"Кобра" автостъкла - измамници !!!

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от cod-cdbp » 11 Юни 2010, 9:25

тези дни се обадих на едни момчета, с идеята да ми прехвърлят преден и заден джам, дойдоха свалиха от донора стъклата, свалиха моите и обслужиха местата където ляга стъклото с необходимите обезмаслители, ръждопреобразуватели и тн, по същия начин и в-у стъклата нанесоха силикон, в триъгълен профил, и го монтираха.
Много коректно си свършиха работата, не тече и не шуми, единствения дерт е че на следващия ден явно защото емулсията с която лепиха планката на огледалото не беше изсъхнала добре, и от слънцето се отлепи. Довечера ще го залепят безплатно.
Ето няколко снимки:
Тук искам да обърна внимание на формата под която се нанася силикона:
Изображение
А ето тук и колата без стъкло, както виждаме водата добре се задържа около стъклото:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от benzin » 21 Юни 2010, 15:52

един приятел също бра ядове с Кобра, в сервиза им в Сухата Река му сменяха малкото триъгълно стъкло на
мерцедес Ц-класа, първо че не го бяха монтирали добре и седеше малко на криво и второ - самото стъкло
беше голям боклук и много изкривяваше като се гледа през него, така че и аз при тия не бих отишъл никога :!:
www.bmwпрофесори-bg.net

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 2.04.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Lincoln Navigator 5.4 w210 E320
Мечтае да кара: пак Е38

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от bobeca111 » 05 Юли 2010, 22:41

баси майката.....в БГ работата е-при доктр и майтор да не стъпваш,некадърници нещастни.Кадърните са мн малоко,на останалите все едно си им длъжан-така те гледат.Ама нищо аз съм им фен на такива,много се оби4аме

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 16.02.2010
Местоположение: София,кв.Стефан Караджа
Пол: Мъж
Кара: E 30-ки
Мечтае да кара: с безплатен бензин
Детайли за колата: дърт бандит!

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Teodor40 » 01 Яну 2011, 16:27

Сервиза в София зад кино Арена-абсолютно безхаберие! Лепилото се вижда,стъкла по цялото купе,последва оплакване и нещата се оправиха! :)
Изображение
02.27.2007-05.01.2010-E30 316i '89 M40B16,Sedan,Schwartz
04.20.2010- ??? - E30 320i '88 M20B20,Sedan,Diamondschwartz

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 4.12.2003
Местоположение: BG,Sofia
Пол: Мъж
Кара: съмтаймс сайдуейс по пистити :D
Мечтае да кара: е30 м3
Детайли за колата: e30 sedan m44b19

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Rumburak » 03 Яну 2011, 15:38

Колеги последно тези от "Кобра" свестни ли са или са измамници -??? :conf: :dunno: :help:
П.П.: Предстои ми смяна на предното стъкло на е30-ката и ми казаха за китайско 90лв. с монтаж или 175лв. за европейско с монтаж....
Изображение
Дилян Пенчев написа:
Se7ven написа:А Шпера вдига ли разхода?

Не вдига разхода и няма логично обяснение да го вдига освен че като имаш шпер повече се юркаш на най-десния педал :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от kronos » 03 Яну 2011, 19:35

Тези китайски стъкла които слагат в Кобра са трагедия от всякъде. Размазва на места и всички коли те заслепяват. Да не говорим че за шест месеца от камъчета стана като старото ми осем годишно стъкло.
По добре запазено втора употреба, но оригинално.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 17.12.2010
Пол: Мъж

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от van_helsing » 04 Яну 2011, 0:00

Предното ми стъкло е спукано,но мисля да си взема втора ръка!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от kalcho » 06 Яну 2011, 11:23

И аз се включвам с 2 ръце за некадърната работа направена в кобра. Моята история е следната:

1. Заради слънчеви очила ми разбиха страничното стъкло..
2. В камор ми заявиха сериозна сума пари за стъклото... а в кобра - 60-70 лева
3. Отидох в кобра, смениха го и ми дадоха кола.. казаха че всичко е наред, само да съм идел да ми изчистят грешката на ейрбег-а (това струваше 60 лева в камор)
4. След няколко дена почна да дрънчи вратата и стъклото да заяжда... отидох в сервиза до А2 (не му помня името) - отвориха я вратата и какво да видят вътре.. морга на стъкла.. беше фрашкано със стъкла - кобра не се бяха потрудили да ги изчистят (а на всичкото отгоре му оставих 10 лева бакшиш на техника от кобра дето ми смени стъклото) - почистване и изтриване отново на грешката - около 50-60 лева някъде (не помня вече с точност)
5. Като теглих чертата - това стъкло ми излезна почти толкова, колкото да го купя оригинално от камор и там да ми го сменят... но не само това беше проблема - загуби ми времето да се разкарвам 2 пъти по сервизи.

Просто кобра - NEVER again. Уважавайте си колата и най-вече себе си и си спестете мъките от некадърните техници на кобра.

Калин

П.С. Кумът ми ме предупреди за кобра, но не го послушах... той работи към Алианс и там доста хора са му се оплакали...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Опел Вектра

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Flash Ray » 25 Яну 2011, 21:39

По една или друга причина в работата си ежедневно се сблъсквам бастуните от Кобра и хич и не се учудвам на прочетеното тук.Освен основните кусури на работата им,които тук нееднократно са посочени,трябва да добавим и изгорени машинки за ел стъкла и изгорени бушони на стъклоповдигачите.За мен двете основните причини за съществуването им са монополизъм и това,че повечето застрахователи работят с тях,ама второто е по-скоро вследствие на първото.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 5.07.2011
Кара: Ръждата
Мечтае да кара: Ръждата
Детайли за колата: Ръждясала с паднала боя и лак

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Bladest » 24 Авг 2011, 1:59

по-добре са от мустанга на мен мустанг ми бяха правели едно стъкло ама много некадърно то силикона излязал то стъклото не е напасното в резултат на което се строши и днес си сменях при кобрата стъклото и съм много доволен сичко беше наред да вярно е оставят боклуци в колата не чистят малко са мърлячи чак стъкла в колата си нямах потрошени
но доста боклуци и ги чистих и като цяло работят бързо качествено и до някъде евтино за предно стъкло смяна 50лв
мустанга ми искаха 60лв.
Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки Иска BMW, иска Audi или Mercedes за много палки / Тука са научени от малки

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: пазарджик

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от E36 320i » 28 Авг 2011, 18:08

карал съм моята е36ца за предно стъкло,първото което видях ме шокира!като взимах колата видях,че беше лепено тиксо по тавана на колата и остави лоши петна по боята,второ и аз чувам шум,който го нямаше преди!
карахме и едно ауди 100 комби за смяна на предно и задно стъкло и сложиха криви стъкла!чистачките и от пред и от зад не можеха да изчистят стъклата,на едно едно място и предното и задното стъкло имаха гърбици и точно там прескачаше чистачката,даже и с просто око се виждаше кривината и се опитаха да ми обяснят ,че проблемът е в чистачките....просто не ходете в кобра...
По-добре корем от бира,от колкото гърбица от работа!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 3.04.2011
Местоположение: София
Кара: каквото набара:)

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от taran » 01 Сеп 2011, 7:23

[quote="_65536_kb_sec_"]тези дни се обадих на едни момчета, с идеята да ми прехвърлят преден и заден джам, дойдоха свалиха от донора стъклата, свалиха моите и обслужиха местата където ляга стъклото с необходимите обезмаслители, ръждопреобразуватели и тн, по същия начин и в-у стъклата нанесоха силикон, в триъгълен профил, и го монтираха.
Много коректно си свършиха работата, не тече и не шуми, единствения дерт е че на следващия ден явно защото емулсията с която лепиха планката на огледалото не беше изсъхнала добре, и от слънцето се отлепи. Довечера ще го залепят безплатно.
Ето няколко снимки:
Тук искам да обърна внимание на формата под която се нанася силикона:


То,така се нанася,само ми е странно,защо са го нанесли по стъклото,а не по рамката...По-трудно е при пренасянето и напасването на стъклото.
За Кобра немого да кажа нищо лошо,при мен са идволи на монтаж и не съм имал грижи,можеби,щот ги гледам в ръцете :lol: .Веднъж на еднин Форестър се поизвади уплътнението,но го подлепих и нямаше грижи-

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от TUZara` » 01 Сеп 2011, 11:52

Преди година и половина сменях предно стъкло на Е36 купе точно при тях...Същия филм...пак стъклото си шумеше,пак имах доволни драскотини,пак имах отвратителното тиксо по тавана(а на него лака му е много зле и под тиксото директно си падна на 2 ленти :mhihi: ) пак на въпроса с шуменето ми беше отговорено за някакви лайстни или кори ли там едно като решетка..както и да е,НО ... при мен и КАПЕШЕ като цяло купето ми далеч не е лачено или глезено и в крайна сметка казах майната му и не се занимавах,но определено гледах :shock: като видях в голям дъжд и висока скорост ми сълзи доволно по стъклото....

Преди седмица сменях задно стъкло на Е90,предно ляво и задно ляво...Като цяло не е зле ОБАЧЕ понеже колата стоя около месец без стъкла и беше доволно пепелива,а няма как да я закарам на мивка преди монтажа по разбираеми причини НИКОЙ не е обърнал внимание да почисти 3-тия стоп на задното стъкло ми директно така са го плеснали и естествено стопа стой като подарен от Е36 и свети като за бог да прости ... няма и как да се почисти предполагам(без да се демонтира стъклото на ново) а аз не искам да се заяждам.Имам си гаранция,но дано не ми се налага да я ползвам.Не съм я настъпвал още нито пък съм я карал в дъжд,но дано няма течове и нежелани шумове...предстой ми смяна на всички стъкла на Е36 купе без 2-те леви и честно казано вече се колебая къде да ги сменям...

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от cww » 01 Сеп 2011, 12:29

Аз не мога да разбера едно нещо - почти всички мнения за Кобра са негативни, има ги и в "Некоректни сервизи" и въпреки това сума ти народ упорито продължават да ходят при тях и след това да реват на умряло.
Защо просто на отидете някъде другаде и изобщо да си нямате вземане-даване с тази явно доказана във времето сбирщина от некадърници и мърлячи!?
Не може в цялата страна да няма нито една фирма/майстор, които да сменят стъкла като хората.
Аз специално, ако трябва ще платя 5 пъти повече за смяна на стъкло (било при дилъра или някъде другаде...без значение), без стъкло ще карам, но вследствие на многото оплаквания в различни теми срещу Кобра, при тях не би стъпал.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от TUZara` » 01 Сеп 2011, 14:53

Някога си създадоха добро име и бяха ако не единствени - то поне от супер малкото който извършваха тази услуга,но като всяко друго нещо което се е запазило до момента-качеството не е същото,а хората са запазили спомена за истинското кисело мляко и го търсят и в НА БАБА :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook