Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от chris » 17 Май 2010, 8:19

това което се е получило при тебе се нарича просмукване, на пластовете, не е задължително да не са изчакали хората, получава се при некачествен шприц и при търкане с едра шкурка, когато не се занули достатъчно с по финна, в последствие различните пластове се разстварят един в друг и се получава това главно заради агресивността на частичките металик.
по-принцип може да се изтърка водно и да се поправи на тези места, в зависимост от дебелината на слоя лак.
ако се пастира само ще си личат още повече въпросните драскотини.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от ICE » 26 Май 2010, 23:53

Peter Angelov написа:
chris написа:
Zubcho написа:От това, което чета и чух от Десо, целта е да не се използва шкурка, или ако се ползва да е пренебрежимо малко. Препоръчвам горещо на всеки който работи в тази област да иде и да изкара 1 курс при Десо. Вярно, е че ще даде пари за курса + разходи по престоя в Габрово, но опита натрупан с годините и колите които Десо е правил няма от къде другаде да се вземат. Имах удоволствието да си говоря с Деско доста дълго и мнението ми за него се затвърди. Той е най-добрия в България относно автомобилното пастиране/полиране (както искате го наречете). Сега може всички да скочат, но качеството, което той предлага е от класа, която никой Горублянски пастировач никога няма да доближи.

добре пич, ок както кажеш.
кое, как и защо се използва по добре го остави на тия които поне малко разбират, или които са дръзнали, когато ти драги направиш нещо а не преразказваш можеш да кажеш, аз така мисля, а не онзи ми каза звездите ми го говорят, кое е по-добре- да използваш шкурка и да спасиш една страна или да дадеш 600 лв за боядисване на страната,
просто разсъжденията ти в случая са неточни.
пак ще повторя, че тази тема е за обогатяване, кой какво е прави , как работи и резултати със снимки или не е така, рекламна тема ли е на някой, платена или не, мисля че и това не можеш да отговориш, не съм тук да споря, аз спорове не искам. ако казваш, че моята работа не струва ок, ела опитай и тогава давай оценки.
кой е най добрият в България също си е твое мнение.
Само пропусна едно много важно нещо че тази тема не е твоя и никога няма да бъде :mhihi: :mhihi:
Ти продължавай да си спамиш не пречиш на никой най малко на най доказания в бранша майстор :winky:

Понеже ми стана интересно, искам да добавя и аз нещо...
Няма да пиша много, но ще го кажа кратко:
(с което нядавам се да не възниква безмислен спор)

Десо е най-добрия в България, не само заради работата си, която е безупречна,
но и заради отношението към клиента, или по-точно към колата (бижуто) му!


ПП. Вярвам, че изрязявам мнението на мнооого хора тук, от Форума!
Желая успех на всички ви!!!
;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от chris » 27 Май 2010, 16:41

Mollov : Спокойно можеш да му напишеш това и на ЛС, без да слагаш и линкове към сайтове... и после обяснявате, как това ама ИЗОБЩО не е опит за реклама... ако не искаше да правиш реклама, щеше директно да пратиш ЛС!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от chris » 28 Май 2010, 8:17

пратил съм му мерси за напомнянето, постнах го тук защото темата се дискутира тук не на л.с., както и да е.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от mihal » 06 Юни 2010, 21:19

не знам дали тук е мястото.. скоро си боядисвах колата частично, облепих около местата които боядисвах ама кой да предположи че всичко ще стане мъгла и ще полепне по цялата кола база и лак... вече е изсъхнала хубаво.... как да я почистя? има ли начин без да истънявам лака със шкурене пастиране и тн? с кореселин ще го повредя ли?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от chris » 07 Юни 2010, 15:47

по принцип може да го махнеш и с коресилин и с водна шкурка, но трябва да знаеш какво правиш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от DESO-Car -care » 07 Юни 2010, 16:53

Колега chris , би ли ми дал шанс да поговоря с клиентите си ????????????????
Колкото и да съм толерантен и културен ,мисля че не е редно да премълчавам безкрайнно това.За две страници имаш 10 мнения и не мисля че трябва да се надскачаме кой първи ще натисне бутона..Не усещаш ли че се загуби целият чар на тази тема.Разбирам че търсиш клиенти ,но не е това начина.Дори модераторите се опитаха културно да ти го покажат,но сега аз бих ги помолил най-официално за съдействие !!! С уважение към твоята компетентност,мисля че така клиенти не се намират.Не е редно (най-малко от уважение към колегите и мен) да вземаш отношение по всеки зададен въпрос.Всички ние създадохме тази тема преди две години и продължаваме да я градим всеки ден,и също ние имаме правото да вземем отношение по въпросът за правилното и развитие в бъдеще.Тази тема не е просто обява за пастиране ,в каквато се превръща.Това е тема,която създаде много приятелства и създаде прекрасни отношения между много хора.Моля те да бъдеш толерантен и да не спекулираш с тези неща.
с уважение :ДЕСО

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от Peter Angelov » 08 Юни 2010, 9:09

DESO-Car -care написа:Колега chris , би ли ми дал шанс да поговоря с клиентите си ????????????????
Колкото и да съм толерантен и културен ,мисля че не е редно да премълчавам безкрайнно това.За две страници имаш 10 мнения и не мисля че трябва да се надскачаме кой първи ще натисне бутона..Не усещаш ли че се загуби целият чар на тази тема.Разбирам че търсиш клиенти ,но не е това начина.Дори модераторите се опитаха културно да ти го покажат,но сега аз бих ги помолил най-официално за съдействие !!! С уважение към твоята компетентност,мисля че така клиенти не се намират.Не е редно (най-малко от уважение към колегите и мен) да вземаш отношение по всеки зададен въпрос.Всички ние създадохме тази тема преди две години и продължаваме да я градим всеки ден,и също ние имаме правото да вземем отношение по въпросът за правилното и развитие в бъдеще.Тази тема не е просто обява за пастиране ,в каквато се превръща.Това е тема,която създаде много приятелства и създаде прекрасни отношения между много хора.Моля те да бъдеш толерантен и да не спекулираш с тези неща.
с уважение :ДЕСО


Много добре написано :!: :yes: :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.04.2010
Пол: Мъж

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от The enD » 08 Юни 2010, 13:17

Удоволствие е да прочетеш ~30 страници с отзиви от доволни клиенти и професионални съвети. Страхотна тема.
Браво на Десо за ентусиазма и начина, по който се грижи за клиентите си.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 25.01.2009
Пол: Мъж
Кара: 2010 MB w245 B150 facelift
Мечтае да кара: B200 Turbo ;)

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от 24V » 10 Юни 2010, 0:12

Десо , Здравей приятел :)
Имам няколко въпроса към теб и ще се радвам , ако споделиш малко от твоите знания :)
Притежавам чисто нова кола на има няма 1 година и лятото не искам някой друг да и докара блясъка , а искам аз сам ;) Каква паста ще ми препоръчаш за тази цел ? Или пък някакъв препарат не паста ? Какво друго да си закупя като помощни средства ? Микрофибърни кърпи .. четчици .. и тн ?
Боята и лака са в перфектно състояние не само според мен , но и според приятели / познати ( все пак е нова няма как другояче да е )

Благодаря ти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Sofia
Кара: 628csi; Brabus Widestar GL

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от chris » 14 Юни 2010, 15:17

колега Десо.
аз както съм казвал конфронтация не търся, просто изказвам мнение, когато влизам тук.
заглавието на темата е пастиране на БМВ, не десо това или онова.или аз не съм разбрал, просто всеки който желае може да си пастира колата където си иска.
клиенти кой не търси, ти не търсиш ли, защо пишеш тогава тук?
И ако мислиш, че нещо не е така както съм написал моля искам да го обориш.
Просто, за да е честно освен, ако не си плащаш за тази тема, всеки може да изкаже мнение, както и става.
Ако темата ти е платена кажи, тогава спирам.Моя е грешката.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от ICE » 14 Юни 2010, 16:55

Предлагам да спрете да се карате за глупости или темата ще бъде заключена.

Колегата DESO-Car -care
е много коректен и доста търпелив. Отговаря и обяснява търпеливо вече 2 години, дори и да се налага да се повтаря през 2-3 мнения.
Евала, аз не бих могъл така.... ще препратя човека да си чете по-нагоре темата и толкова. Както и да е, свят широк, хора всякакви.

Колегата chris,
виждам че си доста ентусиазирам, но в момента малко прегаряш и преиграваш.
Темата е на колегата Десо и почти всички пишат тук, за да чуят неговото мнение и препоръки.
... и в това няма нищо лошо. Човекът си е изградил име и авторитет тук, сред нас.
Наистина темата има един особен заряд и чар, нека да не го разваляме с караници.
Предлагам, ако имаш какво ново да споделиш да го направиш в една нова тема.
Поздрави и успех на всички ви! :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от bum_bum » 14 Юни 2010, 22:46

Яко ме възбудихте с тая тема и дадох мноо пари :mhihi:
Изображение
Със сигурноst Десо щеше да ми я направи доста по-добре и то няколко пъти за парите, които дадох za машината и препарати, но пусти ентусиазъм.. :dunno:
Тук искам да му благодаря и за съвета, който ми даде при избора на машинка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 25.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от bobih » 15 Юни 2010, 0:08

Десо е човека в това няма спор :yes: ... коректен и винаги угажда на капризите на клиентите (от личен опит казвам, защото аз съм каприз голям) :mhihi: да не говорим за колегата ICE :mhihi: ... За мене той е най-добрия в този занаят в България :yes: ...
DSC OFF - STEPTRONIC ON - KICK-DOWN!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 21.03.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 1987 e30

Re: Проф. Пастиране на BMW,най-компетентна информация+фото/стр12

Мнение от nabora » 15 Юни 2010, 6:17

bum_bum написа:Яко ме възбудихте с тая тема и дадох мноо пари :mhihi:
Изображение
Със сигурноst Десо щеше да ми я направи доста по-добре и то няколко пъти за парите, които дадох za машината и препарати, но пусти ентусиазъм.. :dunno:
Тук искам да му благодаря и за съвета, който ми даде при избора на машинка.

Сподели малко повече за препаратите и машината. От къде са поръчвани и колко парици излизат. В темата или на лично :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook