Откраднато и намерено BMW - липсва EWS имобилайзер

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 31.01.2008
Местоположение: София

Откраднато и намерено BMW - липсва EWS имобилайзер

Мнение от Петрунов » 04 Фев 2008, 12:53

Момчета,

Откраднаха ми колата и като я намерих, можех да дам на контакт и всичко светва, НО не можеше да запали. Аз лично не съм много грамотен, но дознателя каза, че липсва антената от ключалката на стартера. Освен това е извадена пластмасовата ниша от ляво на волана. Според полицаите са откраднали 'някаква част, която разпознава ключа'. Наистина виси един празен куплунг. В последствие ми казаха, че въпросното нещо не може да се купи втора ръка и ще трябва оригинално. От Дару казаха, че се нарича EVS и се продава единствено в комплект с всички ключалки (които така или иначе са разбити..).

Цената обаче без монтажа е над 1000лв и търся по-евтин вариант.

Въпросите ми са следните:

Има ли начин да се вземе втора ръка EVS и да се препрограмира да разпознава моя ключ ?

В чудо се видях от тия мангали..

Помагайте ако можете.

Поздрави,
Веско!
Последна промяна Петрунов на 06 Фев 2008, 23:20, променена общо 5 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Мнение от tsb_bg » 04 Фев 2008, 18:17

Колега, електронния имобилайзер (EWZ Immobilizer System), който се монтира фабрично в BMW представлява чип, вграден в контактния ключ (наричан транспондер), който излъчва кодиран сигнал и антена (намираща се около патрона на контактния ключ) която приема този сигнал и я изпраща към устройство (трансивър) в имобилайзера. Ако трансивъра получи коректен кодиран сигнал, освобождава запалването, ако липсва сигнал или не е коректно кодиран, запалването се блокира.
До колкото разбирам контактния ключ е в теб и чипа си е в него (може да се провери от ключар без да се разглобява ключа)
Антената, която улавя сигнала сама по себе си не може да управлява сигнала (това е просто стандартен приемник) и е безмислено да се краде, ако липсва само тя (освен за резервна част) :?:
Самия имобилайзер също е уникален и не става на друг автомобил

Съветвам те първо да провериш дали чипа ти е още в ключа :!:
След това в оторизиран сервиз на BMW да се провери дали липсва само антената или е пипан и имобилайзера.
Това ще ти даде идея какво точно е правено по колата и какво да очакваш при положение, че се е стигнало до палене на двигателя без оригинален ключ

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 31.01.2008
Местоположение: София

Мнение от Петрунов » 04 Фев 2008, 20:52

Първо, благодаря за информацията, че се казва EWZ, а не EVS - чудно ми беше защо не мога да намеря нищо за EVS в Интернет, но в крайна сметка намерих EVS споменато на едно-две места във форума и помислих, че просто така си се казва и няма информация.

Второ, благодаря за предположението, че може да няма просто антената, но за жалост от ляво на волана е извадена пластмасата и там има един стърчащ празен куплунг (изглежда е взето нещо) - предполагам, че идиотите просто са взели имобилайзера без да разсъждават - например разбили са и ключалката на багажника, при положение, че можеше само да дръпнат задните седалки.. не мога да им търся логиката.

Ключът не е напускал джоба ми, така че чипът, за който говориш трябва да си е вътре.

Чувствам се наистина глупаво, че никой не може да ми помогне да си запаля колата, при положение, че крадците очевидно са успели - нямате ли идея как мога да я подкарам без имобилайзера ? Вече платих 60 лева за пътна помощ и сега смятам да я тегля от районното с твърд теглич. Как глупавите крадци успяха, а никой разумен човек не може ? :shock:

Ако можеш да ми дадеш и съвет при кого да отида ще съм благодарен. В Дарукар ми казват, че имобилайзера се продава единствено в комплект с всички ключалки, който струва към 1050 лева. :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 29.07.2005
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: E46 330d

Мнение от Corin » 04 Фев 2008, 23:32

Колега ако ще търсиш инфо да те поправя не е EWZ или EVS . Точното е EWS . Сменял съм го и и знам колко гадно е да свети таблото а да не можеш да запалиш . Става ако си намериш друг модул и човек да ти го препрограмира с нови кодове , аз така се оправих. Ето линк за да видиш номера

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=61&fg=25

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Мнение от tsb_bg » 04 Фев 2008, 23:33

Колега все пак трябва да почнеш от някъде и за това те съветвам провери ключа - няма да ти коства нищо освен време.
Провери на спокойствие дали и въпросната антена е там и ако не е дали има рязани кабели, изключени букси и т.н.
Провери дали бушона и релето за бензиновата помпа са си на местата и са читави.
Патрона на BMW е от дясно и ако е сваляна антената или въобще е разбиван патрона, повредите би трябвало да са от същата страна (или поне така си мисля като "разумен човек").

P.S. Според мен багажника ти е разбит, за да отключи централното вратите

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 30.11.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: E91 325xi

Мнение от renene » 04 Фев 2008, 23:36

Можеш да намериш от некоя строшена комп.,ключ,EWZ,да ползваш твоя ключ и чипа от новия за да палиш.Те така ги крадат :)
диагностика 0899937450

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 29.07.2005
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: E46 330d

Мнение от Corin » 04 Фев 2008, 23:42

По евтиния вариянт е модул втора ръка и програмиране, на мен в Бургас ми взеха 200 лв за програмиране на модула и един транспондер за ключ.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 31.01.2008
Местоположение: София

Мнение от Петрунов » 05 Фев 2008, 0:04

renene написа:Можеш да намериш от некоя строшена комп.,ключ,EWZ,да ползваш твоя ключ и чипа от новия за да палиш.Те така ги крадат :)


Как ги крадат с друг компютър ?

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 31.01.2008
Местоположение: София

Мнение от Петрунов » 05 Фев 2008, 0:07

tsb_bg написа:Колега все пак трябва да почнеш от някъде и за това те съветвам провери ключа - няма да ти коства нищо освен време.
Провери на спокойствие дали и въпросната антена е там и ако не е дали има рязани кабели, изключени букси и т.н.
Провери дали бушона и релето за бензиновата помпа са си на местата и са читави.
Патрона на BMW е от дясно и ако е сваляна антената или въобще е разбиван патрона, повредите би трябвало да са от същата страна (или поне така си мисля като "разумен човек").

P.S. Според мен багажника ти е разбит, за да отключи централното вратите


Колега, времето ми е кът, а и без кола е тежко да се обикаля :(
Прав си за повредите - патрона е разбит също. Колата ми е още в полицията и е запечатана - като я взема ще огледам подробно.

Благодаря ти много за съветите.

П.С. Освен багажника, е разбита и ключалката на вратата.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 31.01.2008
Местоположение: София

Мнение от Петрунов » 05 Фев 2008, 0:12

Corin написа:По евтиния вариянт е модул втора ръка и програмиране, на мен в Бургас ми взеха 200 лв за програмиране на модула и един транспондер за ключ.


Много благодаря, че каза - даваш ми надежда, че може да се оправя и за половината пари.

Сега остава да открия къде в София могат да препрограмират EWS (изяснихме термина:) ).

Ако някой знае къде може да се свърши тази работа - нека каже.


Като цяло много ми помогнахте, информацията ми е много полезна.
Железни сте.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Мнение от tsb_bg » 05 Фев 2008, 0:13

Успех :yes:

Пиши после какво е станало и дано минеш тънко .........

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 31.01.2008
Местоположение: София

препрограмиране на EWS имобилайзер

Мнение от Петрунов » 05 Фев 2008, 14:00

Добре, някой има ли идея къде мога да препрограмирам имобилайзер от друга кола ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Мнение от bmwdriver » 05 Фев 2008, 22:11

Обърни се и към застрахователите.Мисля,че са длъжни да покрият
тези щети,още повече че имаш и протокол от полицията.
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 31.01.2008
Местоположение: София

Аха

Мнение от Петрунов » 05 Фев 2008, 22:45

......идеята със застрахователите не ми помага. Чудя се как можеш да си помислиш, че ако колата е застрахована, няма да съм се сетил да се обърна към тях :shock: :?:

Колата е карана от 2001-ва до сега без застраховка 8)

Наистина - моля ако някой знае къде мога да препрограмирам EWS-a нека каже.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Мнение от bmwdriver » 05 Фев 2008, 23:24

Е значи си късметлия,че въобще си намерил колата.Щом си спестил 7
години по 1000 лв,сега едва ли ще са ти проблем 500 лв да си оправиш поразиите ;)
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook