Silikonov saedinitel

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.01.2003
Местоположение: plovdiv

Silikonov saedinitel

Мнение от ksimchev » 14 Май 2004, 17:49

Na kolko gradusa trqbva da se vkluchva silikonoviq saedinitel koito vkluchva perkata za ohlajdaneto.Chuvam razlichni mneniq.Moq go smeniha za 250 lv,kazaha che e originalen,a kolata na mqsto zagrqva i otiva kam cherveno strelkata na temperaturata,na dalag pat nqmam problem.Stava vapros za 318i 1991 g.Blagodarq vi predvaritelno,mnogo ste gotini i polezni,e tva e istinski klub.

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 14 Май 2004, 19:28

ТУК СЕ ПИШЕ САМО И ЕДИНСТВЕНО НА КИРИЛИЦА!

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Silikonov saedinitel

Мнение от Giorceto » 14 Май 2004, 22:54

ksimchev написа:Na kolko gradusa trqbva da se vkluchva silikonoviq saedinitel koito vkluchva perkata za ohlajdaneto.Chuvam razlichni mneniq.Moq go smeniha za 250 lv,kazaha che e originalen,a kolata na mqsto zagrqva i otiva kam cherveno strelkata na temperaturata,na dalag pat nqmam problem.Stava vapros za 318i 1991 g.Blagodarq vi predvaritelno,mnogo ste gotini i polezni,e tva e istinski klub.


Крика знае най-добре. А именно: водна помпа и термостат :) Долколото разбрах водната помпа се проверява при запален автомобил развиваш капачката за обезвъздушаването и някой вътре държи автомобила малко по-високи обороти, ако струята която прави е малка значи е помпата ако не е малка значи не е помапата. Доколото разбрах малка струя е от рода на 6-8 см ;)
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Re: Silikonov saedinitel

Мнение от Penchev » 14 Май 2004, 23:25

GIORCETO написа:
ksimchev написа:...

...

Гиорцето човека пита за вискосъединителя на перката, което няма много връзка с термостата и помпата, при положение че е написал за на дълго каот кара колата че не му загрява (извинявам се че повтарям 16 пъти "че")
ПО същество :arrow: моя вискосъединител е нов на SACHS, и не знам при каква температура зацепва, но се случва следното:
Ако е студено времето, температурата може и да стигне малко преди средата (2 или 3 мм) и да не чувам "силикона" как "фучи".
Ако е жега, тръгва към средата и като я наближи започвам да чувам перката и когато това стане тепературата се връща към първата бяла черта :idea:
За прегряване на празен ход не съм пробвал, но предполагам, че няма да успее да прегрее :arrow: твойта за колко минути качва температурата :?: а като работи на место и мине средата каот подадеш газ почва ли перката яко да се върти :?: а като я караш в градски условия :?:
Ма неме ми се случва при температура на въздуха 26 градуса, на включен климатик, в задръстване в яко нанагорно да вися в продължение на 30 мин и съвсем малко мина средата (да речем 1 мм) и там си остана :idea:
А каква кола караш, това е най-важното :idea:
И ако може, след като напишеш, някой от модераторите да преместят темата в съответния форум, за да може повече хора да се включат...сигурно ще сме още по-полезни :idea:
НАСЛУКА :wink:
Изображение

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 14 Май 2004, 23:34

Знам знам :wink:.А по въпроса за загряването и за това че на място загрява сигурно е от виското ама че отива към червеното човече направо ме плашиш :shock: И аз нямам виско но след средата един косъм максимум да мръдне не повече :!: а и казваш 250лв трябва да е свестен щото има и за по 150лв Ходи някой да я погледне щото ще я прецакаш с тва прегряване и ше се обаждаме на Engi той има опит с прегрели баварии :mha:

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Silikonov saedinitel

Мнение от Giorceto » 16 Май 2004, 10:37

Penchev написа:
GIORCETO написа:
ksimchev написа:...

...



По-важното беше да споменем, че Kрика е нaясно с нещата ;P
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1088
Регистриран на: 28.02.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 330xi
Мечтае да кара: F10 M5

Мнение от dr-who » 28 Май 2004, 12:39

аз вчера си смених силиконовия съединител. в ДаруКАР ми искаха 314лв :maad:
отидох в ВАРИ-2000 и ми зеха 135лв. Майсторите ми казаха. че ако проблема със загряването продължава, ще гледаме водната помпа
имало някво пластмасово резервоарче което с времето се прецаквало и от там също можело да идва проблема. Правих тестове вчера и всичко вече е наред.... ще видим колко ще издържи този силиконов съединител :lol:
от Вари-2000 e на SACHS и е 135лв за Е36 5 болта съединителчето 8)
--
Powered by: Miller Performance
Revolutionary BMW Performance chips
--

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook