Поправка или смяна на броня на Е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Поправка или смяна на броня на Е90

Мнение от gkgeorgiev » 24 Окт 2009, 18:13

Колеги,
вчера един Москвич Алеко изпробва здравината на бронята ми :(

Изображение

Според вас може ли да се оправи или направо нова/втора ръка да търся :?:
А ако имате инфо като цени нови/втора ръка или пък за ремонт на тази би било супер :bchug:

Яд ме е щото бронята не ми е застрахована от каското че е имала драскотина когато е правено каското и то не важи за нея :(

P.S. Мамицата им шфьорска на тези със слаби коли дето влизат на жълто в големи кръстовища!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Поправка или смяна на броня на Е90

Мнение от galant » 24 Окт 2009, 18:18

Поправя се,според мен няма смисъл от нова(поне това което се вижда).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Поправка или смяна на броня на Е90

Мнение от lusienk » 24 Окт 2009, 18:23

Колега, според мен ще може да се ремонтира бронята. Ако си от София можеш да провериш около пазара на Красна поляна и булеварда по , който минава трамвая(бившия Комунистически манифест). Там има 2-3 сервиза за ремонт на брони.Другия вариант е да я закараш на автоотенекиджии, те си карат броните за ремонт и след това ти я боядисват и монтират.Аз съм правил тая процедура при едни майстори в Божурище, ако имаш интерес пиши едно ЛС ще ти пратя телефона.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: Поправка или смяна на броня на Е90

Мнение от gkgeorgiev » 24 Окт 2009, 18:30

Ами мен ме притеснява че е леко изкривена и е буквално съдрана под левия фар. Добре че няма засегнат парктроник :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Поправка или смяна на броня на Е90

Мнение от lusienk » 24 Окт 2009, 18:33

Виждал съм , че възстановяват цели липсващи парчета. Използуват някаква смола с материал от сорта като на водните колела.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Re: Поправка или смяна на броня на Е90

Мнение от vesko06 » 25 Окт 2009, 0:21

само да попитам-това автокаското не го ли покрива? Иначе мое мнение направо си вземи М броня ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 243
Регистриран на: 12.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 545i

Re: Поправка или смяна на броня на Е90

Мнение от Sapa » 25 Окт 2009, 9:06

Според мен застраховката трябва да го покрие. Ако се окаже че и метала под бронята е поддал (което задълйително трябва да се провери) не могат да се измъкнат с някаква си драскотина
Продавам тунинг кит за 335i на Vishnutuning (http://www.vishnutuning.com/RevIICAN.htm) - тестван 30 хил. км на 390 к.с. и 550 Нм

Мародератор
Аватар
Мнения: 12340
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Поправка или смяна на броня на Е90

Мнение от Mollov » 25 Окт 2009, 13:46

gkgeorgiev написа:

Яд ме е щото бронята не ми е застрахована от каското че е имала драскотина когато е правено каското и то не важи за нея :(


Много зависи как ще я опишат... щото те не може да не ти застраховат бронята като елемент... за боята няма да ти платят заради драскотината, НО за самият елемент (ако има нужда от поправка/смяна) са длъжни... бронята да не представлява боя само...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: Поправка или смяна на броня на Е90

Мнение от gkgeorgiev » 25 Окт 2009, 18:55

Mollov написа:
gkgeorgiev написа:

Яд ме е щото бронята не ми е застрахована от каското че е имала драскотина когато е правено каското и то не важи за нея :(


Много зависи как ще я опишат... щото те не може да не ти застраховат бронята като елемент... за боята няма да ти платят заради драскотината, НО за самият елемент (ако има нужда от поправка/смяна) са длъжни... бронята да не представлява боя само...


Звучи логично разсъждението ти и аз така мисля... а и все пак 2 хилки ми е каското и не са прави да се скътават толкова за такива щети.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: Поправка или смяна на броня на Е90

Мнение от gkgeorgiev » 25 Окт 2009, 18:59

vesko06 написа:само да попитам-това автокаското не го ли покрива? Иначе мое мнение направо си вземи М броня ;)


Ами поне до колкото разбрах от обясненията им май не... понеже като е застрахована е имало една драскотина... и аз като я купувах отидох със собственика да направят оглед на колата заради друга драскотина на бронята и те казаха че целия елемент не е застрахован, но дано да съм ги разбрал погрешно. А имаш ли идея г/д колко струва М броня, щото в ибей ги гледам все стандартните.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 319
Регистриран на: 10.06.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: '03 E53 X5, '00 E38 730d

Re: Поправка или смяна на броня на Е90

Мнение от datcho » 26 Окт 2009, 0:33

чукни я още малко и бягай при застрахователите
направо една М броня :winky:
Fall in love or fall in hate. Get inspired or be depressed. Make babies or make art. Speak the truth or lie and cheat. Dance on tables or sit in the corner. Life is divine chaos. Embrace it. Forgive yourself. Breath. And enjoy the ride...

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Re: Поправка или смяна на броня на Е90

Мнение от gazzzar » 02 Ное 2009, 9:58

gkgeorgiev написа:Ами мен ме притеснява че е леко изкривена и е буквално съдрана под левия фар. Добре че няма засегнат парктроник :)



Колега имам предна броня ;) 350лв, като за съфорумник! Поздрави!
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook