валове да дрънкат още не съм виждал.... :mhihi:

П.п 6 степенната кутия не се рвциклира...бмв не са предвидили резврвни части за нея...трябва да се търси сруга кутия и евентуално да се правят " глупости"...по това че автомобила е х може да е от 100 неща това дрънчене...както колегата е казал може исъединителя да е. Но съм сигурен че не е от кутията...успех :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 24.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd
Мечтае да кара: по хубави пътища.

Re: Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от J0P3T0 » 09 Сеп 2016, 18:45

Общо взето при НЕнатиснат съединител нямаше звук. При натиснат до долу, също нямаше. Звука го имаше само в едно средно натиснато положение на съединителя и за това мислех,че е от съединителя. Като я закарах на "майстора" той беше доста убедителен,че съединителя е здрав и всъщност звука идва от скоростите. Каза че като се седи под колата и друг натиска съединителя звука идва от валовете...и в момента се е заел да търси скорости 2ра ръка. Аз съм извън България и колата е при него да я ремонтира и от тука нищо не мога да направя.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от choio » 09 Сеп 2016, 19:18

J0P3T0 написа:Общо взето при НЕнатиснат съединител нямаше звук. При натиснат до долу, също нямаше. Звука го имаше само в едно средно натиснато положение на съединителя и за това мислех,че е от съединителя. Като я закарах на "майстора" той беше доста убедителен,че съединителя е здрав и всъщност звука идва от скоростите. Каза че като се седи под колата и друг натиска съединителя звука идва от валовете...и в момента се е заел да търси скорости 2ра ръка. Аз съм извън България и колата е при него да я ремонтира и от тука нищо не мога да направя.
П.п само да знаеш че при ненатиснат съеди
Sent from my SM-G903F using Tapatalk


Как ще се рвмонтира автомобила е изцяло твоя работа...смисъл ти си собственик нали?! Щом си се доверил значи всичко е ок дано да е прав и след като дадеш ххх на брой пари за втора ръка кутия + труд(защото на х е по скъпо) нещата да се оправят а не да продължим да дискутираме тази тема...успех :yes:
П.п само да знаеш че при не натиснат съединител в кутията се въртят 2 вала и няколко зъбни колела...т.е ако имаше проблем с скоростите точно в този момент щеше да го чуваш....да не говорим че в движение с 3000 об примерно шума би бил непоносим...
Последна промяна choio на 09 Сеп 2016, 19:37, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от Z3Ro* » 09 Сеп 2016, 19:21

Аз съм виждал първичен вал на кутия да дрънчи, но го правеше само на празен ход и на пуснат съединител, не натиснат или частично натиснат. Отделно в движение се усещаше едно като леко стържене на скоростния лост и на педала на съединителя. Колата не беше БМВ, но беше подобна като конструкция - Опел Омега. Иначе в случая на колегата и според мен не е проблемът в кутията - по-скоро колата е за съединител с маховик... :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 24.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd
Мечтае да кара: по хубави пътища.

Re: Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от J0P3T0 » 09 Сеп 2016, 19:23

Дано да е прав, но като казахте, че валове да дрънкат не се срещало и започнах да се съмнявам :) в крайна сметка значи трябва 2ра ръка да се търсят?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от choio » 09 Сеп 2016, 19:54

J0P3T0 написа:Дано да е прав, но като казахте, че валове да дрънкат не се срещало и започнах да се съмнявам :) в крайна сметка значи трябва 2ра ръка да се търсят?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk


Ма в момента в който пускаш съединителя зацепваш скоростите към мотора (образно казано) т.е ако точно в този момент има шум и той изчезва при изцяло зацепен съединител...ако някой ти каже че скорпстите са проблемни то той изцяло не е наясно с работата на този агрегат. Иначе да втора ръка...което може да се окаже по зле и от твойта която имаш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от (bubsa) » 09 Сеп 2016, 20:00

choio написа:
J0P3T0 написа:Дано да е прав, но като казахте, че валове да дрънкат не се срещало и започнах да се съмнявам :) в крайна сметка значи трябва 2ра ръка да се търсят?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk


Ма в момента в който пускаш съединителя зацепваш скоростите към мотора (образно казано) т.е ако точно в този момент има шум и той изчезва при изцяло зацепен съединител...ако някой ти каже че скорпстите са проблемни то той изцяло не е наясно с работата на този агрегат. Иначе да втора ръка...което може да се окаже по зле и от твойта която имаш.

Те неговите са си наред.Просто е за съединител и евентуално и маховик.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от choio » 09 Сеп 2016, 20:04

(bubsa) написа:
choio написа:
J0P3T0 написа:Дано да е прав, но като казахте, че валове да дрънкат не се срещало и започнах да се съмнявам :) в крайна сметка значи трябва 2ра ръка да се търсят?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk


Ма в момента в който пускаш съединителя зацепваш скоростите към мотора (образно казано) т.е ако точно в този момент има шум и той изчезва при изцяло зацепен съединител...ако някой ти каже че скорпстите са проблемни то той изцяло не е наясно с работата на този агрегат. Иначе да втора ръка...което може да се окаже по зле и от твойта която имаш.

Те неговите са си наред.Просто е за съединител и евентуално и маховик.


Знам но човека се е доверил и понеже за тази кутия не се предлагат части...варианта е втора ръка...просто няма друг избор.Аз на негово място бих потърсил второ мнение от друг сервиз ... по възможност доказан.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от (bubsa) » 09 Сеп 2016, 20:06

choio написа:
(bubsa) написа:
choio написа:
J0P3T0 написа:Дано да е прав, но като казахте, че валове да дрънкат не се срещало и започнах да се съмнявам :) в крайна сметка значи трябва 2ра ръка да се търсят?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk


Ма в момента в който пускаш съединителя зацепваш скоростите към мотора (образно казано) т.е ако точно в този момент има шум и той изчезва при изцяло зацепен съединител...ако някой ти каже че скорпстите са проблемни то той изцяло не е наясно с работата на този агрегат. Иначе да втора ръка...което може да се окаже по зле и от твойта която имаш.

Те неговите са си наред.Просто е за съединител и евентуално и маховик.


Знам но човека се е доверил и понеже за тази кутия не се предлагат части...варианта е втора ръка...просто няма друг избор.Аз на негово място бих потърсил второ мнение от друг сервиз ... по възможност доказан.

Принципно и да има части,почти никога не е финансово оправдано да се правят ръчни скорости.
Друг е въпроса и колко хора могат да ги правят кадърно...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 24.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd
Мечтае да кара: по хубави пътища.

Re: Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от J0P3T0 » 09 Сеп 2016, 20:52

Колеги мерси за инфото и съветите. Разбрах се с майстора да изчака със смяната на скоростите. Иначе, ако ги беше сменил този същия звук, ако идва от съединителя или маховика нямаше ли да си остане пак?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от Z3Ro* » 09 Сеп 2016, 21:08

Да, ако проблемът е в съединителя/маховика, ще остане и след смяна на кутията... :yes: Но ти гарантирам, че майсторът ще ти каже да ги смениш в момента, в който свали кутията долу - следователно има голяма вероятност проблем да няма и да си се набутал с една кутия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 24.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd
Мечтае да кара: по хубави пътища.

Re: Рециклиране на скоростна кутия.

Мнение от J0P3T0 » 09 Сеп 2016, 22:40

Е, ако няма проблем в кутията ще я върнем от където сме я взели :) Ще Ви кажа какво е станало когато се рвши проблема окончателно :)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Изображение


Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook