Добавките за двигател???

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

Мнение от PARADOX_sf » 05 Дек 2003, 11:35

Абе гледай сега... До някъде си прав с тва за луфта. Тия от QMI дават 80 000км бробег до следващото третиране. Има и такива добавки които трява да се наливат с всяка смяна на масло. Има и такива които чупат моторите. Моторъп, Дуралюб и т.н. Проблема в тях и много други е съдържанието на хлор. В първия момент той помага, но след не много дълго време почва да корозира мотора и му еб@в@ м@м@т@. За това по-горе четох, че един пич сипал Моторъп и мотора му се счупил.
Поне от QMI аз за сега съм доволен. Проблеми не съм имал и няма хлор. Оправа луфт но в малки граници. За сега и те са ми достатъчни за да не отварям скорости, права нафтови помпи и дюзи или хвърлям двигатели...

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Мнение от rado_rf » 05 Дек 2003, 22:07

Абе аз сипах тъпия моторъп по-миналата година точно преди зимата. Цяла зима - никъв проблем, докато не започна да премигва лампата на маслото. Смених го с надеждата че е от него. За известно време проблема беше решен. После лампата започна да свети на около 1000об. Като форсирах гаснеше. Беше ми ясно, че работата опира до ремонт на КВ. Така отидох на море, така се и върнах. Бях го прежалил или - или, кво да му се чудя. През цялото време го карах само на форс заради шибаната лампа. Мина зимата, бях започнал да свиквам с тази лампа. До момента в който започна да свети и на 2000об.
Бря :shock: Ми сега :?
Започнах да ровя из нета и така попаднах на този форум.
Като отворихме ДВГ-то кво да видим - буталата играеха кючек, някакъв спомен от сегменти, и счупен биелен лагер на 6-ти цилиндър на три места. Беше посинял.
Основен ремонт на мотора (поне се убедих колко са яки), яко напиване и мъжка клетва - НИКАКВИ ДОБАВКИ :evil:
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

Мнение от PARADOX_sf » 08 Дек 2003, 19:34

М да...
Така е от тоя шибан моторъп. Не си единствения деба...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 21.05.2004
Местоположение: gr Sofia

Мнение от Bobaka » 17 Авг 2004, 13:12

Абе хора што говорите глупости че нямя полза от добавките.Е може и да няма полза от всички ,но ние тука ве4е бая фен4ета си наслагахме и всички са много доволни и има голям ефект.Добавката се казжа ХАДО и е наследник на Модификатора демек е произжедена от същата фирма ,но е много по-добра.Слагана е вече и в колите на полицията.Ако решите ште ви кажа да ви вземат и навас.Аз съм си сложил и в двигателя и в скоростите и сам доволен.
И Батето е бил трезвен някога.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 17 Авг 2004, 15:17

А защо тези неща ги няма в маслата, като са толкова полезни?
Кажете нещо за диференциал, там ще се прежаля да сложа и без тва вие като тролей, но в двигател никога не бих сипал никога такива тъпотии...


прочетете и помислете пак...
http://www.canadiandriver.com/articles/pb/additive.htm
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 21.05.2004
Местоположение: gr Sofia

Мнение от Bobaka » 18 Авг 2004, 8:06

Здравей нямя никакви проблеми да сложим малко ХАДО в диференцияла и мисля че няма да останеш разочарован.Аз на мойта сам сложил ,но моя не виеше кой знае колко много.Определено обаче има смисъл в добавките.А на въпроса защо не ги слагат е сащия като на тоя защо не слагат чип тунинг фабрично.Обаче трябва да знаеш че е тествано и няма да има проблеми.
И Батето е бил трезвен някога.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 22.07.2004

Мнение от Bimmer » 19 Авг 2004, 0:57

Bobaka написа: :mha: :mha: :mha: но ние тука ве4е бая фен4ета си наслагахме и всички са много доволни и има голям ефект :mha: :mha: :mha:


Та на к'во викаш сте фенчета ?!?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 21.05.2004
Местоположение: gr Sofia

Мнение от Bobaka » 19 Авг 2004, 10:41

Абе пич нали за БМВ говориме ти на кво мислиш че са тия фенчета.Да ти кажа ако искаш.На БМВ са.
А темата е за добавки а не са тука да се заяждаме.Чао и лека.
И Батето е бил трезвен някога.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 22.07.2004

Мнение от Bimmer » 19 Авг 2004, 11:57

ААА аз мислех че сте фенове на ефекти разни....

Ами що производителя на тия същите Бмв-та (дето сте им фенчета)
казват да не слагаме добавки нито в маслото нито в горивото...а ?

Или викаш те в Украйна знаят ?
Или феновете знаят защо ?

И може да не ми отговаряш ! :wink:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 21.05.2004
Местоположение: gr Sofia

Мнение от Bobaka » 20 Авг 2004, 8:24

Карай така тогава.
И Батето е бил трезвен някога.

Предишна

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook