high end audio system

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 15 Сеп 2009, 9:05

http://www.m5board.com/vbulletin/e60-m5 ... visit.html

http://www.m5board.com/vbulletin/e63-bm ... m5-m6.html

Rumour is that the Dirac system outclasses the Bang & Olufsen system, of the Audi R8, S8 and A8 at one third of the price.
:idea:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 15 Сеп 2009, 9:28

djordje написа:
pironkov написа:хммм странно... може би това е новият вариант на ПРО ЛОДЖИК 7...

не е новият вариант а е найдобрата аудио система слагана в бмв. лоджик 7 е харман кардон с 13 тонколони, а хай енд е с 16 на немска фирма ЛПГ от Улм, и скромно 9-канално усилвателче 825 вата.

При 7-цата 2004-2005 мисля че го нямаше като опция...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от djordje » 15 Сеп 2009, 14:49

pironkov написа:
djordje написа:
pironkov написа:хммм странно... може би това е новият вариант на ПРО ЛОДЖИК 7...

не е новият вариант а е найдобрата аудио система слагана в бмв. лоджик 7 е харман кардон с 13 тонколони, а хай енд е с 16 на немска фирма ЛПГ от Улм, и скромно 9-канално усилвателче 825 вата.

При 7-цата 2004-2005 мисля че го нямаше като опция...

2005 като поръчвах тройката го нямаше. така че тук си прав.

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 15 Сеп 2009, 18:18

Това е от 2007 година, пише го в линковете по-горе ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 15 Сеп 2009, 21:34

absix написа:Това е от 2007 година, пише го в линковете по-горе ;)

То след 2007 колите имат толкова проблеми, че последното нещо ще ме интересува музиката.... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Мнение от Koliu » 16 Сеп 2009, 8:43

pironkov написа:
absix написа:Това е от 2007 година, пише го в линковете по-горе ;)

То след 2007 колите имат толкова проблеми, че последното нещо ще ме интересува музиката.... :mhihi:


:dunno:
:kuku:

Някакъв бъзик ли е това или твое умозаключение?

Аз съм чувал, че 7-ци 03-05 са най-безпроблемните БМВ-та произвеждани някога - споделяш ли моето мнение...
Даже ти се чудя защо я продаваш - карай си я цял живот, няма смисъл от новите болкуци от 2007 насам...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 16 Сеп 2009, 9:24

Koliu написа:
pironkov написа:
absix написа:Това е от 2007 година, пише го в линковете по-горе ;)

То след 2007 колите имат толкова проблеми, че последното нещо ще ме интересува музиката.... :mhihi:


:dunno:
:kuku:

Някакъв бъзик ли е това или твое умозаключение?

Аз съм чувал, че 7-ци 03-05 са най-безпроблемните БМВ-та произвеждани някога - споделяш ли моето мнение...
Даже ти се чудя защо я продаваш - карай си я цял живот, няма смисъл от новите болкуци от 2007 насам...

...явно малко киснеш и четеш във форума...виж колко хора се оплакват от новата Х5...3-ка... да моята 7-ца е здрава и не съм имал сериозни проблеми... карам я с 20- инча джанти вече 3-та година и да чукам на дърво не съм сменял нищо по окачването... а колегите тука на по 2 месеца коли отиват на мивка и стоповете им се превръщат в аквариуми... :) имам приятел който даде 140 000лв за 3-ка кабрио и покрива му скърца като каруца и за да се отвори трябва да го чукнеш от единия край за да се отвори...да не изброявам още че това са само малка част от проблемите... вземи се порови малко да прочетеш... тогава се опитвай да спориш... 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Мнение от Koliu » 16 Сеп 2009, 9:58

pironkov написа:
Koliu написа:
pironkov написа:
absix написа:Това е от 2007 година, пише го в линковете по-горе ;)

То след 2007 колите имат толкова проблеми, че последното нещо ще ме интересува музиката.... :mhihi:


:dunno:
:kuku:

Някакъв бъзик ли е това или твое умозаключение?

Аз съм чувал, че 7-ци 03-05 са най-безпроблемните БМВ-та произвеждани някога - споделяш ли моето мнение...
Даже ти се чудя защо я продаваш - карай си я цял живот, няма смисъл от новите болкуци от 2007 насам...

...явно малко киснеш и четеш във форума...виж колко хора се оплакват от новата Х5...3-ка... да моята 7-ца е здрава и не съм имал сериозни проблеми... карам я с 20- инча джанти вече 3-та година и да чукам на дърво не съм сменял нищо по окачването... а колегите тука на по 2 месеца коли отиват на мивка и стоповете им се превръщат в аквариуми... :) имам приятел който даде 140 000лв за 3-ка кабрио и покрива му скърца като каруца и за да се отвори трябва да го чукнеш от единия край за да се отвори...да не изброявам още че това са само малка част от проблемите... вземи се порови малко да прочетеш... тогава се опитвай да спориш... 8)


:mhihi: :mhihi: :mhihi:
О.К. Вече ще чета внимателно :uups:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 16 Сеп 2009, 10:07

heheheh :winky:

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 16 Сеп 2009, 10:21

Отклонявате се... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: high end audio system

Мнение от Koliu » 24 Сеп 2009, 11:16

И в карйна сметка за ПРО ЛОДЖИК 7 някой да дае акъл... Не мога да разбера и каква е раликата между Concert Hall и Theather освен, че при ТЕАТР се чува повече отзад... :roll:
С настройките на АБСИКС нещо не се чува много добре... Може би са подходящи само за ХАЙ ЕНД. (Или пък не слушам подходяща музика :D )

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: high end audio system

Мнение от da6ip » 03 Окт 2009, 15:27

при ЛОДЖИК 7 (забрави за това "ПРО", няма го в наименованието което БМВ използва), това е което мога да кажа, базирано на лични наблюдения и четене на други форуми. не съм специалист по звукови системи или инженер, така че може би съм написал някоя и друга глупост :paranoid:

- Aus ("изключена") - звукът няма пространствена обработка и идва разпределен между говорителите като при нормална звукова система, разбира се с по-високо качество заради усилвателя, някъв дигитален кабел между плейъра и усилвателя който не разбирам добре и от колоните. Аз лично смятам че музика от 70те и 80те звучи най добре на тази настройка.

- Concert Hall - разбирай го буквално концертна зала, т.е. звукът идва отвсякъде, понеже залата си има акустика. това колата го симулира със всичките си говорители. Аз използвам най вече тази настройка за всякаква актуална музика плюс понякога класика. не че слушам много класика, просто забелязах че звучи много по-добре.

- Theater - това аз лично го разбирам като "кино" от американски английски (harman kardon са американци и тези настройки отразяват най вероятно тяхната култура и вкусове), т.е. звукът идва основно отпред, от екрана, все едно си на кино. Не мога да си представя че някой ще симулира звука в един истински "театър". Аз нямам музика която слушам на тази настройка и не разбирам за каква цел е там.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: high end audio system

Мнение от da6ip » 03 Окт 2009, 15:33

Koliu написа:И в карйна сметка за ПРО ЛОДЖИК 7 някой да дае акъл... Не мога да разбера и каква е раликата между Concert Hall и Theather освен, че при ТЕАТР се чува повече отзад... :roll:
С настройките на АБСИКС нещо не се чува много добре... Може би са подходящи само за ХАЙ ЕНД. (Или пък не слушам подходяща музика :D )


още нещо: не знам как така при теб ТЕАТЪР се чува отзад - при мен категорично центъра е отпред откъм таблото

иначе аз имам точно обратните настройки на АБСИКС - намалил съм басовете и високите (слушам основно хаус и техно), макар че харесвам силен бас - просто при мен стандартно някак си е много силен. честно казано смятам че тези настройки са въпрос на вкус и лично предпочитание, може би хората имат различен слух и възприемат звука по различен начин. но с ХАЙ ЕНД нямам опит, така че кой знае...
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: high end audio system

Мнение от Koliu » 05 Окт 2009, 10:22

da6ip написа:
Koliu написа:И в карйна сметка за ПРО ЛОДЖИК 7 някой да дае акъл... Не мога да разбера и каква е раликата между Concert Hall и Theather освен, че при ТЕАТР се чува повече отзад... :roll:
С настройките на АБСИКС нещо не се чува много добре... Може би са подходящи само за ХАЙ ЕНД. (Или пък не слушам подходяща музика :D )


още нещо: не знам как така при теб ТЕАТЪР се чува отзад - при мен категорично центъра е отпред откъм таблото

иначе аз имам точно обратните настройки на АБСИКС - намалил съм басовете и високите (слушам основно хаус и техно), макар че харесвам силен бас - просто при мен стандартно някак си е много силен. честно казано смятам че тези настройки са въпрос на вкус и лично предпочитание, може би хората имат различен слух и възприемат звука по различен начин. но с ХАЙ ЕНД нямам опит, така че кой знае...


При мен със сигурност "Theather" се чува някак отзад( все пак аз съм с 3-серия, а ти със 7-а. Нормално е да има разлики). А относно насторйките - наиситна зависи каква музика слушаш и какво ти допада повече - и на мен думтенето от баса ме дразни и затова на "absix" конфигурацията ми се струваше неподходяща.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook