335 i vs 335 d

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

BMW Performance
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: М Кар
Пол: Мъж

Re: 335 i vs 335 d

Мнение от MCar » 24 Ное 2009, 18:29

Имал съм възможността да карам и двете (335i няколко пъти) и мога да кажа, че са невероятни. И дизелът по нищо не отстъпва на бензина (освен може би по звук). Ускорението е страхотно и на двете! Това замисляне, което го има при много дизели, при 335d почти го няма. Въртящият момент е внушителен...
И ако трябва да избирам между тези два модела ще избера 335d. Най-малкото заради по-ниския разход и почти неусетната разлика в ускорението.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 335 i vs 335 d

Мнение от djordje » 24 Ное 2009, 18:40

kilima написа:То е ясно колеги, ако дизела беше поне толкова добро гориво колкото бензина щеше сигурно да има модели м-поуердизел не мислите ли.

незнам да ли знаеш че дизела е по експлозивно гориво, демек литър дизел прави по силна експлозия от литър бензин.
сети се какво бяха дизели преди 20 години. гледай след 20 какво ще стане.
това не пречи да останем фенове на бензин.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: 335 i vs 335 d

Мнение от lusienk » 24 Ное 2009, 18:51

MCar написа:Имал съм възможността да карам и двете (335i няколко пъти) и мога да кажа, че са невероятни. И дизелът по нищо не отстъпва на бензина (освен може би по звук). Ускорението е страхотно и на двете! Това замисляне, което го има при много дизели, при 335d почти го няма. Въртящият момент е внушителен...
И ако трябва да избирам между тези два модела ще избера 335d. Най-малкото заради по-ниския разход и почти неусетната разлика в ускорението.

:yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: 335 i vs 335 d

Мнение от acho.rs » 08 Дек 2009, 0:20

djordje написа:
kilima написа:То е ясно колеги, ако дизела беше поне толкова добро гориво колкото бензина щеше сигурно да има модели м-поуердизел не мислите ли.

незнам да ли знаеш че дизела е по експлозивно гориво, демек литър дизел прави по силна експлозия от литър бензин.
сети се какво бяха дизели преди 20 години. гледай след 20 какво ще стане.
това не пречи да останем фенове на бензин.

:OT: Ами да ти кажа дизела е почти достигнал своя предел - турбо компресорите са доста надути и като цяло няма кой знае още колко потенциал. За тва пък всички бензинови минават на турбо и ако се оправи проблема със разхода , си мисля , че турбо- бензина има страшно много потенциал :OT:
А на 335д му изтъквате тягата - ами тя не е кой знае колко по-висока от тази на 330д :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: 335 i vs 335 d

Мнение от bvv1 » 08 Дек 2009, 13:04

acho.rs написа:
djordje написа:
kilima написа:То е ясно колеги, ако дизела беше поне толкова добро гориво колкото бензина щеше сигурно да има модели м-поуердизел не мислите ли.

незнам да ли знаеш че дизела е по експлозивно гориво, демек литър дизел прави по силна експлозия от литър бензин.
сети се какво бяха дизели преди 20 години. гледай след 20 какво ще стане.
това не пречи да останем фенове на бензин.

:OT: Ами да ти кажа дизела е почти достигнал своя предел - турбо компресорите са доста надути и като цяло няма кой знае още колко потенциал. За тва пък всички бензинови минават на турбо и ако се оправи проблема със разхода , си мисля , че турбо- бензина има страшно много потенциал :OT:
А на 335д му изтъквате тягата - ами тя не е кой знае колко по-висока от тази на 330д :roll:
Да ти кажа че според мен си на грешен път!Toчно обратното е за дизела има много потенциал, докато за бензина има само едно:турбо,битурбо и край!Обожавам бензина, но като гледам как се развиват нещата нафтата е горивото на което ще се набляга за в бъдеще!
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 8.05.2008

Re: 335 i vs 335 d

Мнение от shpeki » 08 Дек 2009, 19:02

MCar написа:Имал съм възможността да карам и двете (335i няколко пъти) и мога да кажа, че са невероятни. И дизелът по нищо не отстъпва на бензина (освен може би по звук). Ускорението е страхотно и на двете! Това замисляне, което го има при много дизели, при 335d почти го няма. Въртящият момент е внушителен...
И ако трябва да избирам между тези два модела ще избера 335d. Най-малкото заради по-ниския разход и почти неусетната разлика в ускорението.

Като спомена по ниския разход, защо не спомена доооста по скъпата поддръжка на дизела и по високата цена при покупка ?

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: 335 i vs 335 d

Мнение от absix » 08 Дек 2009, 19:59

Колеги, тая тема можете да си я дъвчете още поне 10 страници. Хора и вкусове различни, никога няма да стигнете до консенсус :) Всеки си има своите предпочитания и дай боже на всички да могат да им се радват на тия предпочитания.

Според мен се изчерпа темата, но ако ви се дъвче, заподявайте.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: 335 i vs 335 d

Мнение от Koliu » 09 Дек 2009, 16:50

absix написа:Колеги, тая тема можете да си я дъвчете още поне 10 страници. Хора и вкусове различни, никога няма да стигнете до консенсус :) Всеки си има своите предпочитания и дай боже на всички да могат да им се радват на тия предпочитания.

Според мен се изчерпа темата, но ако ви се дъвче, заподявайте.


Тъпото е, че стана спор ДИЗЕЛ-БЕНЗИН като цяло, а не конкретно за 335i - 335d
Идеята ми за тази тема беше всчки, който има РЕАЛЕН ОПИТ с някой от тез два мотора да сподели, а не да се говорят общи приказки, кое горичо е по-експлозивно и кое има бъдеще и т.н.
Става дума КОНКРЕТНО за настоящите модели на E90/1/2/3 с тези двигатели
Няма да е лошо да се изтрият всчики мнение, които не са по темата 335i vs 335d
(включително и това мое уточнение)

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook