Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 25.03.2007

Мнение от mpower75 » 01 Юни 2008, 19:03

Темата е супер полезна.Поздравления.Аз например си бях купил една паста от едно автоизложение и вси4ко на вси4ко сьм я ползвал 2 пьти,щото ми мирише на разредиел,ина4е вьрши работа.Пьк как се бях засилил за ьглошлайф не е истина,ама щях да взема от тия дето си менят оборотите,щото един пьт си пастирвах капака и тоя тьрка с шлайф.Имаш ли идея как се маха силикон или лепило от таблото.Ще сьм ти много благодарен.Поотьрках го ама отдолу си остава нещо като избляло.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 12 Юни 2008, 21:22

Здравейте на всички..отдавна не сме чували в ефир :) С голяма част си говорим всекидневно в ЛС,но искам да изкажа мнение по няколко въпроса които засягат всички ...Вече няколко души имат един и същ проблем.Става дума за прясно пребоядисани части от колата(калници и врати) и по специално за периода след това..Доста хора се оплакват че след няколко миенета ,местата започват да матират..Значи технологията е много проста,почти всеки майстор след боядисване трябва да заличи всички недостатъци-като залепнали прашинки,стичания,и т.н...За целта е нужно да се използва шкурка(водна)..до тук добре ,но след това трябва да се полира абсолютно перфектно..От там идва и проблема..Това че майсторът има страшна ръка за бояджилък,съвсем не значи че може да полира перфектно,и има знанията за това..(колкото е по добър по малко шкурка му трябва) :mhihi: ...Респективно давам пример веднага с мен...Аз не мога да боядисвам :D Това че владея едното изкуство,съвсем не е свързано с другото.Повечето майстори имат терминология за пасти,като -Номер 1 ,2,3...и до там..Има поне 10 вида ..1,,2,3 комбинации(в зависимост от проблемът)...а и поне още три стъпки след тия набедени номера за да се получи истинския резултат..Аз редовно оправям такива проблеми,от майстори които не могат или които не отделят достатъчно време за процесът..Някои фирми вече пуснаха специални спрейове с които се проверява след полиране какъв е резултатът..При напръскване и после забърсване с кърпа ако се получи матов резултат,значи няма качественно полиране.Съветвам ви наистина да имате проверени примери за качеството на майсторите преди да закарате колите си ...Второто ми мнение е по проблем които наблюдавам наистина с голям интерес и се чудя до какви дребни подробности още мога да влезя :kuku: :mhihi: Днес работих ЦЯЛ ДЕН ,върху чисто нова X-5 ,2008.внос от Щатите ..джипът беше на 150 км..ама чисто нов..Имам пълна гама снимки..!!.Колата е стояла на вън и няколко пъти е валяна от дъжд,или просто е била измита без да бъде подсушена, с вода с много голямо съдържание на варовик...До тук нищо неестественно..да обаче при изсъхване остават много неприятни петънца които нямат махане.Този проблем се нарича "Киселинен Дъжд".Значи всичко зависи къде е колата,ако е от много замърсена част (около големи заводи или такива подобни)всичката мизерия която се изпарява нагоре,пада обратно с дъждът надолу...и ако колата не запечатана добре дъждът започва буквално да ЯДЕ боята след изсъхване.Нужни ми бяха почти 7 часа труд за да реша проблемът..Без значение на колко години е..от значение е само кога е пастирана за последен път...И тъй като чисто нова черна X-5ца,никога не била докосвана ето ти проблем..Абсолютно същото се отнася и за районите у нас с високо количество на варовик във водата(колкото е по твърда водата толкова повече варовик съдържа)Запомнете че колкото по бързо подсушите колата след миене,толкова по добре за боята..Особенно ако сте сигурни че във водата има варовик , колата не е била пастирана скоро и е с тъмен цвят.. :D От дъждът спасение няма!!Малки неща на пръв поглед,Но с голямо значение :D

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 17 Юни 2008, 16:07

DESO, кажи някакъв аналог на Dawn (в Щатите) за сваляне на стара паста, който може да се намери в БГ? Ще и правя ZAINO на моята, ама трябва да сваля старата паста.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 17 Юни 2008, 22:06

Значи DАWN, е наистина много добро решение,много специалисти казват че това е наистина продукта който върши много добра работа(колкото и да е странно).Честно да ти кажа не съм се замислял кой точно е най -добрият ,и най -близкият аналог в БГ...но отиваш в ЦБА,и четеш наред всички подобни и решаваш..Отностно премахване на старата паста ,DАWN не е начинът..Единственият най-добър и сигурен начин се казва PRE CLEANER WAX....Без значение на коя фирма..Ако може да си я поръчаш от вън е най-добре..Тук няма..Има още няколко начина,но пробвай първо това..!! Със ZAINO ,съм направил доста коли..много са добри ,просто прецени много добре,кое точно ти трябва..защото за тая черна "Перла" трябва много специално внимание ... :D Кое точно си поръчал???Ако наистина правиш тази колица от снимката бъди страшно внимателен,за да не оставиш "Паяжини""..Това е от мен зесега ..питай ако има проблем.. :D Успех

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 18 Юни 2008, 9:45

Благодаря за бързият отговор. Иначе на ZAINO съм поръчал цялата продуктова гама, един кашон и около $220 ми излезе всичко :mhihi:

Ще се разтърся за препарат, който да свали старата паста...

Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Мнение от Club BMW » 15 Юли 2008, 21:01

Някой има ли впечатление от този продукт:
SONAX Xxtreme Wax - full protection 1
Xxtreme ВАКСА 1
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Мнение от alexsch » 16 Юли 2008, 13:21

да, аз имам впечатления точно от тази вакса- прави хубав защитен слой и изкарва около 4-седмици (имам пердвид ефекта за гонене на капките вода)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Мнение от Peter Angelov » 22 Юли 2008, 9:10

Здрасти на всички!

Сега искам да споделя с всички вас това което се случи с мен и с моята кола когато пристигнах в Габрово!

1. Организацията беше перфекна! Пристигнах в петък и Десо ме чакаше на центъра, вземах си хотел и после малко купон.

2. На другата сутрин в 7.30 ч., Десо ме заведе в един страхотен сервиз на
Кия и Субару, веднага започна работата по колата, измиване, преглед, намиране на ужаснта истина за състоянието на иначе боядисана кола със супер материали от калпав майстор!

3. Започна истинската работа в 8.30 ч. и приключи към 17 ч.!! Искам да ви кажа че тоя пичага не спря дори и за 5 мин. почивка!!

4. Резултат - Колата в 17 часа бе окончателно готова! При излизането на слъце навън просто унемях!! Нямах думи, колата беше просто все едно съм си купил нова!! Стоях и само гледах и незнаех кво да кажа а Десо се хилеше и радваше че просто ми хареса много!! Даже и сега нямам думи! После отонов купон:)

5. На другата сутрин си трагнах и когато се прибрах половината махла ме зяпаше и даже един двама ми викат ееее честито нова кола си вземал!! Не можаха дори да я познаят!!

Та от всичко написано искам да ви кажа че няма да съжалявате да дадете някой лев и да сте в Габрово при Десо, просто е велик!!
Много готин тип, а за работата просто нямам думи!! Велик е!! А и пичета има тъй че не му мислете много!! Е който си държи на колата...

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 7.06.2008
Местоположение: Ст.Загора.Гълъбово
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW 730

Мнение от Hard » 22 Юли 2008, 9:25

Peter Angelov написа:Здрасти на всички!

Сега искам да споделя с всички вас това което се случи с мен и с моята кола когато пристигнах в Габрово!

1. Организацията беше перфекна! Пристигнах в петък и Десо ме чакаше на центъра, вземах си хотел и после малко купон.

2. На другата сутрин в 7.30 ч., Десо ме заведе в един страхотен сервиз на
Кия и Субару, веднага започна работата по колата, измиване, преглед, намиране на ужаснта истина за състоянието на иначе боядисана кола със супер материали от калпав майстор!

3. Започна истинската работа в 8.30 ч. и приключи към 17 ч.!! Искам да ви кажа че тоя пичага не спря дори и за 5 мин. почивка!!

4. Резултат - Колата в 17 часа бе окончателно готова! При излизането на слъце навън просто унемях!! Нямах думи, колата беше просто все едно съм си купил нова!! Стоях и само гледах и незнаех кво да кажа а Десо се хилеше и радваше че просто ми хареса много!! Даже и сега нямам думи! После отонов купон:)

5. На другата сутрин си трагнах и когато се прибрах половината махла ме зяпаше и даже един двама ми викат ееее честито нова кола си вземал!! Не можаха дори да я познаят!!

Та от всичко написано искам да ви кажа че няма да съжалявате да дадете някой лев и да сте в Габрово при Десо, просто е велик!!
Много готин тип, а за работата просто нямам думи!! Велик е!! А и пичета има тъй че не му мислете много!! Е който си държи на колата...



Не успя ли да направиш няколко снимки и ние да и се порадваме?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 8.04.2004
Местоположение: Sofia

Мнение от S_GonzaLes » 22 Юли 2008, 19:16

Искам да попитам колегата Десо, какво мисли относно този DIY за полиране и пастиране, също така и кои стъпки от него удобрява и кои не. Мен специално ме интересува часта с миенето, а също така и може ли да ми даде съвет за предпазване на колата от варовика във водата, понеже района в който си мия колата изобилства от тежка вода. Аз също си мисля да си организирам едно "пътуване за пастиране" до Габрово.

Благодаря Предварително

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 23 Юли 2008, 19:38

Здравейте на всички.....Къде се изгубихте всички... :)ПЕШЕ ти си велик маниак на темата...затова и аз братко направих чудеса с колата ти...Обаче наистина забравихме да направим снимки ..Аз бях толкова концентриран ,че ми отне два часа да отпусна...(видя че не беше лесно)....Обаче колата стана УНИКАЛНА....И аз много се изкефих...И си изкарахме супер..И съм най-щастлив,че ти си напълно удовлетворен....А и ти държиш Купата за най-голям бакшиш ...който съм получавал досега в България..за което много ти благодаря.Голям жест. :bchug:
На колегата който ме пита последен по въпросът за сайта за пастиране....всичко си е така ,просто няма рецепта коя стъпка да се направи,просто всичко зависи от колата и състоянието и (просто от какво се нуждае).Иначе пише много интересни неща ,но са начални стъпки...За варовикът писах вече две - теми назад ..наистина проблемът е сериозен,и помага само едно...Дълбоко препазване със добри материали..На колата на Пешо съм сложил два пласта ТЕФЛОН...неговата кола е абсолютно перфектна за много дълго време..
Иначе заповядай в Габрово когато имаш време...и Благодаря на Няколкото души които ме излъгаха че идват и ми провалиха няколко съботи....без дори да звъннат за извинение..Лошо няма..просто е некоректно.Да се върна на темата..когато знаеш че има варовик във водата ,избърсвай по най-бързият начин след миене....Най-лошо е като се остави да изсъхне,после се премахва много трудно.. :DВърни се малко назад и прочети специално за варовикът..просто да не се повтарям,не че нямам да кажа поне още 10 листа по темата :mhihi:
Последна промяна DESO-Car -care на 19 Авг 2008, 20:38, променена общо 1 път

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 23 Юли 2008, 21:19

Писах ти едно лично съобщение, ма не знам дали си го видял.... че ме интересуват някои неща, дето съм ги писал там... че тука с един френд нещо искаме да се организираме в една екскурзия до Габрово... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Мнение от Club BMW » 29 Юли 2008, 23:39

DESO-Car -care написа:...и Благодаря на Няколкото души които ме излъгаха че идват и ми провалиха няколко съботи....без дори да звъннат за извинение..


Е честно нямам как да не призная, че след похвалите за добрата работа на DESO-Car -care и след като прочетох цитираното по горе чак на мен ми стана гадно :evil:

Как пък винаги се намират такива...... ?:evil:

Съжалявам за спама, но се дразня на хора, които не ценят, не само собственото си време а и на другите!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 414
Регистриран на: 9.07.2007
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: хората да го гледат тъпо

Мнение от bmw318_94 » 30 Юли 2008, 20:41

ЕВАЛА КОЛЕГА.Много ти се възхищавам за това което мислиш да правиш във бг.Дано да имаш успехи

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Мнение от AcOrP » 08 Авг 2008, 15:26

Вчера бях при Десо и съм адски доволен от всичко :) Отношението е на ниво невиждано за мен в България,както и резултата и цената. Които смята да си пастира колата ще е подсъдно ако го направи другаде :) Боята след пастирането изглежда по съвсем друг начин доста по наситена,научих доста неща и смятам да повторя след няколко месеца. Евала Десо. Ако всички в БГ работеха като теб щяхме да се оправим.

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook