Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2006

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Fonzi » 03 Ное 2009, 11:38

Колега не си прав,
на мен ми измиват през ден колата с безводно (еко-миене) и мога да ви кажа че става като нова, хората работят с препарати на SONAX, MAFRA, AutoGlym, Meguiars... и др... много ми харесва като ми чистят колата с препарата за табло... една прекрасна миризма страшно е... а и е доста траен... даже след миенете на автомобила отвън го минават с неква течна вакса - дето държи max седмица - НО за кинтите, които вземат направи си заслужава...

п.с. - колкото до песъчинките, те мият автомобила само ако няма кал по него - нали :mhihi: дето се вика за поддръжка е екстра този метод, НО те действат с некви специални кърпи дато не позволяват да дращи по лака/боята... многа е яко аз нямам проблем с това... :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от BMW120 » 03 Ное 2009, 17:34

И понеже ние живеем в държава където чистят улиците всеки ден и няма песъчинки никъде и понеже не е зима и кал и гняс и т.н. хахаха :)
Иначе кви пари искат тея за миенето?
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от AcOrP » 04 Ное 2009, 14:07

Fonzi написа:Колега не си прав,
на мен ми измиват през ден колата с безводно (еко-миене) и мога да ви кажа че става като нова, хората работят с препарати на SONAX, MAFRA, AutoGlym, Meguiars... и др... много ми харесва като ми чистят колата с препарата за табло... една прекрасна миризма страшно е... а и е доста траен... даже след миенете на автомобила отвън го минават с неква течна вакса - дето държи max седмица - НО за кинтите, които вземат направи си заслужава...

п.с. - колкото до песъчинките, те мият автомобила само ако няма кал по него - нали :mhihi: дето се вика за поддръжка е екстра този метод, НО те действат с некви специални кърпи дато не позволяват да дращи по лака/боята... многа е яко аз нямам проблем с това... :bchug:

Знаеш ли откаде в БГ може да се намерят продукти на мегуайрс аз съм им фен :) Но само от щатите и англия успях да си намеря :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 525 TDS Touring
Детайли за колата: Всички екстри за модела без автопилот(още). Иначе като допълнение колата е с вграден блутут за телефон, ДВД на предните подглавници и нивомат

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от joker_11 » 04 Ное 2009, 20:50

marti_evropavto написа:Колега аз се занимавам с пастиране като допълнителна работа от година и малко.Предполагам че в щатите работите главно с пасти и продукти на ?!?!Аз лично работя с продуктите на SONAXgermany,но за професионална машинка нямам излишни пари за в момента и работя с едно SPARKY за 200лв,но с повече внимание и старание се получава добре.Пастирам също стъкла и фарове с професионален продукт.Имам желание да обменим опит и дори да се направи нещо като демонстрация на колегите и сбирка на хора занимаващи се с тоя занаят на някои от националните сбирки на БМВ клуба



След матеряла, написан от Десо, това съобщение също ми хареса много! Също се занимавам с пастиране и полиране, много бих се радвал найстина да се съберем хора занимаващи се с този ЗАНАЯТ(защото това не се учи за ден, месец, два..) Нека бъдем уведомени с лично съобщение или аз да направя това, НОВА ТЕМА. Където да обменяме опит и уговаряме за сбирки или подобно..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от DESO-Car -care » 04 Ное 2009, 20:57

Аз имах офиално предложение да представлявам Meguiar's за България,но не съм приел все още.Това са много сериозна компания и моя много любима марка и според настоящата ситуация в Европа и Бг не бих искал да рискувам.Феновете в Бг на тази марка сме вероятно не повече от 5...така че не искам да се наложи да си пастираме колите с Meguiar's следващите 10 години.
Иначе може да си поръчваш от Турция и Гърция най-близо..но те пък нямат нищо Профи !Аз съм комуникирал с представителите в Турция, много приятни и приятелски настроени колеги. Меката е разбира се е Щатите,специално истинските им профи-продукти обаче се продават само от дистрибуторите по складовете или онлайн..Няма техен професионален продукт който да се продава в магазин.Надявам се да съм бил полезен !

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 22.10.2009
Местоположение: русе
Пол: Мъж

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от WOLFstein » 04 Ное 2009, 21:03

както вече казах,нека да не прибързваме и да сформираме сбирка на козметиците на някоя от предстоящите национални или регионални събирания за да има повечко време за обмяна на опит и малко презентация мойе би пред "цивилните" членове на клуба :yes: :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от AcOrP » 05 Ное 2009, 21:49

Еми аз да си представя десо ме запали по детайлинга, чета много до сега съм инвестирал 700 лева в продукти :) затова се наложи тази година да пропусна посещение при него но просто нямах финансовата възможност :) Но задължително трябва да се видим отново и да обсъдим интересни теми просто Десо е най-добрия в БГ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2006

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Fonzi » 05 Ное 2009, 22:31

DESO-Car -care написа:Аз имах офиално предложение да представлявам Meguiar's за България,но не съм приел все още.Това са много сериозна компания и моя много любима марка и според настоящата ситуация в Европа и Бг не бих искал да рискувам.Феновете в Бг на тази марка сме вероятно не повече от 5...така че не искам да се наложи да си пастираме колите с Meguiar's следващите 10 години.
Иначе може да си поръчваш от Турция и Гърция най-близо..но те пък нямат нищо Профи !Аз съм комуникирал с представителите в Турция, много приятни и приятелски настроени колеги. Меката е разбира се е Щатите,специално истинските им профи-продукти обаче се продават само от дистрибуторите по складовете или онлайн..Няма техен професионален продукт който да се продава в магазин.Надявам се да съм бил полезен !


Десо, извинявай за това че се намесвам НО как така ти предлагат официално да станеш представител - НЕ забравяй факта, че Meguiars е купена от 3M... а такава марка вече има в БГ следователно ще се предлага от вносителите на 3М за България... :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2006

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Fonzi » 05 Ное 2009, 22:34

Fonzi написа:
DESO-Car -care написа:Аз имах офиално предложение да представлявам Meguiar's за България,но не съм приел все още.Това са много сериозна компания и моя много любима марка и според настоящата ситуация в Европа и Бг не бих искал да рискувам.Феновете в Бг на тази марка сме вероятно не повече от 5...така че не искам да се наложи да си пастираме колите с Meguiar's следващите 10 години.
Иначе може да си поръчваш от Турция и Гърция най-близо..но те пък нямат нищо Профи !Аз съм комуникирал с представителите в Турция, много приятни и приятелски настроени колеги. Меката е разбира се е Щатите,специално истинските им профи-продукти обаче се продават само от дистрибуторите по складовете или онлайн..Няма техен професионален продукт който да се продава в магазин.Надявам се да съм бил полезен !


Десо, извинявай за това че се намесвам НО как така ти предлагат официално да станеш представител - НЕ забравяй факта, че Meguiars е купена от 3M... а такава марка вече има в БГ следователно ще се предлага от вносителите на 3М за България - при това от догодина, тъй че имайте търпение ЩЕ има такава марка у нас... :wave:


п.с. - като цяло Meguiars са добри, но все пак има AutoGlym, Menzerna, Sonus... да продължавам ли с още марки, които са от доста сериозна класа... DODO JUICE... SWISS WAX - дето ваксите им почват от 300-400 ПАУНДА нагоре... :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2006

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Fonzi » 05 Ное 2009, 22:36

BMW120 написа:И понеже ние живеем в държава където чистят улиците всеки ден и няма песъчинки никъде и понеже не е зима и кал и гняс и т.н. хахаха :)
Иначе кви пари искат тея за миенето?



Колега, викни тези хора пред очите ти да ти лъснат колата и тогава ще говорим ;) Верно че я мият около 2ч вън и вътре ама я правят златна, поне на мен мн ми хАресват

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от X5 E70 » 06 Ное 2009, 11:47

Бях при адаша в сряда - магьосник :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Човека си игра цел ден с колата:
- направи я смерак, педант :bowdown:
- не се наложи да му вися на главата да гледам какво прави щото човека си разбира от работата за разлика от софийските автомовки дет им висиш на главата и пак я осират
- предостави ми безжичен интернет - хем да си върша работата хем да е спокоен да върши своята
- баси, тя ми била ного убава Х5-цата ве :D

Адаш, БЛАГОДАРЯ ТИ :bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 525 TDS Touring
Детайли за колата: Всички екстри за модела без автопилот(още). Иначе като допълнение колата е с вграден блутут за телефон, ДВД на предните подглавници и нивомат

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от joker_11 » 06 Ное 2009, 19:45

..чета и се кефя на този човек! Това което прави, си е изкуство.. Здраве и спорна работа от Варна!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.11.2009
Пол: Мъж

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от georgik » 10 Ное 2009, 13:57

Здравейте фенове от БМВ форума,
Аз съм от Мицубиши форума но се регистрирах във вашия форум специално за да напиша няколко реда за бате Десо и работата която свърши върху моето Мицубиши :) Наистина каквото и да се каже за този човек си е малко. Моята кола гони 20 години, но е характерна с това че е наистина първото Мицубиши Лансер в България (купена е като нова 91 март месец, произведена е май 1990). Та уговорих си миналия петък среща с Десо , тъкмо съчетах с фирмения банкет на Търново. Тръгнах от София 3 часа вечерта , през Стара Загора да оставя жената и сънен сънен през Шипка за Габрово към Десо ... Дотук с предисторията . Веднага като спрях Десо ме посрещна и по чудо се сабудих и спря да ми се спи - човека срещу мен усмихнат, весел , зареден с енергия ми вля и на мене сили. Направи кафе , пихме набързо и почна миенето - внимателно , с усърдие , не знам колко време ама сякаш беше нещо специално (и аз така правя нищо че колата е вече на годинки много я обичам защото е вярна, ама Десо си игра навсякъде да не остане някой боклук - все пак бях събрал листата и пясъка по Шипка ;)). Понеже нямаше какво да правя стоях при Десо и си приказвахме докато миеше и докато пастираше - 8те часа от 8 до 16.00 минаха неусетно. Усмивката не слезе от лицето на този изключителен човек. Начина по който си игра със всеки детайл на няколко етапа ме изуми. Дори на моменти му предложих да не минава лайсните :) и без туй са на възраст , а Десо само възкликна "Жорка ние наполовина ли ще свършим работата, няма да те пусна така" :). Може още много да се напише ама няма да ми стигне времето ... Като изкарах в 16 колата отвън като беше готова широка усмивка озари лицето ми като си видях колата - резултата беше изумителен - можеше да плъзнеш ръка по метала и фаровете и повърхността навсякаде беше изключително гладка... Дори на път за Търново 2ма полицаи ме спираха и аз приготвих документите но те ме питаха "извинявай това не е ли 90та година " и "да не би да си минал през Десо", аз казах че да .. и единия вика "ето виждаш ли какво може тоя"... Мисля че коментара е излишен...Снимки ще кача скоро да видите.. Мерси много бате Десо. Жив и здрав (а за това дето говорихме аз почнах да му мисля дизайна за да имат много повече хораинформация за един ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН човек с голямо сърце и дано ракийката ти е харесала ;))
Поздрави
Георги Казаков


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от SKISA » 12 Ное 2009, 20:15

най-после успях да открия темата през три планини...!!
извинявам се на десо ,че се забавих толкова с писането и снимките.
като един от първите клиенти на десо от преди вече доста време преди седмица бях пак при него и както винаги останах изключително доволен!
след сбирката ще добавя и снимките,които малко от малко показват майсторлъка му.....


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от SKISA » 12 Ное 2009, 20:21

бях при десо . остаих колата,свърших си квото имах работа сичко и се върнах. като един от първите му клиенти преди 2г не откривам топлата вода и знам, че ще остана доволен, но изкарването си заслужава всяка минута. десо ,както винаги е про...! умее и да си свърши работата,и да ти обърне внимание и да покаже отношение ,а не неотношение към клиента ,а мога да кажа и приятеля....!
и пак да кажа ,че цената заедно с бензина е колкото в софия общо.
та десо спаси мойта убавица и я напраи нова-новенинка.

останалото са снимки:

бат десо в акция:
Изображение
бе умее ги тоя човек:
Изображение
почва да блести

Изображение

могат да се прочетат много неща по предният капак
Изображение
наистина много
Изображение

майстора-отразен-стъклото още не е почистено
Изображение

пипа човека
Изображение


и надолу с главата може
Изображение
капак ли бе да го заснемеш
Изображение

огледалце я кажи
бате десо що твори
Изображение

хей оченце хей го едно
Изображение


щрак комбинацийка на портрет
Изображение

исфиняам се за проблемите со снимките,ма некъв тъп сайт зе че фалирал тия дни...
Последна промяна SKISA на 17 Ное 2009, 14:34, променена общо 2 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook