Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 03 Апр 2008, 9:34

Автомивката с "Еко" препарата се казва "Евростил" и е в Люлин... някъв нов препарат на растителна основа (МАЙ??? не съм 100% сигурен), който бил с неутрално Ph и не атакувал лака/боя/вакса.. за да разбера дали е така трябва да сложа вакса и да ходя там няколко пъти да видя дали ще има разлика в задържането на вода по боята :) Ма колкото за пробата мое да прежаля 4-50лв :D :D :D

Иначе аз лесно ще взема водоструйка, само че около моят блок няма как да стане.... ше трябва да си търся място и да импровизирам.... а иначе с голям кеф си мия колата, така че току виж съм измислил нещо :D И ако дадеш от този шампоан и като хвана водоструйката, двете микрофибърни, вакси-макси и чудеса.... направо ше лъщи още повече тая кола... ше стане толкова гладка, че да не може да се подпреш на нея - ше се хлъзгаш да си падаш на врата :D :D :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 03 Апр 2008, 19:02

Голям смях се смея с тебе :mhihi: :mhihi: ...Много се кефя на хора ,луди като мен ,на тема да си подържаме колите....ПРАТИХ ти снимките,току що..Качеството е малко ..!!!.Не мога по добре да ги направя..Те са на хартия..Но естественно се вижда много добре за какво става дума..Имам такива снимки стотици..Просто пращам които излязоха най -добре...За шампоана,нека да дойде,имаш запазени няколко литра..Ако го искаш де...Очаква се скоро май да идвам към София,намери някъде,къде да ти Пипна колицата..Ще взема машини и една чанта материали..ще я барнем за кеф..
Последна промяна DESO-Car -care на 16 Май 2008, 12:31, променена общо 2 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Мнение от alexsch » 03 Апр 2008, 22:00

за препаратите- с моята водострука ползвах на керхер тоя препарат дето е в едни 5-литрови туби специално за коли- ГОЛА вода! не го купувайте! после си купих некъв универсален уж го дават- става единствено за джантите! сега съм си купил на НЕРТА един препарат (NERTA) и комай е най-добрия до тук! сега си търся вакса...май съм се спрял на сонакс (поне съдейки от препаратите за кожа и табло- сонакс са ОК) ама нека каже колегата с повече опит!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 04 Апр 2008, 8:00

AКо Искате да взема да поръчам 25 кила бидон,от тоя Шампоан,и да си го разделим...Ще пратя на всеки който иска,по литър два за проба,всеки сам ще си прецени...Със сигурност не е набутване,щото е професионален продукт..Нали знаете че хоби сериите на продуктите са тотално различни,от професионалните серии..Като го разбия надребно,мился че излиза около 10-и нещо на литър..Мисля че е напълно поносимо..Но трябва да се разберем дали да го плащам и да сме поне няколко души..защото наистина е много само за мен толкова килограми..Не че ще остане..ама си е раход.А иначе СОНАКС,са наистина голяма работа..Няма да збъркаш ..
Последна промяна DESO-Car -care на 16 Май 2008, 11:55, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 04 Апр 2008, 8:58

Аз с голямо удоволствие бих взел, обаче нямам къде да си мия колата сам. Повечето сме така тука в голямото село... Имай го предвид това. Освен може би за ОМВ да си взема гъба и шампоан и да използвам само водата май това е единствения вариант :confused:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 04 Апр 2008, 10:23

Наистина си е най добре да си миеш сам колата...И в Габрово е същото,повечето хора няма къде да си мият колата..Аз също живея в блок...Добре че си с това се занимавам та имам малко местенце.Всеки който възможност да си я мие сам.Обаче в Габровското ОМВ няма вода.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 04 Апр 2008, 15:05

стан написа:Освен може би за ОМВ да си взема гъба и шампоан и да използвам само водата май това е единствения вариант :confused:


Любо (Burninparis) точно това прави, ма си е малко кофти работа, щото ако има опашка народа след теб почва да се нерви, че се занимаваш... щото не става за 2-3 мин, ми за 10....


DESO-Car -care написа:За шампоана,нека да дойде,имаш запазени няколко литра..Ако го искаш де...Очаква се скоро май да идвам към София,намери някъде,къде да ти Пипна колицата..Ще взема машини и една чанта материали..ще я барнем за кеф..


Нямаш ядове, само кажи кога ще дойдеш и да го измислиме (дано боята ми да е още читава, че да се получи) :) Иначе ето снимките, които ми прати на майла:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 04 Апр 2008, 16:01

Много ти благодаря Колега..Мисля че се виждат доста добре даже...Надявам се каквото и да е качеството ,хората да могат да преценят..Виждам че започваш с BMW, :) напълно естественно е ,все пак сме във форума на БМВ..За пипването на твоета колица,нямаш ядове,само да видим кога ми се очертава път до София...Като гледам как си я подържаш,няма да е много късно.. :lol: Имам още по екзотични колици,ама трябва ми време да ги скенирам..По малко ще стане и тая...Мерси още веднъж...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 17.03.2005
Пол: Мъж
Кара: '04 330xi touring

Мнение от izzzo » 05 Апр 2008, 14:50

здрасти Десо, имаш ли някакви препоръки за поддръжка и предпазване на прясно боядисана кола :?:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 05 Апр 2008, 17:27

За прясно боядисаната кола има много важни неща които трябва да се спазват.Първо трябва да се изчака един период между 30-70 дни,в зависимост от боята и лака.Препоръчвам ти около 6о дни да бъдеш много внимателен.Най -важното е да внимаваш при миенето..Много добре е след всяко миене да се поставя един слой,чист POLISH- паста.Това е с цел да се образува тънък филм,които по късно предпазва от външните дразнители. Значи много е важно да се остави боята да "ДИША".Препоръчвам ти около два месеца,зависи от сезона,но около 50 дни е добре..Полекичко през известно време започваш да слагаш васка да запечаташ.Сега пак зависи каква работа са свършили бояджиите..Ако те са полирали перфектно,можеш да изпъваш по малко с polish,ако не, трябва да се премахнат дефектите.Понеже колата ти е бяла,мился че не толкова видимо,какви недостатъци има,а и предполагам че си си избрал добри пичове-бояджии..Просто много внимавай с всяко действие,поливай обилно преди да сапунисваш при миенето...Успех :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 17.03.2005
Пол: Мъж
Кара: '04 330xi touring

Мнение от izzzo » 05 Апр 2008, 17:51

горе-долу добре са се справили бояджиите, а пък и както ти каза на белия цвят дори да има нещо не личи. 10x за съветите :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 27.04.2007

Мнение от JohnnyQ » 03 Май 2008, 19:43

Днес бях в Габрово и се видях с Десо. Страшен пич е, отдели ми повече от два часа. Показа ми ядски много снимки от САЩ, работа му там е била много интересна.

Лятото след като боядисам вратата ще му оставя колата да е освежи малко. Както той каза за коли като моята на 12 години и неподдържана трябва няколко сеянса да и се направят. Другото което каза че и новите коли трябва да се поддържат редовно. Той предимно с нови и скъпи автомобили се е занимавал в САЩ.

Човека има много опит и е уверен в това което знае и прави.

Добре е когато хора, който са научили и придобили опит от чужбина се връщат да работят в България отново.

Това са ми впечатленията от Десо. :yes: Само най-добри ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 03 Май 2008, 21:30

JohnnyQ, Много благодаря за добрите думи...За мен беше двойно удоволствие да се запозная с теб и твоето семейство....Вие сте излключително приятни хора..Колата ти е много добра и ти обещавам следващият път като дойдеш ,да е и на гости и работа да свършим...С тоя хубав цвят, след пастирането ,ти гарантирам много добри резултати.Ще ти потърся всичко най добро като продукт,необходимо за да направим Бавареца перфектен..Дори си записах за проблемите върху които ще работим като се видим следващият път...Успехи и ще се чуваме...:)) :) Поздрави на всички..
Последна промяна DESO-Car -care на 16 Май 2008, 12:33, променена общо 1 път

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Мнение от b00st » 03 Май 2008, 23:38

Mollov написа:...

Cosmos Black - ужас. OMV = няма смисъл. Кво безконтактно миене, там на пароструйката слагат 0.5 литра шампоан за коса, я има я не :)
Просто няма смисъл там да си миеш колата, аз само я изплаквам с вода ако има прах вповече, щотото тоя цвят след малко вятър и става на г*@ всичко. Аз ходя да ми я мият само в 1 автомивка, където не е безконтактно, на OMV само 1-2 пъти съм я мил и като ги видях, че си оставят ръцете...чао.
Блазе им е на хората със сивите коли :mhihi:
Ама пък немогат да се оглеждат в тях след мивка :)

Иначе към автора, привет, аз имам път понякога до Стара Загора, може да мина през Габрово :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 04 Май 2008, 8:20

Здравейте на всички..Много се радвам че още един е съгласен с мен за безконтактното...Не само че малко препарат слагат,ами то Не го ли пипне ръчица.....няма как да стане..честно ви го казвам..Съвет към всички..идва лято..НЕ ОСТАВЯЙТЕ мушиците по предната броня и капак да засъхват повече от ден-два...Тия гадове правят големи поразии на лака...Ако някой има снимки от Събора тая седмица ,много ще се радвам да разгледаме някои...Успех на всички.

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook