Разходомера на таблото

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 31.03.2004
Местоположение: софия

Разходомера на таблото

Мнение от fen E34 » 31 Мар 2004, 21:15

Абе хора , разходомера , който е на таблото какво трябва да показва? Моя е или на 0 или над 30 !? :( Това проблем ли е или просто не работи ? Има ли връзка с разхода на гориво ? Не знам вашите машини колко харчат ама моята е 14,7-15 в София и 7,7 на извънградско при каране по правилника ! :))

Петко ///M големия
Аватар
Мнения: 2369
Регистриран на: 1.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xd / Mini Cooper S

Мнение от BMW///M-ma6inata » 31 Мар 2004, 21:38

Само като работи на празен ход машината отива при 0 или 30, за 30-цата нема да се пуашиш,стрелката отива където и е по-близко :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 31.03.2004
Местоположение: софия

Мнение от fen E34 » 01 Апр 2004, 17:33

Ама при мен вървя не вървя е или 0 или 30 ! Но явно е уреда на таблото !!! Благодаря все пак де ! :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 12.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Fking » 22 Апр 2004, 20:42

и мойта прави проблеми
доли при леко натиснат педал на газта, показва 7-10

натисна ли повечко, си отива на 30

веднъж ми се случи да натискам газта, и тя да намалява, и като я пусна да увеличава.....
отдавна не и обръщам внимание.....
а иначе разхода е горе долу нормален..... за модела


бтв, колко гори на празен ход?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 21.04.2004

Мнение от Markiza » 23 Апр 2004, 23:27

Не сте единствени и при мен е така накадето си иска на там отива :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: Sofia

Мнение от george » 17 Май 2004, 14:12

не го разбирам това накъдето иска натам си отива.при мен като карам от4ита някакъв разход в зависимост колко натискам газта само 4е ако спра отива на максимум тоест на 30л.като тръгна пак почва да отчита
според мен това си е напълно нормално

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 17 Май 2004, 18:07

Разходомера отчита моментен разход според по няколко показателя, основен сред които е подадената газ в момента. По мои наблюдения уреда е доста верен. Когато колата работи на място, на Е36 стрелката отива след 30. Според книжката за екплоатация, разходомера работи коректно при скорост над 20 км/ч. На място стои над 30, защото тогава педала на газта е в покой, оборотите са постоянни и двигателя харчи на час, а не на км. При ускорение от място дори с малко газ, разходомера скача до край. Обратното - при високи обороти когато се пусне педала на газта - стрелката отива на нула. Тя би трябвало да се движи постоянно според ускорението и подаването на газ, иначе нещо не работи като хората.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 31.03.2004
Местоположение: софия

Мнение от fen E34 » 17 Май 2004, 19:42

Защо не го разбираш Джордж ? Аз ти казвам каква е хавата а ти ако искаш вярвай ! Никога не се задържа на едно място за да покаже моментния разход ! Може би причината е в някой вакуум или е.... му м.....та !? :dunno: :dunno:

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 27 Юни 2004, 7:27

Според мене имаш проблем :)
Моя работи както му е писано. Задържа се и на 10 и на 20л/100км ... даже при поддръжка на 160 км/ч на 5 скорост по магистралата ми показва 10-11л. Разбира се, че на 1 ск. ще прави квантов скок :lol: на 30л. просто щото си е толкова разхода при 20-30 км/ч на 1 ск...

абе най - добре е да му хакнеш един лаптоп в ECUто и да покараш малко ... там ще си покаже каква е хавата ...

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 27 Юни 2004, 10:26

fen E34 написа:...Никога не се задържа на едно място за да покаже моментния разход ! ...

Ми нали за това се казва моментен разход :lol: ако караш на 5-та с константни 100 км/ч и не променяш положението на педала на газта ще ти стой на едно место...това ти е моментен разход.. а ако караш на 1,2 или 3-та предавка много ясно е че при ускорение и намаляване на скоростта и особенно при натиснат яко педал и отпуснат докрай щ
е ти танцува уреда... просот показва моментния разход :idea:
Когато се движиш на скорост и си пуснал педала на газта, и оборотите са ти над 1200 инжекциона спира подаването на бензин и за това отива на 0 разходомера... защото просто не харчи бензин... а когато се движиш на трета с постоянна газ може и да ти седи в 20, особенно ако оборотите са ти по високи и си натиснак педала яко.. защото показва моментния разход :arrow: по принцип колкото показва толкова харчи... по мои наблюдения е ужасно точен :idea:
А за седенето на место лесно е ако се помисли малко да разбере всеки защо отива в крайно положение... значи на уреда пише... Литри/100 км което ще рече че показва за пробег от 100 км колко литра ще глътне колата... ами като спрете на едно место колата ви не се движи... което ще рече че харчи бензин пък няма да измине 100 км... или казано по друг начин ще измине 100 км с бензин равен на "безкрайност" заради това уреда ви търси най-голямото показание :idea:
Някой беше писал за движение на първа скорост че показва много :arrow: ми замислял ли си се че примерно при 3500 оборота колата има часов разход 9 литра/час... движиш се на 5-та с 100 км/ч около 3500 оборота - ще ти харчи 9 литра/100 км това ще ти покзва и разходомера... а ако се движиш на първа с 3500 оборота... часов разход пак 9 литра обаче скоростта е 20 км/ч което ще рече че за 1 час с тези 9 литра ти ще изминеш 20 км... и като го умножиш по 5 за да получиш с колко ще изминеш 100 км пробег получаваш 45 литра/100 км е къде ще ти показва разходомера в тоя случай :?:
Мисля че добре го обясних :lol: ако има някой неразбрал нещо може да ме пита...и раходомерите ви си отчитат перфектно само че вие не сте се замисляли какво отчитат и веднага почвате да ги храните :D
Заключение: До сега не съм виждал БМВ на което разходомера ако отчита, да не отчита правилно* :idea:
*Ако няма сменяни части по инжекциона, който да лъжат за влизащия въздух и т.н.... говориме при положение че всичко си ви е фабрично!
Изображение

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Мнение от rtzankov » 27 Юни 2004, 13:11

... да добавя и аз нещо по темата ..
за това, че коалта харчи много на 1-ва .. значи брат ми има електронен разходомер (няма стрелка а е с цифрички) и показането при тръгване (нормално около 3000 об/мин) е между 15-18 л. ... което на повечето хора им се вижда много ... защото не се замислят (както рече Пенчев) какво точно става .. най-важното е да се зислиме над самото назвние на уреда "моментен разход" или казано по друг начин колко гориво Ви изразходва автомобила в даден момент ... при тръгване автомобила има нужда от повечко сила за да се задвижи .. затова и подаваме повече гориво от колкото при равномерно вдижение по магистрала например .. затова и разхода е по голям .. при константа скорост от 120 км/ч .. необходимото количество гориво е постоянно и затова разходомера се "установява" някъде по циферблата .. при смяна от 1-а на 2-ра скорост също е нормално стрелката да "подскача"... защото има промяна на оборотите и на работата на двигателя :arrow: промяна на необходимото количестов гориво ...

надявам се да съм бил полезен ...
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: Кюстендил

Мнение от Tony » 26 Окт 2004, 17:29

при мен в движение на скорост(включена 5 предавка) като отпусна педала на газта, стрелката ми на моментния разход не отива на 0 а е в зоната на 4-6 л/100км., като варира в зависимост от това с каква скорост се движа . ако е към 60 км/ч е към 6 л/100км, а ако е към 100 км/ч показва 4 л/100км.
Има ли нещо нередно според вас.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Мнение от bmwdriver » 26 Окт 2004, 19:52

На 2000 оборота на празен ход инжекторите се изключват и
разходомера трябва да е на 0.
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 26 Окт 2004, 20:38

Е как така се изключват? На въздух ли работи двигателя :)
Предполагам, имаш предвид, че подаването на гориво се спира докато се достигнат idle обороти? Но пък така при всяко пускане на газта двигателя щеше да се тресе... Според мен просто се включва системата за регулиране на idle оборотите от релето на дросела и съответно като се подаде газ отново тази система се изключва. Поправете ме ако греша...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1956
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 1985 BMW E30 M10B18

Мнение от ivantchoG » 27 Окт 2004, 7:35

[steeN] написа:Е как така се изключват? На въздух ли работи двигателя
...


Penchev написа:Когато се движиш на скорост и си пуснал педала на газта, и оборотите са ти над 1200 инжекциона спира подаването на бензин ...
- инжекторите не получават импулси от ЕКУ-то, помпата си върти бензина. Двигателя се върти от скоростите /принудителен празен ход/.
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....." К.Иречек, 13.12.1881
Бате Сашо - Пази имената!
Изображение

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook