Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от BMW120 » 13 Ное 2009, 7:25

То се е видело ше се ходи до Габрово :bchug:
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2006

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Fonzi » 15 Ное 2009, 23:06

Само аз ли имам проблем с отварянето на снимките... :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1308
Регистриран на: 12.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: харабийската
Мечтае да кара: Е36 М3 Cabrio, E93 M3
Детайли за колата: Пълно шукаритети!

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Richmond » 16 Ное 2009, 7:14

Мда, и аз имам проблем с отварянето.
Изображение

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от rado_rf » 16 Ное 2009, 18:46

Fonzi написа:Само аз ли имам проблем с отварянето на снимките... :roll:


+1
Иво, не се виждат снимките. Дай да видим красавицата :D
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2006

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Fonzi » 20 Ное 2009, 15:10

Забелязвам нещо много странно в новите бои и лакове на новите автомобили, е сега съм с едно X1 и да ви кажа седи ми боята или лака, не съм сигурен, като портокалова кожа :shock: е бахти тва е чисто нова кола мамк...му :evil:

виждам на последните снимки на колегата и неговата е така...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от RIDDICK » 22 Ное 2009, 10:57

и на мен ми направи това впечатление,един приятел си купи чисто нова 3-ка преди година и на нея боята и стои така като портокалова кора... :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от DESO-Car -care » 22 Ное 2009, 19:09

Първо искам да започна със специални Поздрави и Благодарност за доверието ,към хората които дойодоха за първи път ..АДаша и Жорката (който специално се регистрира при нас ,макар и със Митсубиши).Колеги беше удоволствие да работя на вашите коли.. :D Поздрави също и на стар приятел -SKISA. Отново "Черната перла" си тръгна с цялото си величие..Постовете на всички ви са страхотни.Очаквам да вии видя напролет отново.
Отностно боята на новите коли тип "портокалова кора" ,съм се чудил още преди години в САЩ.Имаше един период окло 2-3 години ,когато всички марки до една ги боядисваха по този начин..Има много обяснения по въпроса.Говорил със много Американски колеги ,и честно казано няма едно единственно обяснение..Обясненията започват от-Прекалено бързо изсушаване на боята(което е абсолютна истина и най-миродавно за мен,макар и необяснимо за такива големи концерни) ,минават през -По голяма стабилност на боята и звършват дори с обяснения като -По добра аеродинамика. :confused: ..Отностно пребоядисаните коли в БГ..там е ясно !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от chris » 22 Ное 2009, 19:45

за портокаловият ефект незнам за каква авродинамика говорите , при положение че аеродинамиката се подобрява при по- гладко не при по грапаво.
просто и ясно е производителите целят намаляване на разходите, затова и новите коли отвътре под капаците нямат лак а само основния цвят. при бмв след е46, е39.
да си видял някое ферари с портокалов ефект, плюс това и бмв при нови автомобили имат специална оферта да е полирана колата но има един отдел който се казва бмвиндивидуал.
портокловият ефект се маха с търкане водно и пастиране, но е добре да се прави от специалист и да се налее с повече лак при пребоядисване, защото при търкането водно може да се протърка.
гледайте малко дискавъри да видите там за какво търкане и лъскане става при хот род-ите
поздрави на всички лак маняци, а не на мат маняци :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от DESO-Car -care » 22 Ное 2009, 22:26

По принцип си прав..може би не се изразих правилно с думата Аеродинамика (разбира се че знам какво е значението на думата).Хората го обясняват със някакво сцепление със въздухът..незнам точно .И за мене е необяснимо.Моето лично обяснение за проблемът го написах..По странното обаче е че "портокаловата кора" се среща предимно в колите със боя "База Лак"..тоест едноцветни.И там е много по голяма вероятноста да се получи въз основа на начинът по който се боядисват.Но пък с годините се оправя този проблем с доста полиране и не се нарушава грубо целоста ,както със водната шкурка.Знаем начинът за коригиране на проблемът..но е абсурдно да посъветвам хората да си минат чисто новите коли на водна шкурка и да ги прелакират. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2006

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Fonzi » 23 Ное 2009, 9:33

Не знам, но си мисля че ДЕСО трябва да започне нов бизнес в центъра на BMW, да им пастира и полира новите автомобили... белкем станат като НАИСТИНА нови... :lol:

п.с. - Десо, според теб тази "портокалова кора/кожа" ще се оправили с пастиране и полиране... как мислиш ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от chris » 23 Ное 2009, 9:52

DESO-Car -care написа:По принцип си прав..може би не се изразих правилно с думата Аеродинамика (разбира се че знам какво е значението на думата).Хората го обясняват със някакво сцепление със въздухът..незнам точно .И за мене е необяснимо.Моето лично обяснение за проблемът го написах..По странното обаче е че "портокаловата кора" се среща предимно в колите със боя "База Лак"..тоест едноцветни.И там е много по голяма вероятноста да се получи въз основа на начинът по който се боядисват.Но пък с годините се оправя този проблем с доста полиране и не се нарушава грубо целоста ,както със водната шкурка.Знаем начинът за коригиране на проблемът..но е абсурдно да посъветвам хората да си минат чисто новите коли на водна шкурка и да ги прелакират. :)

:) те всички коли са едноцветни, има металици и такива с акрилна боя, на която също се слага лак по желание, както и да е.
еми аз бих посъветвал всеки, който си купи чисто нова кола особено по скъпа да си я полира, и именно марки като АМГ, Алпина и други по къстъм ти пребоядисват колата, която е чисто нова в какъвто цвят желаеш, защото новите модели имат ограничени цветове, в каталога.
понеже има желаещи за премахване на портокалова кожа , който има много силно и непреодолимо желание за премахването й може да ми пише.
поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от da6ip » 23 Ное 2009, 19:07

крис, голям си гений братле, направо струи космическата мъдрост от тебе, ама що не спреш да ни осветляваш в такива световни новооткрития като това че АМГ и Алпина могат да пребоядисват коли?? :OT:

това е тема за пастиране и няма да е лошо да се придържаме към нея. спирам тук и ще оставя въпроса на модераторите
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от da6ip » 23 Ное 2009, 19:27

Относно портокаловата кожа: следния снимков материал в линка по-долу ще внесе малко яснота за всички как изглежда мокрото шкурене за премахване на портокалова кожа - този тип (професионалист!) току що си е пребоядисал хондата и премахва портокаловата кожа в безцветния лак на колата.
http://www.cleanyourcar.co.uk/forum/vie ... el&start=0

Аз лично не бих дал новата си кола да и причинят такова нещо, пък била тя дори и Х1 :mrgreen: И предполагам Десо точно това имаше предвид по-горе като каза че няма смисъл да се правят такива процедури на нови коли.. Но ако някой реши да го прави - знаете към кого да се обърнете :yes:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от chris » 23 Ное 2009, 19:46

приятелю незнам защо се чувстваш обиден лично и се комплексираш?
точно тази операция която си показал е истинско пастиране, и тя отнема не цял ден( само търкането водно е един ден, защото се минава цялата кола с различен набор от водни шкурки, и трябва да се търка внимателно за да не надереш с песъчинки и други боклуци) а няколко дни. От този линк освен някой да си пре*бе колата така, че да се пребоядисва друго не мисля, че става.
казвам, че ако някй иска да си махне портокаловата кожа на колата може да ме попита как, нали това е тема за ограмотяване?
а остави хората дето карат х1 да преценят дали си заслужава или не да се излъска. ти се научи да решаваш за себе си, не за другите, защото като дадеш 100 бона за кола и стои като дунавски вълни ще мислиш по друг начин.
просто исках да кажа че има специални фирми които удовлетворяват специални искания, не искам да споря с никого защото спор няма тук, просто всеки споделя нещо което е... научил и изпробвал върху стотици коли, които е правил, това е, кефя се на десо, че е взел от американския маркетинг- валю адед сървисис, браво, и доказва че правилните работи, работят навсякъде дори и в България.
поздрави.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.11.2009
Пол: Жена

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Chocolatta » 27 Ное 2009, 11:51

Здравейте!

Сега ще стане малко "Барабар Петко с Мъжете" :D
Но не можах да се сдържа да не се включа в темата:))
Купих си кола преди седмица и нещо, влюбена съм в нея ( е, не е бмв, ама ми харесва)
и търсейки инфо за пастирането попаднах на вашия форум и по- конкретно на тази тема.
Колата е черна, и аз , бидейки съвсем начинаещ шофьор ( а съм е жена освен това) я дернах един два пъти.. та пастирането ни е в кърпа вързано.. хем козметично, хем да ми се запази боята нали там ала бала :)))
В най скоро време ще се вдигна на една разходка до Габрово Десо да поработи върху мойта черна красавица,
стига да се навие да оправи една черна опел тигрица :))))
Много ме радват такива хора, които си вършат работата добре и с кеф...!
Поздрави от мен! :bowdown:

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook