Олекотяване на компакт

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 25.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e36 316i 1.9 m43TUB19
Мечтае да кара: e36 m3 evo

Олекотяване на компакт

Мнение от k1p1 » 17 Мар 2011, 0:06

Здравейте,
искам да попитам колко кила могат да се свалят от компота, без да се сменят преден капак и багажник с алтернативни, както и махане на климатик :bowdown: . Всичко останало, като например махане на задни седалки, кори, смяна на предните седалки с по-леки, по-леки джанти и други. Интересува ме, ако някой го е правил и съответно кое колко сваля? Благодаря предварително.

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от vladi_a_i » 17 Мар 2011, 19:41

Е той тежи 1220кг с половин резервоар...макс 200кг. да свалиш пак ще е тежка :yes:
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 262
Регистриран на: 28.09.2009
Местоположение: Варна
Кара: E30&E36

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от Ba4oIlia » 18 Мар 2011, 12:27

200 кила не е зле , все ще има ефект ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 25.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e36 316i 1.9 m43TUB19
Мечтае да кара: e36 m3 evo

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от k1p1 » 18 Мар 2011, 17:11

vladi_a_i написа:Е той тежи 1220кг с половин резервоар...макс 200кг. да свалиш пак ще е тежка :yes:

По талон е 1250кг. Тежка, тежка колко пък да е тежка. Седалките отзад си седят празни през повечето време - защо пък да не ги махна - ще има ефект.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от Sharo » 18 Мар 2011, 20:26

Трябва гледаш да сваляш кила колко се може по-отпред, че после ефекта е доста негативен в карането... освен ако не я правиш драгаджийка колата де
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 262
Регистриран на: 28.09.2009
Местоположение: Варна
Кара: E30&E36

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от Ba4oIlia » 18 Мар 2011, 21:22

...шибидах махнах наскоро-седан , тежък ми се стори , меря - 16 кила само излезе ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от ръб » 19 Мар 2011, 12:56

"само" ?? Това не е малко. На мен ми останаха шибидаха, таблото и барчето в средата.
Последния път преди да сменя седалката, колана и волана, беше 1120кг на кантара от 1240кг фабрично.
Мисля че до към 1050кг ще мога да я докарам :D

Разликата е, че пребивам доста коли, които биха ме убили ако не бях толкова олекотен :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от Делян » 19 Мар 2011, 14:54

А как е като качиш някое гадже вътре :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 25.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e36 316i 1.9 m43TUB19
Мечтае да кара: e36 m3 evo

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от k1p1 » 20 Мар 2011, 1:55

Sharo написа:Трябва гледаш да сваляш кила колко се може по-отпред, че после ефекта е доста негативен в карането... освен ако не я правиш драгаджийка колата де

Колата за сега си ми е за ежедневна употреба. Просто смятам, че като я олекотя ще стане малко по-пъргава. Седалките отзад само хващат прах и вече е крайно време да отиват в мазето. ^^

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от lowrider » 21 Мар 2011, 2:14

Най-добре си олекоти вървежа с едно м44 :mhihi:
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от slavianko » 21 Мар 2011, 18:55

Изкорми всичко от багажника. Кори-мори мокети всичко. Задните седалки и аз си мслех че не са кой знае колко тежки ама моите излязоха 24кг. При тебе да са 20-сетина. Предните пък са брутално тежки и задължително ги смени с някви по леки. Коритата са перфектни на тегло стига да са ти удобни за градска кола. Ако пък ти се занимава извади таблото и отдолу ще се учидиш колко изолация ще извадиш. Аз бях изумен като измерих всичко. Също можеш да си извадиш мокета и да си изстържеш смолата която ще е 10-сетина кила гаранция. Мокета няма да ти казвам колко тежи щото ще се изкушиш. Но пък какво те бърка да го резнеш от средата назад ??? Пък предполагам няма да е проблем да се изхвъли всичкият и да се сложи някакъв лекичък мокет. Аз в началото така бях направил но после изхвърлих и него. Задните-странични прозорци спокойно можеш да си ги направиш от 4мм вералит и да си ги тикнеш в оригиналните шейни. Слагаш по едно фолио от двете страни да не се дерат и стават като оригинални. Гаранция никой няма да разбере че не са. Ако пък съвсем ти се вманиачава има много други неща за махане. Слез отдолу в някой канал и ще видиш колко работи има за махане. Аз лично съм извадил всички болтчета които стърчат повече от гайките и съм сложил нови по къси :mhihi: :mhihi: Колкото и да е смешно един познат бешемахнал всички такива и претегли новите и се оказа 1-2кг разлика :mhihi: :mhihi: Не си мисли че от махането на такива дребни неща няма файда. Като се съберат няколко такива дребни и стават едно едро ;)
Имай в предвид че каквото и да ти казват отностно олекотяването,ти бъди сигурен че има голяма файда. Ако успееш да направиш всичко това което ти казах предполагам ще успееш да смъкнеш към 200кг и ще усетиш такава разлика че няма да повярваш.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от Делян » 21 Мар 2011, 19:14

То че има файда заради динамика и поведение има, ама за кола за всеки ден тря да е мръднал да го направи. По-добре да си вземе някоя онда или опел, хем са леки, хем интериора им е като на максимално изкормено БМВ :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 280
Регистриран на: 3.03.2011
Местоположение: PLEVEN
Пол: Мъж
Кара: гумите да пушът

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от DRIFT MASHINA » 21 Мар 2011, 19:18

И аз на моя компакт му бях махнал всичко освен двете предни седалки и таблото.Колата се кара като ежедневка и при първото спиране от полицаи и ми казаха, че така неможело да се кара и другия път нямало да ми се размине и аз си наредих пак всичко вътре незнам имали някакъв закон за това как да ти е колата вътре, но аз няма да рискувам да ми пишат някои акт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от slavianko » 21 Мар 2011, 20:04

DRIFT MASHINA написа:И аз на моя компакт му бях махнал всичко освен двете предни седалки и таблото.Колата се кара като ежедневка и при първото спиране от полицаи и ми казаха, че така неможело да се кара и другия път нямало да ми се размине и аз си наредих пак всичко вътре незнам имали някакъв закон за това как да ти е колата вътре, но аз няма да рискувам да ми пишат някои акт.
По закон никой не може да ти направи проблем че си махнал мокета. И да ти пишат акт ще е неправомерно и ако обжавлаш ще отпадне. Понже жена ми е пътен полицай :mhihi: :mhihi: Та съм питал лично шефа им дори за разглобяем ролдейдж и пак нямат право да те глобят дори за това. Отделно закона е в нас понже на жената и трябва редовно и него съм чел.
Та в тоя ред на мисли от полицай можеш да чуеш какви ли не неща но това не значи че това е така по закон.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Олекотяване на компакт

Мнение от ръб » 21 Мар 2011, 20:34

Аз си имам сериозна приятелка, която е свикнала с диагнозата ми и не я бърка :D не мога да се съобразявам с никви мацки аз, колата зси е моя и ако искам ще си посея мушкато в багажника :) махай смело, после ще дойде момента, в който така или иначе малкия мотор няма да те удовлетворява и ще събираш за по-голям, както правя аз :D

Следваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook