HID фарове за мъгла

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: HID фарове за мъгла

Мнение от @ndro » 23 Мар 2010, 13:39

S_GonzaLes написа:Из закона за движение по пътищата:

Код: Избери целия код
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при
значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни
условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.


55. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) "Намалена видимост" е налице при здрач,
мъгла, валеж, запрашеност, задименост и други подобни.


Та.... както всички български закони тук аз виждам вратичката, която казва че като се стъмни няма проблеми.
Аз от няколко дни карам предмино на габарит + фарове за мъгла дори и вечер и не съм имал проблем, дори ме спряха и не обелиха дума за това, вчера на магистралата/през деня ест/ имаше много постове и никой не ме спря да се заяде. Смятам че с няколко добри аргументи можеш да се измъкнеш от ситуацията...


аз не виждам никаква вратичка... досега са ме спирали няколко пъти. ако попаднеш на разбран човек си тръгваш, но ако е решил да ти извива ръцете, законът му дава пълно право и нищо не можеш да му кажеш.
всъщност, ако са те спрели заради пуснати фарове за мъгла, няма шанс да си трънеш толкова богат, колкото си спрял :mhihi:
мисля, че законът трябва да бъде изцяло променен, защото не е особено логичен. идеята на тези фарове е да светят ниско и да осветяват пътя ниско и в страни, така че да не отразяват мъглата пред колата и да заслепяват самия шофьор. тези светлини са конструирани по такъв начин, че НЕ заслепяват отсрещните коли. ако идеята на закона е да не се заслепяват другите, то фаровете за мъгла въобще не попадат в тази точка. по скоро трябва да забранят всички ментета ксенони (дето направо вадят очи) и да следят дали всички фарове са регулирани да светят в правилната посока и на правилното ниво.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: HID фарове за мъгла

Мнение от @ndro » 23 Мар 2010, 13:46

Mollov написа:Дам, на новите модели халогените светят точно пред колата и няма как да заслепяват дори и с хенон-и... въпреки че не е ясно дали не разпръсква прекалено много и нагоре, когато е с хенон... в смисъл такъв, че хенон-а свети БАЯ по-силно от нормална халогенна крушка.


според мен ще разпръсква нагоре доста повече и това ще изморява очите при дълго каране при ясно време през нощта.
от друга страна при мъгла ще осветява пътя по-добре.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: HID фарове за мъгла

Мнение от X5 E70 » 23 Мар 2010, 19:54

Aз искам да сменя Ейнджъл айс-а на Х5-цата с по-ярки, като на новата 5ГТ, осветлението на номерата, вътрешното осветление и халогените. Има много писано в www.xoutpost.com но не мога да се ориентирам в предлаганите модели а доколкото разбирам имало и грешки
Моля за помощ ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Re: HID фарове за мъгла

Мнение от alexsch » 29 Мар 2010, 7:47

....и аз монтирах. снимки тук:
viewtopic.php?f=63&t=154952
my mods:
tv function; lumbar support; front pdc; xenon fogs; harmon kardon audio; webasto park heater with gsm remote; rear power sun blind; rear camera; AC Schnitzer exhaust muffler; DVB-T tunner

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: HID фарове за мъгла

Мнение от kronos » 30 Мар 2010, 8:16

Почти същия ефект се получава и със едни крушки на Филипс silver vision, но какъв е точно смисъла да се кара на халогени?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Re: HID фарове за мъгла

Мнение от alexsch » 30 Мар 2010, 11:29

...много силно се съмнявам! ксенона е почти толкова силен колкото и стандартните ми заводски ксенони
my mods:
tv function; lumbar support; front pdc; xenon fogs; harmon kardon audio; webasto park heater with gsm remote; rear power sun blind; rear camera; AC Schnitzer exhaust muffler; DVB-T tunner

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook