Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 08 Авг 2008, 23:12

Благодаря ти много за добрите думи... :) С риск да се повторя ...пак казвам ,че човек си струва да работи само заради блясъкът в очите на доволните хора ,след свършената работа....В интерес на истината това ми е формулата за успех в Америка...Никога не започвам да работя с мисълта колко пари ще взема от дадена работа....или дали си струва за тия пари....ВИНАГИ започвам с мисълта да дам дам най-доброто качество .....и всичко най-добро на което съм способен...без разлика...за кого е ,колко му струва,каква е колата......и ви казвам че хората оценяват това...Винаги съм ги приемал НЕ като клиенти , а като най-добри приятели..и съответно те мен....и затова после си запазваме най-добри отношения.....а отностно работата която свършихме мисля че твоята BMW-седма серия е една от най-добре изглеждащите Седмици в България .да не кажа най-добрата за годината си......Aз лично смятам че коли като твоята ,като на Пешо от Варна..и на още няколко други приятели,са просто едни от не много останалите истински перли в морето от милионите коли които се движат по нашите улици....Естественно има уникални коли,но все пак не се виждат всеки ден супер-подържани коли на години..Нови-Съсипани коли колкото щеш...просто всеки има различен критерий и виждане за нещата в животът... :) но който наистина държи на колата си намира начин...!!! :D

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 13 Авг 2008, 1:56

Колега , поздравявам те за отношението и изчерпателните отговори , с които помагаш на всички тука :clap: :bowdown:

Късно виждам темата ,пътувам постоянно къде ли не и е просто въпрос на не много време да се появя при теб и аз :D Моля те ,дай ми твоят телефон на лично съобщение :help:

Благодаря ти и успех :wave:


Георги Пенчев
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 29.05.2004
Местоположение: София
Кара: БМВ 320i и 318ti

1

Мнение от zaza1 » 14 Авг 2008, 23:09

Mollov написа:Автомивката с "Еко" препарата се казва "Евростил" и е в Люлин... някъв нов препарат на растителна основа (МАЙ??? не съм 100% сигурен), който бил с неутрално Ph и не атакувал лака/боя/вакса.. за да разбера дали е така трябва да сложа вакса и да ходя там няколко пъти да видя дали ще има разлика в задържането на вода по боята :) Ма колкото за пробата мое да прежаля 4-50лв :D :D :D

Иначе аз лесно ще взема водоструйка, само че около моят блок няма как да стане.... ше трябва да си търся място и да импровизирам.... а иначе с голям кеф си мия колата, така че току виж съм измислил нещо :D И ако дадеш от този шампоан и като хвана водоструйката, двете микрофибърни, вакси-макси и чудеса.... направо ше лъщи още повече тая кола... ше стане толкова гладка, че да не може да се подпреш на нея - ше се хлъзгаш да си падаш на врата :D :D :D

До колкото знам на ОМВ се ползва шампоан за коли.
Това ми го каза един приятел които работеше за сонакс и то на добра позиция.
АЗ също мия 2-3 на седмица там
Да сложа ли снимка на моя звер?

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: София

Мнение от the 7th scent » 16 Авг 2008, 13:59

Здравейте,

Аз бях при Десо и искам да изразя своите добри впечатления от начина по които този човек се отнася към работата си.

От 3 месеца хода и проверявам по разни автомивки из София и никаде не ми вдъхнаха доверие.

Одавна търесх някой които има по спецялно отношение и знания по тази тема. При Десо останах приятно изненадан от цялостното му отношение, не само към работата ами и към клиентите му. Съшност аз не съм се чувствал като клиент въобще - чувствах се като на гости на стар познат.

Искам да кажа на всички който се чудат дали си заслужава да се бие толкова път, да не се чудат въобще! В софия пастирането на всякаде е 150 лв поне. А при Десо цените са народни Smile и ще си направите една чудесна разходка до този красив краи.

Десо, желая ти успех бате и keep up the good work ...
Less means MORE...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: 1

Мнение от Mollov » 16 Авг 2008, 16:17

zaza1 написа:До колкото знам на ОМВ се ползва шампоан за коли.
Това ми го каза един приятел които работеше за сонакс и то на добра позиция.


Това, дето го казваш направо не мога да го повярвам :) Още повече, че след няколко миенета "водният ефект" (водата да бяга от колата) от WAX-ата отминава... а тва с автомобилен шампоан не мисля, че ще става...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1969
Регистриран на: 21.10.2007
Пол: Мъж
Кара: мел

Мнение от ///vlado » 16 Авг 2008, 18:52

Интересно ми е да попитам с какви матеряли работиш конкретно ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 17 Авг 2008, 9:09

Здравейте Колеги..Искам да поставя въпрос за един много малък на вид проблем..но който коства големи поразии във времето...Значи доста колеги които дойдоха при мен..имат един и същ проблем..ОМАЗНЕНИ Джанти...Значи отивате на автомивка..всичко добре и след всичко ви намазват гумите с една мизерия..за да са по "ЛАЧЕНИ"..Лошо няма..в Америка неграта са луди на тая тема.като им завърша колите искат да им мажа гумите обилно...ама много обилно...с разликата че препаратът не се разнася по цялата джанта и кола (иначе щяха да са ме гръмнали повечето имат джанти за по 5 000$)..Значи или е Гел или е много гъста маса..Всичко което се слага тук е вероятно доста разредено и се разнася от гумата по цялата джанта..После събира като лепило всичките мизерии от улицата и най гадното ,прахът от накладките..Всичко това са залепва все повече с времето и джантата матира стои мазна и черна...Все едно да си намажеш ръцетете с олио да ги миеш един път седмично с студена вода...и да садиш домати всеки ден...Тия мизерии за гуми могат да навредят повече отколкото помагат...или ако някой не може без това...слагайте това в най-гъстата му форма..а тя е такава,аз също го имам купено от тук..и ви гарантирам че аз никога не слагам вода в него(по принцип се разрежда)..така си го слагам и никога не отива по джантата..Ако ви сложат много разредено просто го избършете много добре с хавлийка..От това разнасяне страда първо ДЖАНТАТА,после Подкалникът пълен с мизери и понеже е черен никой не обръща внимание..задната част на колата като цяло..Уж нищо на външен вид..пък не е безобидно.. :)
Специални благодарности на- the 7th scent.Много се радвам че си доволен..Направих най-доброто за колата...обаче накрая ти като ми обясни рани неща на други теми АЗ зяпнах..ти си изключително информиран и интелигентен човек.. :clap:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 10.07.2008

Мнение от rianmao » 18 Авг 2008, 20:09

Здравейте.
Аз бях при Десо тая събота, да ми лъсне колицата и предполагам, че съм поредния предоволен от начина, по който си върши работата. Всъщност съм сигурен, че повече няма да отида другаде за пастиране.
А да се отиде до Габрово само за едно пастиране си струва, и икономически, за ефекта колко добре работи това момче няма да коментирам.
Мерси, Десо!!!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Мнение от zAcK » 19 Авг 2008, 12:46

:help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:
Колега помагай щото неска ставам и едно ла.но от голяма птица
на задния капак за една вечер направило лака на нищо :confused: :(
Бахти радиоактивната птица :help: :help: На Газкома преди ми мажеха
колата с нещо като вакса ли ко беше, полираха я и беше като защитен
филм отгоре на лака. Кажи какво е това че да си купя 20-30 литра че
откачаааааммммммммммммммммммм :help: :help: :help: :help:
Кажи с какво да я мажа поне малко да я предпазвам :help: :help: :help:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 768
Регистриран на: 7.09.2004
Местоположение: Bulgaria | Cyprus
Пол: Мъж
Кара: Third E36 :)
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: За тез пари...

Мнение от ///M3-E36 » 19 Авг 2008, 14:01

Мойта има трайни петна от шибаните гарги.. Има ли вариант за премахване на петната без боядисване?
Изображение

Vlados написа:Ебати гадните коли, тея и да ми ги подаряват... пак ще ги купя :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 19 Авг 2008, 18:16

Отговорът е и за двамата колеги , с Ла.й..ТА от гарги...Аз вече писах по този въпрос преди, че колите трябва да се мият веднага след като се забележи .Дори само тази част където е проблемът....Не е проблем за една нощ ако е стояло на лака...обаче за повече е наистина проблем,защото в тия ескременти(даже и незнам как пише думата) се съдържат супер силни вещества..които когато са в течно състояние не са толкова опасни...но когато водата се изпари от тях,което става много бързо в тия жеги,остава много концентриран слой който е наистина като киселина..Значи не ти трябват 20 кила вакса.. :mhihi: Щом дори и не си спомняш какво са ти слагали на колата .васка ли..или друго, значи НЯМАШ шанс да си оправиш сам проблемът. :) ..Трябва и дълбоко почистване..значи васката се слага на чиста боя ..не можеш да запечаташ проблемът отдоло .А на колегата от Търново му казвам че в събота и недела съм на Мотосъборът в Търново ...да ми звънне..и ще се срещнем..Трудно е да гадая без да съм видял ..дали един проблем може да се оправи..

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 23.08.2008

Търся телефон на Десо

Мнение от dreamgfx » 23 Авг 2008, 15:13

Някой може ли да ми даде координати на Десо. Опитвам се да се свържа около седмица с него, но явно има много работа и не влиза в интернет. Благодаря предварително за съдействието!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Мнение от DESO-Car -care » 24 Авг 2008, 14:19

...А съм в нета всеки божи ден.. поне 10 пъти на ден...???Пиши на емайла..или лични.
orca@abv.bg
Последна промяна DESO-Car -care на 24 Авг 2008, 21:17, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 23.08.2008

Мнение от dreamgfx » 24 Авг 2008, 19:17

Написах писмо на orca@abv.bg, но не съм получил отговор. Прегледах добре цялата тема, но не намерих телефон или адрес. Търсих също така през Google дали нямаш уеб страница, но не намерих такава. Писмото ми е от понеделник или вторник. Това имах предвид с опитите ми за връзка. Съжалявам ако съм бил разбран погрешно.


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 26 Авг 2008, 10:41

десо мисля ,че каза ,че излиза за няколко дни отпуска!
пиши му на ЛС като се върне сигурно ще ти отговори...

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook