Избор на зимни гуми?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 12.07.2015
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Кара: 3' E46 BMW 320d (M47N) Touring

Избор на зимни гуми?

Мнение от Galo » 24 Сеп 2016, 22:05

Здравейте колеги, колебая се между тези три марки зимни гуми, какво е вашето мнение по въпроса? Тъй като това ще ми е първа зима на кола със задно предаване ми се иска да си взема по читави гуменетки. Благодаря на всички включили се. :bchug:
http://www.primex-bg.com/gumi/leki/Good ... tra-Grip-9
http://www.primex-bg.com/gumi/leki/Mich ... i-Alpin-A5
http://www.primex-bg.com/gumi/leki/Fuld ... ntrol-HP-2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Сеп 2016, 8:21

На сняг ще си доволен от всичките. Аз лично от Примекс бих взел Континентал. Имат вече и нещо като фейслифт на TS850 - TS860. :mhihi: Мишлена е прехвален, Гудиъра като цяло не е лош избор, а Фулдата си е ок за парите. Аз се бях наточил на Петлас за тази зима, но мисля да я изкарам със сегашните гуми на колата. Турски са, шарката им е чудесна (асиметрична), а цената е убиец. Миналата зима на доста хора сложих такива, включително на едно е60 и всички бяха доволни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от host » 25 Сеп 2016, 12:08

Марка, модел?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 12.07.2015
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Кара: 3' E46 BMW 320d (M47N) Touring

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от Galo » 25 Сеп 2016, 13:39

Сложил съм три линка в първия пост, колега. Колебая се между: Fulda Kristall Control HP 2, Goodyear Ultra Grip 9, Michelin Alpin A5 и от днес Hankook Winter I*cept Evo W 310 и Continental Winter Contact™ TS 860. Най-вече клоня към Fulda като цена-качество. Лимита ми е до към 150 лева на гума. Hankook също са в ценовия ми диапазон, но съм малко предубеден към тях, нямам идея защо. Другите са малко на лимита, но с малко и е постижимо. А тези Petlas Snowmaster W651 наистина са на много примамлива цена, но нещо не ми се експериментира точно със зимни гуми. :) Идеята е да не са окей само един сезон и на втория вече за нищо да не стават, иначе то почти всяка гума първата година е окей. Ами това е, ще съм благодарен на всички дето изразят мнение. Благодаря и хубав ден. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от MORSKIa » 25 Сеп 2016, 14:17

Eто какво казват специалистите:
http://www.tyrereviews.co.uk/Search/Siz ... son/Winter

А иначе субективното ми мнение е, че и трите избора не са лоши, а аз като един отявлен фен на Michelin, oт миналата зима минах на Continental TS 850 и определено не смятам, че сгреших!

В същото време изборът на гуми е комплекс от предпоставки и фактори, като от едната страна стоят обичайните маршрути на движение, преобладаващи скорости на движение, навици и привички/заигравки на водача, населено място, климатични особености на района, марка/модел на МПС и разбира се предпочитания на водача - бюджетен или премиум продукт, субективно по-мек борд/по-твърд, поведение на мокро, на сухо, на сняг, по-износоустойчиви, по-тихи и още мн. други.....
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от (bubsa) » 25 Сеп 2016, 15:27

Galo написа:Сложил съм три линка в първия пост, колега. Колебая се между: Fulda Kristall Control HP 2, Goodyear Ultra Grip 9, Michelin Alpin A5 и от днес Hankook Winter I*cept Evo W 310 и Continental Winter Contact™ TS 860. Най-вече клоня към Fulda като цена-качество. Лимита ми е до към 150 лева на гума. Hankook също са в ценовия ми диапазон, но съм малко предубеден към тях, нямам идея защо. Другите са малко на лимита, но с малко и е постижимо. А тези Petlas Snowmaster W651 наистина са на много примамлива цена, но нещо не ми се експериментира точно със зимни гуми. :) Идеята е да не са окей само един сезон и на втория вече за нищо да не стават, иначе то почти всяка гума първата година е окей. Ами това е, ще съм благодарен на всички дето изразят мнение. Благодаря и хубав ден. :)

Взимай Континентала и не мисли повече.Мишелина в момента е само прах в очите.Имах и А4 и А5.Четворката беше уникална гума,а 5-цата е пълен боклук!Гудиара стават,но все пак контито е ПО :yes:
Не се излагайте с петлас-метлас и подобни измишльотини :idea:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Сеп 2016, 15:43

(bubsa) написа:Не се излагайте с петлас-метлас и подобни измишльотини :idea:


Не са измишльотини, просто е въпрос на време повече хора да ги ползват и да кажат колко са доволни. Марката е сериозна, а продуктите им ми изглеждат меко казано качествени.
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Petla ... r-W651.htm

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от (bubsa) » 25 Сеп 2016, 15:46

Dirty M5 driveR написа:
(bubsa) написа:Не се излагайте с петлас-метлас и подобни измишльотини :idea:


Не са измишльотини, просто е въпрос на време повече хора да ги ползват и да кажат колко са доволни. Марката е сериозна, а продуктите им ми изглеждат меко казано качествени.

Всеки си преценява сам.Аз не бих сложил подобни гуми на колата си,защото за мен това е един от най-важните компоненти на автомобила.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Сеп 2016, 15:56

Но ще си сложиш Лемфьордер ходова част, като 50% от пазара сигурно е менте... Темата отива в друга посока. Още не съм чул някой да се е пребил заради по-евтини гуми. Аз нарочно постнах да се видят мнения на хора, карали с такива.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от host » 25 Сеп 2016, 16:04

А тая година дали ще има зима? Щото миналата година съсипах 2 задни от комплектчето ми зимното ... ся като гледам прогнозите излиза че началото на ноември трябва да ги качвам чак ... нз ... малко ме изнервя вече тва

А за "марковите" гуми, и аз имам наблюдения на някои китайски производители, които гумите им докато не стигнем до ContiSport 5/6 типа ... са доволно добри ... ама цената е смешна спрямо разни утвърдени... та има попадения, не искам да кажа, че човек се минава като купи Pilot Super Sport ... намеквам, че под наистина високия клас гуми на големите марки качеството рязко се разминава с цената. (за мега масовия размер 225/45/17 говоря и на сериозно каране, на спокойно каране има доста гуми на доста нормални цени от които хората биха останали доволни)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от MORSKIa » 25 Сеп 2016, 16:09

(bubsa) написа:
Dirty M5 driveR написа:
(bubsa) написа:
Всеки си преценява сам.Аз не бих сложил подобни гуми на колата си,защото за мен това е един от най-важните компоненти на автомобила.


+1 :yes:
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от (bubsa) » 25 Сеп 2016, 17:44

Dirty M5 driveR написа: Още не съм чул някой да се е пребил заради по-евтини гуми.

Я пак :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от host » 25 Сеп 2016, 19:03

Съгласен, пребивават се заради липса тотална на гуми, не за това, че си купуват нови евтини.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от DigitalExile » 25 Сеп 2016, 19:10

Falken Hs449 - Ето ви бюджетна и хубава гума. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на зимни гуми?

Мнение от (bubsa) » 25 Сеп 2016, 20:20

host написа:Съгласен, пребивават се заради липса тотална на гуми, не за това, че си купуват нови евтини.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Не е точно така.Със скъпата хубава гума се предполага,че ще имаш по-кратък спирачен път.Един път да спреш на време и гумите са се изплатили.
Не можете да ме убедите,че линг-лонг ще спре като континентал примерно.Същото е и с поднасянето.
Да не говориме,че евтините гуми се представят приемливо не повече от един сезон обикновенно.Другото е разход,тегло и т.н. неща в които хич няма смисъл да се впускаме.
М5 драйвъра е гумаджия доколкото си спомням.Нека сподели колко тежест иска континентала при баланс(или друга добра марка) сравнено с евтините и безизвестни гуми.

ПС Аз от близо 10 години правя следното.Купувам си винаги хубави и скъпи гуми и ги карам по 2 сезона.След това ги продавам на половин цена та и повече и следващите са ми на много под цената на разни китайци и подобни боклуци.По този начин колата винаги ми е "обута" :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook