Избор на зимни гуми?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Сеп 2016, 20:31

Да, да... Ти се изшии някъде с една камара скорост и очаквай по-късия спирачен път на премиум гумата да те спаси... Тук говорим за масовия потребител, който иска като падне снежеца да кара без ядове. И на тия хора, на които сложих Петлас-а после като ги питах как е било недоволни нямаше. А това колко грама баланс искали едните и другите няма никакво значение. Вече ако държиш да си с премиум гуми е друго и аз харесвам твоя начин на потребление (с купуването на най-хубави, после продаване и купуване на нови). Но за доста хора това не седи на дневен ред.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от (bubsa) » 25 Сеп 2016, 21:08

Dirty M5 driveR написа:Да, да... Ти се изшии някъде с една камара скорост и очаквай по-късия спирачен път на премиум гумата да те спаси... Тук говорим за масовия потребител, който иска като падне снежеца да кара без ядове. И на тия хора, на които сложих Петлас-а после като ги питах как е било недоволни нямаше. А това колко грама баланс искали едните и другите няма никакво значение. Вече ако държиш да си с премиум гуми е друго и аз харесвам твоя начин на потребление (с купуването на най-хубави, после продаване и купуване на нови). Но за доста хора това не седи на дневен ред.

То "доволни" е много общо понятие.Едни са доволни от градския транспорт други и от 7-ма серия бмв не са доволни.
Може и 1 път на 5 години да ти се наложи да успееш да спреш или завиеш,може и да не ти се наложи.Винаги добрия вариант е да си подготвен.
Пълно е с хора,които не подхождат сериозно към автомобилите и изобщо към шофирането.Точно тези хора си купуват кофти гуми,коли,консумативи и т.н.А шофирането си е сериозна работа,както казва един приятел- "с единия крак си в гроба,а с другия в затвора" :idea:
И никъде не твърдя,че хубавата гума те прави безсмъртен :idea: Просто увеличава шанса ти да се прибереш след път значително.Въпрос на приоритети...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Сеп 2016, 21:24

Много често се дразним от понятието "несъобразена скорост", но аз все повече почвам да го разбирам. Тя не винаги е скоростта, с която те ограничава закона. Просто трябва като караш да знаеш какво може да се очаква. А човека, който не умее да шофира поначало НЯМА гума на света, дето да му спаси задника. Както казва един приятел "Проста работа, ама не е за прости хора". :mhihi:
Мисълта ми е да създадем в потребителите усещането за потребност от нови гуми като цяло, защото с приказките колко добри били мишлените и не знам си кои съм се нагледал на хора, дето си купуват маркови гуми 10та употреба и си мислят, че са готови за сезона...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от host » 25 Сеп 2016, 22:33

и аз за това говорех, масово се кара с "някакви" гуми т.е. няма такива ... и не разлика от 3-4м при спиране от 100 има ... ами НЯМА спиране когато няма гуми колата

Petlas-а ще му хвърля и аз едно око ако го има в размер 205/60/15 ... иначе си мислех 2бр AEOLUS зимни да метна или Gislaved ... просто в Плд на нищо ги правя винаги ... ще изчакам за сега ..

_______________________

Сега разгледах новото Conti WINTCONTACT TS860 ...ми тя цената е отлична за по-масовия 195/65/15 ... определено си струва да се помисли в тая насока аз лично по-скоро към тях се ориентирам, само показанията за шум са им малко високи ама зимните са си така обикновено ... до сега не съм карал зимни на Континентал, дано не са тотални мекици като Мишлен ... в момента комплекта ми е Бриджстоун и съм по-доволен спрямо Мишлена - основно на сухо и мокро, последно на сняг истински не помня кога съм карал

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от MORSKIa » 26 Сеп 2016, 11:45

(bubsa) написа:ПС Аз от близо 10 години правя следното.Купувам си винаги хубави и скъпи гуми и ги карам по 2 сезона.След това ги продавам на половин цена та и повече и следващите са ми на много под цената на разни китайци и подобни боклуци.По този начин колата винаги ми е "обута" :mhihi:

Toва е практика и при мен, карам 2 сезона и продавам 2 бр на цената на 1 нова, след това добавям 150-200лв и карам винаги с нови гуми (или най-много на 1 сезон), това 2 пъти годишно и за летните и за зимните.
Разбира се, това е въпрос освен на бюджет и на собствено усещане, че животът ти зависи освен от другите и от тези 4ри малки квадратчета с които контактуваш с асфалта, но хора всякакви, разбирания-всякакви.
При всички положения е за препоръчване нова гума, макар и бюджетна, отколкото премиум продукт n-та употреба

Но и аз се дразня когато има такива, които затова, че живеят "наужким" и ежедневието им е такова и вещите им са такива.....ама..... :dunno: в такава държава живеем .......
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 12.07.2015
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Кара: 3' E46 BMW 320d (M47N) Touring

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от Galo » 28 Сеп 2016, 11:05

Благодаря за изразените мнения, колеги. За момента съм насочил вниманието си към континентала и фулдата. Имам още малко време да го помисля и да почета за тях и ще се мятам на едното. Хубав и успешен ден на всички. :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от Leon » 04 Окт 2016, 13:26

От опит - континенатала не е кой знае какво - добра гума, но с нищо не е по-добра от Нокиан Д3, например при директно сравнение на една и съща кола. Даже Нокиана се държи по-добре на сняг, само е малко по-шумен на сухо при висока скорост. Фулда не съм карал, мишлена е хубава гума, но й плащаш твърде голяма надценка за бранда, над този гудиър нямам наблюдения, предишния беше ОК доколкото мога да съдя от няколкостотин км с гуми трети сезон.
Never mistake motion for action...

Предишна

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook