Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 26 Мар 2008, 0:48

Mitaran написа:за коли незнам тигри колко струва пастиране, ама мога да ВИ кажа,че ако идете на морето ж началото на сезона да пастирате ЛОДКИ схте строшите парите, заклевам се, миналия сезон от нищо нещо направиха момчетата...помислете, Габрово...София....е го де морето ;) аз само ще ви дам телефоните някой като пита


Би ли дал повече инфо, може и на ЛС ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 29 Мар 2008, 17:54

..Много ми беше приятно да чета всички,неща които сте ми написали...Вие всички сте СуперЦенни Хора..и аз само мога да се гордея че НЕ съм се върнал напразно.....Всички ,които ми писаха на емайла се постарах да отговоря максимално честно,и с максималната информация...Много искам да дойда в София да пастирам,ам кой ще ме пусне,такава конкуренция е..няма да ме пуснат,да започна даже..Честно ви казвам В Америка е по лесно май да се започне....много е трудно...тук...ама НЕМА отказване....Сега проучвам,всички фирми от Америка,които ме познават,и договарям продукти за БГ...Скоро ще имаме истински и готини продукти,да си ппастираме колите...А за лодките,незнам,знам продуктите ама съм пастирал само няколко..и незнам че даже има такива работи тук..А за колегата който иска да доиде към габрово,да го науча не мисля че ще е проблем...Колкото повече хора знаят ,за Удоволствието,да ти е пастираната колата толкова по добре....А КОЙТО ДА СЕ ВИДИМ ЗА БИРИЧКА--Your always WELCOME...Мъчих се да ви пратя готини снимки ама не става нещо,който може моля да ми помогне
Последна промяна DESO-Car -care на 16 Май 2008, 12:24, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 29 Мар 2008, 18:23

За Пастиране, вземам около 80 лв. Значи казвам, ви че съм купил най-доброто което може да се намери в Европа. Пастирам с поне 4 стъпки,колкото и да перфектна колата... Доста хора ми искат да им пратя "от - до". Това е много добра идея, за Пакет (от четката за миене, до Ваксата накрая). Мисля по въпроса, да събера най- доброто което се намира за Непрофесионалист, но с максимално добър резултат, и най-важното за работа без машина... Сега разучавам всичко. Ще се опитам да събера пакет доста под 100 лв, който може да се ползва поне за 5 пастирания... Излиза много евтино.. Всеки трябва да знае че, ако колата не пастирана никога, само с едно пастиране, ще е много трудно да стане перфектна.
Ако можех да го направя, БоЯджиите щяха да ме Гръмнат. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 30 Мар 2008, 18:18

А може ли да я пастирам при тебе примерно, после да я напръскам с гланц дали ще има по-дълготраен ефект ? И аз лятото не е изключено да направя едно отклонение на път за морето...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 30 Мар 2008, 18:45

Може да ти я пастирам естественно,обаче честно не знам за какъв гланц имаш предвид.. Ако може да ми обясниш, по точно какъв е тоя продукт.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 30 Мар 2008, 21:47

Предполагам че колегата говори за ваксите, които са парафинови или по-новите силиконови!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 30 Мар 2008, 22:27

АЗ мисля че има предвид GLAZE, което е много правилно,ако това има предвид, но това се поставя много преди ваксите... Само за информация, ваксите с силикон, не са вече най-качествените, тъй като, ако колата се наложи да бъде пребоядисана, или само детайл от нея, силикона който е бил вътре в васката е проникнал дълбоко в боята и е почти 100 %, сигурно че колата няма да бъде качественно пребоядисана, и ще има мехурчета въздух под боята.. Затова и в добрите PAINT SHOPS не се изполват никакви продукти садържащи силикон..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 31 Мар 2008, 18:53

:shock: определено ще гледам да мина на път за морето. Имах предвид това на което вие му викате CLEAR COAT на български е гланц ма чак сега се усетих. Целта ми е да стане възможно най-лъскавата боя възможно най-дълго време :mhihi: Идеята ми беше да си оправя всички забележки по боята, след това минавам през тебе за манипулации ти си знаеш какви за премахване на всякаквите там гадни паяжини и т.н. и след това да си я напръскам с гланц който да я запечата и това е. Дали ще стане или си мисля глупости?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 31 Мар 2008, 22:01

Не си мислиш глупости,просто нещата са малко различни,но аз прекрасно разбирам твоята идея.Значи Гланц-това е буквално ЛАКА на колата..За да я напръскаш с лак отново,значи буквално да я занесеш на майстор ,които да напръска с лак...Да правят се такива неща ,и доколкото те разбирам искаш да направиш тов с цел да се запази много по дълго блясъка на колата...Но това си е половин боядисване...сигурно струва стотици левове...Сам няма как да я напръскаш,с каквото и да било...просто не същесвува такъв препарат..Когато аз ти я почистя,пастирам ,..т.н..когато мина през всички процедури,аз ще ти запечатам колата.Слагам продукти,които съдържат смоли,и натурални вакси,така наречените Carnauba wax,които предават изключителен блясък и дълбочина на боята...най важното е как са положени,за да се определи за колко дълго ще се задържат на боята...Обаче не са вечни..!!!Не се притеснявай докато му дойде времето за морето,ще си станал експерт и ти сам ще приценяваш от кое да искаш...Поздрави!!Пиши ако имаш въпроси.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 01 Апр 2008, 11:22

DESO-Car -care написа:Мъчих се да жи пратя готини снимки ама не става нещо,който може моля да ми помогне


Дай снимките на mollov@mail.bg, аз ще ги наредя тук ;) Иначе какво ще кажеш за тия "безконтактните" препарати за миене на бензиностанциите като OMV например? До колкото знам били доста "агресивни", но като нямам условия сам да си мия колата, а пък всяка седмица по 20лв за миене нямам (дори по 2 пъти на седмица).... ако се слага по-често WAX ще пази ли боята/лака при миене на подобни места като OMV-то например? :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 01 Апр 2008, 20:47

DESO-Car -care написа:Не си мислиш глупости,просто нещата са малко различни,но аз прекрасно разбирам твоята идея.Значи Гланц-това е буквално ЛАКА на колата..За да я напръскаш с лак отново,значи буквално да я занесеш на майстор ,които да напръска с лак...Да правят се такива неща ,и доколкото те разбирам искаш да направиш тов с цел да се запази много по дълго блясъка на колата...Но това си е половин боядисване...сигурно струва стотици левове...Сам няма как да я напръскаш,с каквото и да било...просто не същесвува такъв препарат..Когато аз ти я почистя,пастирам ,..т.н..когато мина през всички процедури,аз ще ти запечатам колата.Слагам продукти,които съдържат смоли,и натурални вакси,така наречените Carnauba wax,които предават изключителен блясък и дълбочина на боята...най важното е как са положени,за да се определи за колко дълго ще се задържат на боята...Обаче не са вечни..!!!Не се притеснявай докато му дойде времето за морето,ще си станал експерт и ти сам ще приценяваш от кое да искаш...Поздрави!!Пиши ако имаш въпроси.

А колко време средно държи. Ясно че не можеш да кажеш точно колко дни но все пак средно горе-долу предполагам имаш наблюдения. Някаква ориентировъчна цена също така ако можеш да ми кажеш било то тука, било на ЛС, за Е36 купе става дума червено на цвят ако има значение. А по въпроса за морето - юни е след 60 дена :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 01 Апр 2008, 21:47

Мерси,за помоща за снимките,утре ще ги пратя...Значи по въпроса за безконтактното..кокото е по тъмен цвят колата,толкова по зле за боята.Някъде четох че дори в Европа е забранено безконтактното миене на Червени,Черни,Тъмно сини, и там няколко още тъмни нюанса..Аз казах и по горе май,че специално за мен,и което съм прочел,това миене е убиец на боята..Казвам ви честно,че никога не съм и чувал за безконткатно миене на коли в Америка...Не казвам ,че е изключено да има, обаче аз такова не съм чувал.
..Поне по едно нещо да ги изпреварим Американците ;) :mhihi: ..Цените ми са около 80 лв.За ОМV-миене казвам на колегата Mollov,че колкото и пъти да сложиш нова вакса,все ще пада след безконтактната химия..Със нормално миене ,хубава вакса спокойно държи наколко месеца...Ако все пак колата е била подържана що годе...Много хора идват с Нов Внос стари кочини..и искат от мен да направя чудо,да ги направя,3 годишни..Няма такъв препарат да прави такива чудеса,освен Бай Милко Бояджията. :lol:А 20 лева на седмица ,за миене са много много пари...Предполагам никой няма такива излишни.
Последна промяна DESO-Car -care на 16 Май 2008, 12:29, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 01 Апр 2008, 21:54

Забравих да кажа...че BMW-to ,на снимката на MOLLOV...Много добра човече,прекрасна кола...изглежда страхотно...Мога съвсем честно да ти кажа че твоята кола в това състояние струва около 7 -8 хил.$ в Америка...Тия коли държат много висока цена..Сега с този нисък $ не кой знае колко ама това са си мангизи в Америка....

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 02 Апр 2008, 10:31

Ае за мойта кола - има определен % оптическа измама/светлината как пада (реално боята не е чак толкова добре)... но отделно е момента, че гледам много да я "глезя" и "пазя", затва и я мия по 2-3 пъти седмично и редовно се слага вакса :D Ма с това OMV направо ме абстрахира... щото и аз или там я мия, или на едно друго място (но там е 15лв с някакъв нов "ЕКО" препарат с неутрално Ph)... и я мажа с вакса след 4-5 миенета... поне малко от малко да я пази... забелязвам, че като сложа вакса и след 3-4 миенета водата по боята/лака не се оттича вече толкова добре (ако е валяло вече не седи на капчици, ами на локви).. като WAX-на отново и пак няма ядове за 3-4 миенета...

Дай няква идея за миене при положение, че нямам условия (живея в блок) сам да си мия колата импровизирано... освен да си намеря подходяща гъба и препарат и на OMV-то само пароструйката/водата да използвам... :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 02 Апр 2008, 22:17

Лудница е да даваш толкова много пара за миене,разбирам че искаш колицата да е перфектна,ама си е доста скъпо..Честно да ти кажа тук при нас няма ОМВ,с автомика..и незнам те точно как процедират..а и настина си е гадна работа да нямаш условия.Аз мисля че ако се съберете няколко аверчета ис направите партия за най ефтината водоструйка за около 120 лв...ше ви излезе много по ефтино..Сега съм поръчал страшен шампоан за миене на коли,със много добри съставки,ако трябва ще ви пратя 2.3 литра...Поне вода ако има откъде да вземаш,просто си ползвай твои пособия..Между другото как си я ваксваш,на ръка ли..???Най- важното е да не запечатваш мръсотия,под ваксата...Трябва да слагаш и Абразив от време на време..И тия готини джанти да ги миеш постоянно да не се захабяват от спирачният прах..Колицата си е много яка..Какъв е тоя Еко препарат..Незнам сериозно??какво има в него?Тук в БГ има много нови неща за мен също..

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook