e90 - Разход на гориво

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от 90e90e » 15 Апр 2013, 19:29

flame написа:Вчера на магистралата Пловдив - Пазарджик: 160 км/ч - 6, 80 км/ч - 3 (три!) :mrgreen:
Пуснах круиз контрола на постоянна скорост с експериментална цел - и бяха постигнати горните резултати :mhihi:
Тия 3/100 разход се опулих като ги видях (щото досега с такава скорост не бях карал на магистрала :mrgreen: ), ама карах така 30 километра сам се убедих, че това е разхода :yes:



Не можеш да разчиташ на борд-компа си значи... Ако си ровил скоро в скритото меню, може да си размазал константата за напасване на разхода... Всъщност в горенаписаното никъде не се споменава за марка и модел на автомобила (все пак има хибриди, които могат да паднат и на такъв разход), така че размислите ми могат и да те подведат.

Късмет на всички!
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 23.07.2012

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от Mitko89 » 16 Апр 2013, 9:32

Тия дни карах Пловдив-Белград-Пловдив(1100км) повечето магистрала,с прелично каране (извънгр.80-110;магистрала-130-160) среден разход 9.8
е92 335и автоматик

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от DanielzZz » 16 Апр 2013, 15:53

София - В.Търново - 4.7 l/100 320d 163hp 6M/T
Поддържане на 130-140,на едно място ~240 :mhihi: ...без използване на темпомата.
Направо останах изумен...май и аз ще си взимам нов модел BMW :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 30.01.2013
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: bmw 320d e90
Мечтае да кара: m5

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от hpnotic2 » 18 Апр 2013, 23:20

е90 2006 163hp смесено ми дава 6.5-6.7 при положение, че карам Пловдив - София 2 пъти в седмицата и в София не се кара много много.Иначе постоянна скорост 200 на магистралата ми показа 10(не знам до колко това е вярно)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 29.08.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ex.E90, pr.E46, fu.?30

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от Alegron » 19 Апр 2013, 20:32

320d ръчка: София-Кърджали-Главатарци 5.1/100 със средна скорост 92кмч., като до макдонълдс на Пазарджик показа 5.0/100 при средна скорост 130.9кмч.
Мисля че е повече от добре.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 17.07.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d SE E90

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от morto » 20 Апр 2013, 18:56

90e90e написа:
flame написа:Вчера на магистралата Пловдив - Пазарджик: 160 км/ч - 6, 80 км/ч - 3 (три!) :mrgreen:
Пуснах круиз контрола на постоянна скорост с експериментална цел - и бяха постигнати горните резултати :mhihi:
Тия 3/100 разход се опулих като ги видях (щото досега с такава скорост не бях карал на магистрала :mrgreen: ), ама карах така 30 километра сам се убедих, че това е разхода :yes:



Не можеш да разчиташ на борд-компа си значи... Ако си ровил скоро в скритото меню, може да си размазал константата за напасване на разхода... Всъщност в горенаписаното никъде не се споменава за марка и модел на автомобила (все пак има хибриди, които могат да паднат и на такъв разход), така че размислите ми могат и да те подведат.

Късмет на всички!


Как е възможно да стане това? Питам защото на моята е90 320д на борд комп. градско покзава 11/100км, а всъщност харчи около 8, извъндграда по борд под 6,5/100 не ми пада, всъщност реалния разход ми е около 5,5-6 на 100км.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 18.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320 I E90

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от jorkata_26 » 21 Апр 2013, 7:55

Shakesbeer написа:n46 - 2.0 бензин автомат - с мойто каране 12-13 градско, извън града съм свалял до 7 :) на магистралата със 140 - 8, с 250 - 15-18 :smoke:


Колега, със същия мотор съм 320i автомат, ама повече от 190 на мойта не съм и правил (просто не съм опитвал) ама и да опитам няма как да стане :mhihi: :mhihi:

Някои колеги са дали показания за които и хибридите биха им завидяли :dunno: ,също така не са споменали в кой град шофират.....
Едно е в София друго е в Пазарджик и тн. Градско (София) 13.5-14/100 извънградско София -Пазарджик средна скорост 150 7-7.5/100 на отиване 8-8.5/100 на връщане.......

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от 90e90e » 21 Апр 2013, 21:50

morto написа:
90e90e написа:Не можеш да разчиташ на борд-компа си значи... Ако си ровил скоро в скритото меню, може да си размазал константата за напасване на разхода... Всъщност в горенаписаното никъде не се споменава за марка и модел на автомобила (все пак има хибриди, които могат да паднат и на такъв разход), така че размислите ми могат и да те подведат.


Как е възможно да стане това? Питам защото на моята е90 320д на борд комп. градско покзава 11/100км, а всъщност харчи около 8, извън дграда по борд под 6,5/100 не ми пада, всъщност реалния разход ми е около 5,5-6 на 100км.


В скритото меню на бордкомп-а на меню 20 е отредено мястото на адаптивната константа. Принципно (по дефолулт) числото е 1000. С всяка промяна съответно надолу или нагоре, се променят и показанията на борд компа спрямо реално зареденото количество в резервоара.Стъпките за промяна при наличие на разлика спрямо зареденото са следните:

1. Влизане в скритото меню (за тези които не знаят как - ... Относно проверката на скритото меню - има на много места описано как става...Борави се само с бутона на километража (за зануляване на километража)
2.Вкарваш ключа.
3.натискаш и задържаш (не пускаш) - появява се оранж.триъгълник - продължаваш да държиш докато не ти излезе скритото меню - тогава пускаш
4. започваш да натискаш и пускаш (през интервали не по-големи от 2 секунди), докато стигнеш до меню 19.
5.На меню 19 се задържаш повече от 2 секунди (докато ти излезе код за въвеждане)
6.продължаваш да цъкаш докато не набереш кода (кода за ТВОЯТА кола се образува като сбор от последните 5 цифри на рамата на ТВОЯ автомобил - ПРИМЕР=>ХХХХ49235 - КОДА е 23)Когато стигнеш до числото натискаш и задържаш (за повече от 2 секунди) и пускаш....
7. Тогава ще ти изпише надпис LOCK OFF... продължаваш да чакаш... тогава след около 5 секунди то те връща обратно на меню 1. започваш отначало да сменяш менютата(натискаш бутончето на кратки интервали по-малки от 2 сек), докато стигнеш до желаното скрито меню).
8. Промяна на константа (меню 20) (с много малки стъпки, защото е много чувствителна). При разлика от 2 литра/100км. промяната трябва да е не повече от 15-20 единици.
9. Това се прави след зареждане и констатация на евентуални разлики от зареденото количество гориво съответно за определения пробег.

Късмет на всички!
Последна промяна 90e90e на 21 Апр 2013, 22:10, променена общо 1 път
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от Nasko_ » 21 Апр 2013, 22:05

90e90e написа:
В скритото меню на бордкомп-а на меню 20 е отредено мястото на адаптивната константа. Принципно (по дефолулт) числото е 1000. С всяка промяна съответно надолу или нагоре, се променят и показанията на борд компа спрямо реално зареденото количество в резервоара.Стъпките за промяна при наличие на разлика спрямо зареденото са следните:

1. Влизане в скритото меню (за тези които не знаят как - ... Относно проверката на скритото меню - има на много места описано как става...Борави се само с бутона на километража (за зануляване на километража)
2.Вкарваш ключа.
3.натискаш и задържаш (не пускаш) - появява се оранж.триъгълник - продължаваш да държиш докато не ти излезе скритото меню - тогава пускаш
4. започваш да натискаш и пускаш (през интервали не по-големи от 2 секунди), докато стигнеш до меню 19.
5.На меню 19 се задържаш повече от 2 секунди (докато ти излезе код за въвеждане)
6.продължаваш да цъкаш докато не набереш кода (кода за ТВОЯТА кола се образува като сбор от последните 5 цифри на рамата на ТВОЯ автомобил - ПРИМЕР=>ХХХХ472235 - КОДА е 23)Когато стигнеш до числото натискаш и задържаш (за повече от 2 секунди) и пускаш....
7. Тогава ще ти изпише надпис LOCK OFF... продължаваш да чакаш... тогава след около 5 секунди то те връща обратно на меню 1. започваш отначало да сменяш менютата(натискаш бутончето на кратки интервали по-малки от 2 сек), докато стигнеш до желаното скрито меню).
8. Промяна на константа (меню 20) (с много малки стъпки, защото е много чувствителна). При разлика от 2 литра/100км. промяната трябва да е не повече от 15-20 единици.
9. Това се прави след зареждане и констатация на евентуални разлики от зареденото количество гориво съответно за определения пробег.

Късмет на всички!


Колега евала затова, че си обяснил толкова подробно! :bowdown:
Щракнал си 6 цифри в примера си, но така или иначе 6-та няма от къде да се вземе!
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от 90e90e » 21 Апр 2013, 22:14

Nasko_ написа:Колега евала затова, че си обяснил толкова подробно! :bowdown:
Щракнал си 6 цифри в примера си, но така или иначе 6-та няма от къде да се вземе!

Прав си Наско... нямам оправдание и не знам как е станало... коригирах си поста, но както спомена - 6-та цифра няма от къде да се появи... Благодаря за корекцията!
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 11.10.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от The^Maniac » 23 Апр 2013, 15:39

Само един въпрос към тази корекция на константата! На къде трябва да се коригират цифрите?

Тоест, ако колата ми харчи 8.2, а борда показва 7.2, тоест имам един литър на борда надолу, тези 8-10 единици в плюс или в минус трябва да са?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от Shadowed » 23 Апр 2013, 18:49

The^Maniac написа:Само един въпрос към тази корекция на константата! На къде трябва да се коригират цифрите?

Тоест, ако колата ми харчи 8.2, а борда показва 7.2, тоест имам един литър на борда надолу, тези 8-10 единици в плюс или в минус трябва да са?

Колеги, малко уточнение -
1) това не е константа, а променлива или коефициент. Ако беше константа, нямаше да може да се бара в уравнението :ok:
2) ето тук има подробно описание, какво е това число, и как да си го сметнеш без опит/грешка - http://www.babybmw.net/howtos/how_to-_r ... lation.pdf

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 6.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е92 330d
Мечтае да кара: 4er :)

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от vsvasilev » 26 Апр 2013, 16:20

alex0001 написа:Моята е E90 320d 163hp.Преди 2 дена я заредих до горе, минал съм 50км. градско и средният ми разход е 10.3.То вярно, че съм с валяци - 18" и фланци, но пък само едните гуми да вдигат толкова разхода, не ми се вярва.И определено не карам бързо.Направо мисля, че моята кола не е в ред нещо, като гледам вашите колко горят.Някакви идеи на какво може да се дължи високия разход на гориво ?


Аз съм с E92 330d 231hp, ръчни скорости, джанти 18", предни гуми 225, задни 255 и в момента съм на същия разход градско 10,3. Това е за последните 100-150 км, като имам каране 50/50 в задръствания и по-малко натоварени улици, казано по друг начин 22км/ч средна скорост. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от 90e90e » 27 Апр 2013, 7:24

:OT:
Shadowed написа:Колеги, малко уточнение -
1) това не е константа, а променлива или коефициент. Ако беше константа, нямаше да може да се бара в уравнението :ok:

...няма никакво значени как го наричаме числото и не целя доказване на някакви задълбочени знания по математика(все пак това се учи до 8-ми клас), но според някои източници "константа" означава: " Константите не могат да бъдат променяни след като веднъж са били дефинирани и им е била присвоена някаква стойност. Тази стойност не може да бъде нито увеличавана, нито намалявана, нито заменяна, нито анулирана"

за да заработи уравнението, ние въвеждаме в него (т.е в компа на колата) числото, което според мен си е чиста константа... и когато след това започне да изпълнява функцията си, то я изпълнява като константа, а не като променлива...

както и да е... ако ще и кашкавал да му викаме, числото което подпомага показването на точния разход е ясно къде се намира и е ясно какво трябва да го правим, когато не ни удовлетворяват показанията...

Късмет на всички!
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от Nasko_ » 03 Май 2013, 13:07

Аз успях да я засека и на колонка вчера! С пълен резервоар изминах точно 100км градско, като след това събра точно 10.72л това със нормално каране. По борд компютър ми показваше 10.5л :) Странното е, че точно като я взех ми даваше по-голям разход :dunno:
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook