Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Мнение от Wolfen » 11 Май 2008, 10:55

Аз бих искал да изкажа своите комплименти за Десо. Отидох при него по-рано тази седмица, първо защото бях прочел неговата обява, второ защото се оказа, че ми е съгражданин, трето защото ми беше препоръчан от мой много добър приятел. Ами... останах много доволен (даже това е твърде меко казано) както от резултата, така и от отношението и вниманието, което Десо обърна на мен и моята бима. Работата му беше изключително прицизна, граничеща с педантизъм. Много професионално отношение и внимание към детайлите. Евала! :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 11 Май 2008, 20:22

Wolfen, много ти благодаря за прекрасните думи за мен и моята работа...Наистина твоята БИМА стана чисто нова..Аз също много се изкефих да работя на нея,но най- важното от всичко е че ТИ си доволен..Не забравяй да ми се обадиш ,преди лятото за една контролна вакса( от мен.)...а пък и каквито въпроси и да имаш,се чувствай свободен да ми пишеш или звъннеш..Успех. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 14 Май 2008, 7:33

Моля някой да ми обясни,как да качвам снимки с коментара ми...Вчера пастирах едно уникално, BMW -645, и направих няколко снимки отблизо ,обаче стигам до някаде и не мога да завърша напълно с качването им, по специално с тоя допълнителен саит за качване,там се загубвам тотално.Благодаря на всеки които ще ми отдели няколко реда за това..
Последна промяна DESO-Car -care на 16 Май 2008, 11:52, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 14 Май 2008, 10:03

като влезеш в писане на нов отговор
по-надолу има добави снимка и празно поле с бутон-разлистване!
като напишеш коментара,слизаш на тоя бутон разлистване и той ти отваря папки в твоя компютър,там си избираш снимката и я чукваш и нейното име се появява в полета,което е било празно и натискаш бутона за качване,изчакваш малко и си готов...!
ако искаш няколко снимки да качиш -просто повтаряш процедурата...
успех

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 15 Май 2008, 16:57

Мерси за помоща.Когато хората са учили компютри..аз
съм пастирал коли...:uups: :uups:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Мнение от vodkarulez » 15 Май 2008, 18:24

DESO-Car -care написа:Мерси за помоща.Когато хората са учили компютри..аз
съм пастирал коли...:uups: :uups:


много умело и мъдро се защити :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 10.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10

Мнение от McClane » 21 Май 2008, 20:10

Много хубава тема :yes:
А аз чак сега я забелязвам :mhihi: :mhihi:
Колега нямаш ли път към Варна тия дни,че цялата ми кола е на пръски боя от близкия строеж и просто плаче за пастиране :confused:

Ще използвам темата и да попитам Варненци да ми препоръчат някой кадърен майстор да ми я пастира :help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 23 Май 2008, 17:40

Колега за съжаление нямам път към Варна,а и толкова го обичам този град че дойда ли няма да остане време за пастиране :D ...Имам страшно много приятели в Варна...живял съм там 7 години...точно преди да замина за Щатите..Ще звънна на някой за информация, ако има гарантиран майстор за пастиране...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 10.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10

Мнение от McClane » 23 Май 2008, 19:51

DESO-Car -care написа:Колега за съжаление нямам път към Варна,а и толкова го обичам този град че дойда ли няма да остане време за пастиране :D ...Имам страшно много приятели в Варна...живял съм там 7 години...точно преди да замина за Щатите..Ще звънна на някой за информация, ако има гарантиран майстор за пастиране...

Мерси колега.
Ще съм ти много благодарен :!:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 24.04.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E39 530d sport

Мнение от Spectral » 24 Май 2008, 19:28

Чак сега и аз забелязах тази тема :D Аз също съм от Габрово и смятам да те посетя.Имам въпрос преди да пастираме колата.
Одарих я и сега ще си я вземам.Ще ми боядисват единия калник и под багажника. Колко време трябва да изчакам преди да я пастираме?

Много се радвам, че има такива хора като теб в бг :lol: а като знам че си в Габрово ми става още по добре.Винаги съм гледал да върша своята работа колкото мога по добре защото знам какво очаквам аз като вършат работа на мен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 25 Май 2008, 19:08

Колега от Габрово...най-правилното което можем да направим..е да видя колата ти на живо..вероятно живееш в "другият блок"" .. :mhihi: (колко е град)..и естественно е ,вместо да контактуваме в нета да видя колата след боядисването и да решим. Отностно всеки да си върши най-добре работата,само тази седмица оправях две наистина добри коли..съсипани от двама наистина"ДОБРИ" бояджии.Едната кола дойде чак от Русе за да я направя тук...Почти чисто нов WV Touran,закаран за боядисване на ужулен долен праг под вратата..Почти нищо на пръв поглед.Вследсвие на това малко боядисване цялата кола беше в така нареченият- OVERSPRAY.Това се получава когато колата е частично покрита при боядисването,и когато се полага лака най-накрая,половината от този лак полита нагоре от въздухът на пистолета и после пада обратно на колата .Всеки да гледа добре като приема колата си от Бай-Бояджия...Значи Overspray,се разбира много лесно ...първото са стъклата,стават много леко по матови(наблюдавайте срещу слънце или лампа)и още при допир са доста грапави..Същото е с останалите НЕБОЯДИСАНИ части от колата,просто прекарайте ръка по Съседните на боядисаният детайл части...на пипане са доста по грапави,дори с по тренирано око е видимо.Повечето майстори не облепят добре..Почти всяка 4-5 -та кола има overspray.
..Не че не поправимо,но защо още един разход,а и трябва яко пастиране за да се свали този лак.Особенно бавно и трудоемко е почистването на стъклата.Някой притупал колата,взел парата,и после всеки да се оправя..Не че майсторите не знаят че са Осрали колата,просто те разчитат на неинформираността
на хората а и облепянето на цялата кола изисква доста време...Моята баба казваше -""Мързелът на мори ами Мъчи"... :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2337
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20 с ръкавици
Мечтае да кара: Spitfire

Мнение от Archangel » 26 Май 2008, 1:32

Здравей, Десо.Изчетох и аз като повечето колеги цялата тема от буква до буква-силно съм впечатлен от това,с което се занимаваш, от явния ти професионализъм и от теб самия-че си решил да се върнеш в България.Не са много хората,които биха го направили,даже към нулата клонят.

Имам една Е46чка и ако не ме възпираше разстоянието София-Габрово още днес да бях потърсил връзка с теб. За мое щастие често пътувам към Русе, а оттам е по-близичко да дойда до теб.
Наистина бих се радвал, ако в идния месец мога да мина да се видим, да ми обясниш това онова за пастирането и грижите за колата, а също така и евентуално да я поглезиш малко, защото досега само пароструйка на ОМВ е виждала мисля.
Ако може ми прати един телефон за връзка на Л.С. и когато пътувам за Русе през юни ще се опитам да се свържа с теб.
Rainbow shaker,
On a stallion twister,
Bareback rider,
On the eye of the sky,
Stormbringer coming down,
Meaning to stay,
Thunder and lightning,
Heading your way..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 26 Май 2008, 21:18

Искам да засегна още веднъж една тема,с риск да се повторя малко даже,а и да обобщя няколко неща в едно..Значи става дума за наистина сериозният въпрос,който доста хора ми задават,като ме питат."".Как сами да си пастират колата""....Аз наистина помагам на всеки с какъвто и въпрос да има,и с колкото може по подробно и разбираемо описание на процеса,но сами разбирате ,че мога да напиша само много лимитирано описание на процеса..не мога да знам за състоянието на колата,за условията при които всеки ще работи.,за разходите които ще направи...и т.н..и т.н..Много хора казват -""Не мога да си позволя да дойда до теб..ако можеш ми кажи как да го направя сам..и да има същият резултат както теб.""Така е разбираемо е ..особенно с тези нови цени на горивата...но наистина няма как да е почти без пари и да има супер резултат. наистина няма как да обясня нещо наистина доста сложно като процес и още по сложно и скъпо като "Екипировка" :D ..Само помислете че това е една от най-НЕпопулярните професии в БГ..още повече хората които наистина умеят да пастират в БГ,са вероятно единици..значи наистина не е толкова просто.. ЩЕ дам на всички най-добри съвети или идеи за най-доброто пастиране, съобразено с това ,кое е най-ефтиното и най добро за непрофесионалист и съобразено с моят опит...Но наистина не мога да гарантирам резултат..Написах десетки емаили с информация, и се надявам че съм помогнал с много съвети...Никой не написа обратно какво се е получило :shock: Но и никой не ме псува после :mhihi: :mhihi: ...Защото е възможно рубриката""НАПРАВИ СИ САМ" да стане "НАПРАВИ СИ САМ БЕЛЯ"" :mhihi: :mhihi: Просто наистина може да се прегори боята,да се прегорят ръбовете(това е най-вероятно)..и множество други проблеми..Не мислете че искам всеки да дойде при мен ,и затова усложнявам нещата...въобще не е така,дори ми е еднакво приятно да си контактувам със всички във форума,колкото и да работя върху колите ви...Нали затова са тия форуми..иначе за реклами има вестници..Трябва да си говориме.То и да искам да поема всеки желаещ няма как да стане.За информация само..Работя само по една кола на ден..и да искам не мога две..нямам физическите сили и концентрация...минимума ми е 6 часа на кола..Затова пак казвам не е толкова лесно..Добре че няма нещо да харесвам да правя повече от това,защото иначе нямаше как да се получи..а и не е толкова доходно колкото си мислят хората..Ако можех да правя по три коли на ден ДА...Доста голяма част от парите отиват за материалите.( машините въобше не ги смятам,там избиване няма) и затова по горе казвам че няма да е по много по ефтино да пастирате сами..естесвенно че ще има резултат ,но дали е това което искате,а и няма генерален съвет защотокакво всяка кола и боя е в различно състояние ,а темата е.. КАК да имаме перфектна кола.??естесвенно в рамките на поносим разход!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 26 Май 2008, 21:30

дай на ЛС един ГСМ като пътувам насам натам да намина да поразкрасиш колицата ,хем ще се запознаем :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M5

Мнение от Acceleration » 27 Май 2008, 13:20

верно колко време отнема пастирането та верно ако минавам оттам може да се метна при тебе да си лъсна любовницата :)

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook