Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от da6ip » 30 Ное 2009, 19:58

Още една хубавица перфектно възстановена от Десо тази събота :yes:

Този път е бежова Октавия '05: След супер некадърна работа от софийски бояджия-рецидивист и брутален овърспрей по цялата кола, първо доверения тенекиджия на Десо я ремонтира наново абсолютно изоснови (калник, врата и броня) с перфектен резултат, а след това самият той премахна целия ужасяващ овърспрей, пастира я, и боята сега е пак като нова! :lalala:

А, да не забравяме и 4 перфектно пребоядисани джанти, които наистина изглеждат все едно сега излизат от магазина! :driving: Търсих стичания, капки и грешки по всички детайли и по най-малките декоративни дупчици, и не намерих :conf: :bowdown:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Mollov » 30 Ное 2009, 21:15

Я, Десо работи в събота? Ще му се скарам значи... :ranting: 8)

кандидат ентусиаст
Мнения: 105
Регистриран на: 20.02.2006
Местоположение: Пловдив
Кара: E34-M30/B35

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от BUHALA » 08 Дек 2009, 12:45

Поста ми ще е силно критичен - да ме извиняват феновете на колегата Десо

Приятелю - първо да поясня че се надявам критиката ми да е градивна, после да се представя с две думи - също се занимавам с професионално пастиране от над 15г с тази разлика че предлагам и истинско полиране - (нали знаем разликата м-у полиране и пастиране)

Та - по темата - още с първите ти постове се усеща потъпкването на всичко постигнато на местно ниво и насочване към непознатите "истински" материали и инструменти. Пристигна ми редовен клиент и приятел от тук (от форума) Остави си колата за полиране на два портокалови калника и цялостно пастиране и отиде да си върши някаква работа. Идва след време - аз все още не бях приключил и почна да припада: Малеееее - ама ти досега с тоя боклук ли си ми правил колите. Как не се научихте да сте коректни поне с редовните си клиенти, няма да плащам - ще си тругвам оттук без да ми я довършваш - и все неща от сорта докато не се успокои и оттам нататък бях принуден да се обяснявам като ученичка и да му правя показни тестове що е то професионална машина за пастиране и какво общо има с ъглошлайфа и какви са разликите - и до такава степен да му обяснявам технологията си на работа - марки пасти и абразиви, че все едно безплатен кърс на обучение водих. В крайна сметка се разбрахме за какво иде реч , но въпреки че си тръгна с усмивка и доволен от резултата по колата му аз останах крайно обиден. Изчетох темата ти - доста знаеш и доста се стараеш - майстор си - само ми обясни защо така си окепазил името и похвата на работа на поне полвината си колеги. Ся щи обясня защо те питам. Машината ми е суперпрофесионална с реглаж на скоростите, смяна на посоката - Вкл и изкл на вибрация, и със съединител с реглаж на усилието..... и прилича на 100 процентов ъглошлайф. Айде сега ми обясни трябва ли оттук натам да се обяснявам като чирак пред всеки клиент които ти е чел писаните тук разсъждения че ние в БГ бачкаме с ъглошлайфи и едва ли не "рендосваме" колите.
Успех с начинанието да се впишеш в редиците на "Истинските Български Майстори" - за всички има място под слънцето - и всички можем да сме си полезни с инфо и опит, но не обезмисляй с две реплики и лека ръка труда на околните ти. Даже и по мивкитв вече не се ползват ъглошлайфи - има ефтини машини от по 100-200 лева - от поне десетина години всички си имат - не кой знае каква инвестиция за качеството което предлагат.

И малко сарказъм накрая - гледам от снимките - подемник не ползваш - долната най наранена част на колата как я правиш клекнал или легнал .... или "колкото лъсне"? Не виждам и ниско разположени лампи и огледала - може да се каже задължителни за работата ти..... за последното може и да не съм прав - съдя по снимките в темата доколкото се вижда работното ти място.....
Щото нали ..... не може да викаш "аз единствен мога да дам най-компетентен коментар и съм суперпрофи, знам как и умея - ама тука колкото позволява гаража - толкоз.

И пак да поясня - не хваля себе си, а отправям коректна критика към колегата Десо.
............ понеже тука околните ми твърдят че мнението ми ще бъде изтрито на момента... :D
Добрите момчета обичат реда, а лошите владеем и управляваме хаоса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Wolfen » 08 Дек 2009, 15:56

@BUHALA - само за твоя информация, Десо ползва подемник ;) Осветлението те уверявам, че също е много добро. А за резултата ... мисля, че мненията по-нагоре са достатъчни :winky:

кандидат ентусиаст
Мнения: 105
Регистриран на: 20.02.2006
Местоположение: Пловдив
Кара: E34-M30/B35

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от BUHALA » 08 Дек 2009, 16:59

Ок - както казах може и да греша - водя се само от това което съм видял в темата - и е възможно да съм пропуснал - не е в това въпроса - това си е сарказъм които си позволих - основната идея в мнението ми вярвам е ясна - няма момент в които да съм поставил под съмнение качеството на нечий труд.
Добрите момчета обичат реда, а лошите владеем и управляваме хаоса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от DESO-Car -care » 08 Дек 2009, 20:16

Tъй като съм сигурен какво следва след това което ще напиша...тоест отново и отново спорове,предварително казвам че това ще единственното което ще напиша във своя защита.Първо не разбрах най-важното.Защо свърза недоверието на твоят клиент към теб, със моята тема ??? Ако той е спечелил доверието ти ...тези въпроси нямаше да съществуват..Приемам твоят коментар като комплимент за мен..щом човека ,който явно не е мой клиент ми е повярвал само на написаното ,без лично да е пробвал резултата от моята работа.Прочетох много внимателно нещата които си написал и ти казвам че много хитро влизаш в темата ,и искам да знам къде бяхте всички критици преди почти две години когато написах тази тема.Защо се появиха хора които ме наричат колега ,когато темата има 30 страници и почти 90 ХИЛ. посещения.После всеки се кълне че не си прави реклама..Щом е твой клиент той би трябвало да не се съмнява в това което правиш или ако има съмнения да му бъде обяснено всяко нещо което го интересува предварително.При мен хората просто си оставят колите и не ги интересува нищо освен крайният резултат.Аз съм човек не само теоретик а и най-важното Практик.Всяко нещо което съм написал е от ОЧЕН опит..Обиколил съм над 30-40 места които предлагат пастиране .Във 80 % от тях хората разполагат с малки или по големи ъглошлайфчета също със смяна на обороти или някакви машинки които ползват ...но всъщност това са машини на светлинни години от норамлните за тази работа.Когато ми дойдат прекрасни нови автомобили трагично "Навъртяни" и съсипани ...как мога да бъда безразличен.Аз лично познавам 3-ма души със истински машини за тази работа ..тоест машини от 800 лв нагоре.Направил съм запитвания във най-добрите фирми за тези машини (тоест техните преставители в БГ ) и хората ми казват че просто няма никакво търсене ..Имат по една две в наличност.Не разбирам как окепазих името на "Българските Майстори" като не знам за вашето същестуване..Казваш 15 години работиш това..Колко души от вас ми писаха лично или ми се обадиха просто да се запознаем като колеги..Аз не знам за вас ,за да ви потърся и ти казвам че ако знаех бих го направил на драго сърце за се запознаем и обсъдим общо теми..Всеки пише и криткува и лекичко намеква за себе си и дори имаше хора които направи пускат GSM-номер...Аболютно с две ръце стоя зад мнението си хората да не оставят скъпите си коли за пастиране със псевдо машинки и някакви подбни...защото резултата може да е необратим.Както казват моят голям приятел и клиент Джани..един от най-добрите коафьори в София -Да си оставиш колата за пастиране при аматьор е почти същото да отидеш да се подстрижеш при непознат фризьор,точно преди абитиоренският си бал.Тоест може да е фатално.А аматьорите работят и със аматьорски инструменти.Съмнението на твоят клинет към теб а само между тебе и него...Доверие се гради с години..Не разбрах дали за първи път пастираш колата..Явно да.Но аз лично не вярвам на пълната версия на тази история която разкажваш.
Никога не съм се представял за най-добрият или най-знаещият..а просто за който съм !! Вече ме познават много хора и колко от тях видяха в мене -Г-н Суперфилософ и Надувко..? Тази година съм направил над 200 коли ..тоест по една на ден..Мислиш ли че искам 20 000 хил.клиента след като годината има 365 дни ..и промивам мозъците на хората с моите писания..за да идват само в Габрово. Така или иначе правя 200-250 коли в година..Щом си си наистина много добър останалите коли в Бг са твои.Успех от мен ,нямам грам лошо чувство към който и да било най-малко теб и не се чувствам виновен за това което съм написал и че обичам безкрайнно много работата си и допринасям със макар и малко хората да са щастливи и удовлетворени от нещо и някой...в този пълен със безхаберници свят.В края на всеки ден аз съм еднакво щастлив със клиента от резултата на моята работа и мисля че това е повече от всичко което съм написал... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 17.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: Е60

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от divvakka » 08 Дек 2009, 21:59

DESO-Car -care написа:....:)


:mhihi: Десо, на пролет идвам да си пастирам бибата при теб! :yes: :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Peter Angelov » 08 Дек 2009, 23:12

Деси приятел мой не забравяй че черния негър към средата на април е при теб :angel:

Поздрави от Варна

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от bmwdriver » 13 Дек 2009, 15:07

Понеже виждам,че не разбирате от дума,ще го кажа направо -

Всяко мнение,което не е по темата или цели да предизвиква
конфликти,директно ще означава наказание за автора му!!!


Надявам се да съм бил достатъчно ясен!
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 525 TDS Touring
Детайли за колата: Всички екстри за модела без автопилот(още). Иначе като допълнение колата е с вграден блутут за телефон, ДВД на предните подглавници и нивомат

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от joker_11 » 29 Дек 2009, 19:34

Mollov : Явно не си прочел мнението над твоето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd LCI

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от hamann25 » 29 Дек 2009, 20:19

С интерес следя темата и се радвам че има хора като ДЕСО. :clap:

Весело посрещане на НОВАТА ГОДИНА :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от DESO-Car -care » 01 Яну 2010, 14:01

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА !! Успех във всичко ,което умеем,късмет във всичко което не зависи от нас и сбъдване на всичко за което мечтаем ! Бъдете живи и здрави,щастливи и добротворни .Нека всичките Ви дела бъдат увенчани с успех и носят удовлетворение и радост !!
Винаги ваш :ДЕСО :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 15.10.2009
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E36 320i coupe

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Karsten » 06 Яну 2010, 23:59

Честита нова година на всички и от мен, дано ни донесе здраве и късмет.
Казвам се Стоян и съм от Пловдив, бих искал да изразя благодарност към Десо за всички хубави неща които причини на мен и на колата ми :)
Закарах му кола с много лошо състояние на боята и той я направи просто невероятна с целодневна работа и много усилия.
Пожелавам на всички да се заразят с неуморимия и всеотдаен дух на Десо защото това е начина - за да постигнеш нещо сериозно, трябва да положиш сериозни усилия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 8.07.2003
Местоположение: София

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Mr.White » 11 Фев 2010, 13:56

Работата на Десо е меко казано професионална,аз лично много рядко съм виждал в БГ някой така да се отнася към това което прави.Да не говорим,че е супер точен и като човек.За мен порцедурата пастиране вече се свързва само с него.
Десо поздрави от Владо и Боби с бежовата Х5-ца :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Jim Beam » 21 Фев 2010, 13:05

Искам да попитам за един съвет. Един колега си одраска лака на клон от паднало дърво. Не е дебела драскотината. Каква паста може да вземем да я оправим? Боята не е металик, ако искаш Десо мога да ти снимам проблема. Съвсем повърхностно е
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook