Некоректно поведение на Армеец

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Некоректно поведение на Армеец

Мнение от bmw545i » 23 Дек 2013, 19:50

Преди няколко дни се опитах да регистрирам дребна щета - драскотина на бронята и останах шокиран от действията на тази компания. Колата ми е застрахована на стойност над 32 000 лв. Попълвам необходимите документи, отбелязвам, че желая автомобилът ми да бъде ремонтиран в доверен сервиз и отбелязвам един от сервизите в техния списък, а именно Overdrive. Незаинтересованата служителка с нежелание прие документите ми и каза да изчакам някакъв експерт, който да снима щетата.

"Експертетът" се яви, снима колата и заяви, че сервизът, който съм избрал бил скъп и не може да ми издадат възлагателно писмо за този сервиз. Сервизът е в списъка с доверени сервизи на компанията.

Преди да сключа застраховката изрично ги попитах дали мога да използвам услугите на точно този сервиз, те отговориха положително и с това ме спечелиха като клиент, защото знам, че в Оувърдрайв добре се справят и ще получа адекватна услуга.

Сега, естествено започнаха с измекярските изпълнения. Колеги, не заслужваме такова отношение срещу парите си!

Видях, че има тук-там из форума недоволни колеги от Армеец, но пуснах нова тема, защото смятам, че трябва да има отделни теми за некоректните търговци и застрахователи, за да може колегите да се ориентират и да не хвърляме пари на вятъра. Всичко фирми разчитат, че като излъжат един- двама това няма да има негативен ефект върху бизнеса им и за това правят каквото искат.

И Бул-Инс имаха такова нагло поведение, но гледам последните години закъсаха и тези дни са пуснали някакви телевизионни реклами, за да печелят клиенти.

Като конфронирах "Експерта" с гореизложеното, лицето се усмихна мазно и заяви, че щетите са надвишили миналогодишните квоти и трябва да се ограничават разходите!??

Докога ще сме бананова държава и докога ще се съобразяваме се мутри и некадърници? Кога ще започнем да живеем на пазарни принципи?

Само в България ги има тия простащини с доверени сервизи и какви ли не глупости. В Европа, като имаш щета ти си избираш сервиза, караш си колата там, те се свързват застрахователя, попълват документи и тн. Застрахователя, ако реши изпраща някой на място в сервиза и нещата се решават, без стрес, загуба на време и тн. Тук се редиш, чакаш и накрая тия, АБОРИГЕНИ те гледат, все едно ти правят услуга и трябва да им се молиш - колеги, това е АБСУРД.


Тъжното е, че компании, който идват от чужбина възприемат същите практики и започват да издевателстват над българските потребители. Това е защото НИЕ нищо не правим, като потребители, като ОБЩЕСТВО.

Никъде в чужбина няма клаузи, който казват - ако загубиш, ключ или талон не ти плащат. Никъде не те карат да си слагаш аларми - иначе не плащат. Това е обидно отношение към потребителите - колеги, да се съвземем!!!

Аз с тази компания приключвам, както преди години приключих с Бул-инс, заради подобни мизерии.

Ориентирайте се към компании с чужда собственост - Алианц, Уника, Булстрад и тн. Там поне може да се обърне човек към компанията майка и да получи някаква адекватна защита.

От мутри и тъпанари няма какво да очаквате.

Весели празници!

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от Turturelo » 23 Дек 2013, 23:26

Принципно си прав ..


- колко годишен ти е автомобила? (до 4 при повечето застрахователи ти дават възможност за избор, след това където решат и с каквото решат го правят по безкасов път, иначе винаги има варианта ти плащаш и чакаш ресто на парите)
- сърди се на този, който ти е правил каското и на този, който не е чел малките буквички
- не си прав за ключа и документите - навън също важи имат право да не платят колата, ако липсват документите или ключа. За информация служебните коли на BMW даже са с хартиено ксерокопие на документите, когато карам в Германия. Съответно извън отново, само че носим оригиналите с нас.
- продължавай да вярваш, че като застрахователните компании са чужда собственост и се оплачиш, ще има развитие .. надеждата умира последна.
- Овърдрайв обикновено работят по различен ценоразпис от Коце Шприца и никой от застрахователите не го интересува дали колата ти ще е направена както трябва, а колко ще струва. Затова и масово изчезват коли.. Щети баце, няма части с фактура да ти слагат.
- Бул-Инс не са я закъсали .. ни най-малко дори..

Иначе си прав .. гадно е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 26.03.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: '12 Е70 40d

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от Gatz » 23 Дек 2013, 23:41

Никога повече Армеец, имах три автомобила застраховани при тях и когато откраднаха единият и не го платиха махнах и другите от там. Пари от Армеец е като писмо от умрял.
Поздрави.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от bmw545i » 24 Дек 2013, 11:54

Turturelo написа:Принципно си прав ..


- колко годишен ти е автомобила? (до 4 при повечето застрахователи ти дават възможност за избор, след това където решат и с каквото решат го правят по безкасов път, иначе винаги има варианта ти плащаш и чакаш ресто на парите)
- сърди се на този, който ти е правил каското и на този, който не е чел малките буквички
- не си прав за ключа и документите - навън също важи имат право да не платят колата, ако липсват документите или ключа. За информация служебните коли на BMW даже са с хартиено ксерокопие на документите, когато карам в Германия. Съответно извън отново, само че носим оригиналите с нас.
- продължавай да вярваш, че като застрахователните компании са чужда собственост и се оплачиш, ще има развитие .. надеждата умира последна.
- Овърдрайв обикновено работят по различен ценоразпис от Коце Шприца и никой от застрахователите не го интересува дали колата ти ще е направена както трябва, а колко ще струва. Затова и масово изчезват коли.. Щети баце, няма части с фактура да ти слагат.
- Бул-Инс не са я закъсали .. ни най-малко дори..

Иначе си прав .. гадно е.


Изборът не е до 4 години! Това е само при престъпниците от Бул-Инс. Аз съм си правил застраховката и съм прочел малките букви и те казват, че след 4 години ТИ сам си избираш доверен сервиз от техния списък, което ме вбеси, защото точно това направих, а съответно отсреща цигании. Още повече както вече съм написал ИЗРИЧНО ги попитах, като сключвах застраховката, дали може да използвам точно този сервиз. Аз не се оплаквам, защото не съм разбрал нещо и са ме прее*али по правилата на играта а мазно и нахално ме лъжат и правят абсолютни мизерии извън всякакви норми. Поведението е като на махленска компания, което е смешно на такива хора да им плащаш 2000+ лева. Да не говорим, че за новите ми автомобили им плащах 4000+ лева.


Значи, за ключа и талона го няма в нито една компания в чужбина - ако искаш мога да ти изпратя копие на общите ми условия. Години наред съм живял в Австрия и Швейцария и както вече съм ти споделил съм "GROSSKUNDE" на БМВ. :yes: :mhihi:
Служебните ви коли са с копирани талони, защото ги карат непрекъснато различни хора и е трудно да си прехвърлят талона непрекъснато. Същото се прави при автомобилите под наем и при тестовите автомобили за клиенти на бмв. Нещата там са толкова либерални, че дори се допуска ползването на няколко автомобила с едни номера. С други думи и на назад да тичат няма да ги стигнем в това отношение, но тук държа да отбелжа, че ние потребителите сме виновни, защото се примиряваме с всякакви простотии и те нямат причина да променят неща, които са в тяхна полза.

За "вносните" компании него вярвам а съм го правил - Случката е с УНИКА. Поредната простотия в нашите български общи условия е клаузата с липсващите части. Ударих Х1 в един крайпътен камък по пътя за Боровец,който беше покрит със сняг и част от пластмасите на подкалника са изпаднали в снега. Дни по-късно взех възложително писмо и закарах колата в Камор, където извикаха "Експерт" за повторен оглед. Там установиха липсващите пластмаси и простакът с радост заяви - Това няма да го платим! Значи, ако човек катастрофира сериозно на магистралата, докато го качват в линейката да му съберат и чарколяците от колата,защото ЗК няма да ги платят... А? Това няма здравомислещ човек, който да го приеме!!! И това бе обстойно обяснено на компанията майка във Виена! И платиха нещастията всичко!
А Бул-Инс, че са на ръба на фалита го пишеше в всички вестници. Незабравяй, че собствениците бяха в затвора и в неизвестност... :mhihi:

А иначе, благодаря за разбирането

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от Turturelo » 24 Дек 2013, 12:45

- в такъв случай защо не си в Овърдрайв? Няма значение колко е премията .. всички са под ножа. Старото правило - застраховка при приятел е най-важно. Аз затова си стоя в БулИнс и трите ми коли са там и съм мега доволен. За последните 14 години не съм имал никога проблеми. Гуми с балон, джанти, стъкла, халогени, огледала ... камъчки по капака .. и два пъти по-сериозни ремонти. Винаги са били коректни и са плащали до стотинка. И то истински неща от вносителя на марката по фактурна стойност - не чайна-майна, втора ръка .. боклуци.
- нещата въобще не са либерално, просто имат система, чрез която мобилно могат да проверят даден автомобил. С едни номера караш, когато номерата са твоя собственост, както и с връщането и издаването на номера. Има го и в USA. Друг е въпроса дали не те проверяват бързо и активно като те спрат с твоите си номера в багажника.
- пробвай да ти изчезне кола, на която ти липсват документите и ключовете да видим дали ще са щастливи застрахователите .. просто мащаба е друг. Навремето лизнаха едно Х5 и не бяха адски щастливи, но предвид компанията, която имаше огромна полица платиха частично колата.
- бъркаш - не е това причината служебните ни коли да са с копирани талони. Изришно трябва писмено съгласие от застрахователя и собственика (в случая BMW Group), когато колата напуска Германия и отделно, когато напуска EU. Рент-а-кар-ите се пробват да ти дадат колата с копие, но особено ако ти трябва за EU е изключително добре да го имаш .. за да нямаш проблеми с властите и в последствие със застрахователите или в крайна сметка да ти резнат кредитната карта. Демо автомобили - също. Извън страната, в която е отдадена трябва да имаш оригинални документи. Такъв е принципа на полицата за частично застраховане на BMW поне. Пази пътниците (опоменато е количеството) в зависимост от предназначението на даден демо автомобил. И ред други неща, които не са за публично публикуване
- това е много добре, че си си получил парите. Винаги за съжаление независимо от собствениците, обаче трябва да става по-другия начин .. с оплаквания и близки контакти
- не, БулИнс не са пред фалит ... пак да кажа... и зле не са .. не гледай какво пише по вестниците и със сигурност не са били в затвора ;) Случаят е в стила на "сестра ти е шаврантия" .. ходи обяснявай после.

Дано имаме по-малко неприятности по пътищата и от там по-малко вземане/даване със застрахователите.

Весела Коледа - I'm out of the topic, който така или иначе няма нищо общо с подфорума :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от bmw545i » 24 Дек 2013, 12:54

Turturelo написа:- в такъв случай защо не си в Овърдрайв? Няма значение колко е премията .. всички са под ножа. Старото правило - застраховка при приятел е най-важно. Аз затова си стоя в БулИнс и трите ми коли са там и съм мега доволен. За последните 14 години не съм имал никога проблеми. Гуми с балон, джанти, стъкла, халогени, огледала ... камъчки по капака .. и два пъти по-сериозни ремонти. Винаги са били коректни и са плащали до стотинка. И то истински неща от вносителя на марката по фактурна стойност - не чайна-майна, втора ръка .. боклуци.
- нещата въобще не са либерално, просто имат система, чрез която мобилно могат да проверят даден автомобил. С едни номера караш, когато номерата са твоя собственост, както и с връщането и издаването на номера. Има го и в USA. Друг е въпроса дали не те проверяват бързо и активно като те спрат с твоите си номера в багажника.
- пробвай да ти изчезне кола, на която ти липсват документите и ключовете да видим дали ще са щастливи застрахователите .. просто мащаба е друг. Навремето лизнаха едно Х5 и не бяха адски щастливи, но предвид компанията, която имаше огромна полица платиха частично колата.
- бъркаш - не е това причината служебните ни коли да са с копирани талони. Изришно трябва писмено съгласие от застрахователя и собственика (в случая BMW Group), когато колата напуска Германия и отделно, когато напуска EU. Рент-а-кар-ите се пробват да ти дадат колата с копие, но особено ако ти трябва за EU е изключително добре да го имаш .. за да нямаш проблеми с властите и в последствие със застрахователите или в крайна сметка да ти резнат кредитната карта. Демо автомобили - също. Извън страната, в която е отдадена трябва да имаш оригинални документи. Такъв е принципа на полицата за частично застраховане на BMW поне. Пази пътниците (опоменато е количеството) в зависимост от предназначението на даден демо автомобил. И ред други неща, които не са за публично публикуване
- това е много добре, че си си получил парите. Винаги за съжаление независимо от собствениците, обаче трябва да става по-другия начин .. с оплаквания и близки контакти
- не, БулИнс не са пред фалит ... пак да кажа... и зле не са .. не гледай какво пише по вестниците и със сигурност не са били в затвора ;) Случаят е в стила на "сестра ти е шаврантия" .. ходи обяснявай после.

Дано имаме по-малко неприятности по пътищата и от там по-малко вземане/даване със застрахователите.

Весела Коледа - I'm out of the topic, който така или иначе няма нищо общо с подфорума :mhihi:


Значи, със сигурност, причината, поради която талоните не са в колите не е защото застрахователите няма да платят!!! Другите обяснения са излишни.

Големия маргин се опикаваще в ареста и после вкъщи!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от Bexim » 24 Дек 2013, 16:12

Когато отидох да си заведа - ожулена преда броня (ей, не мога да свикна колко е ниска колата), пукнат подканик от дупка, и надран праг отдолу (при голямото задръстване на Хемус минах по стария път и си причиних тези щети - просто нямам думи какъв беше пътят)..
Получих откровено заяждане от `експерта`:
- Този подкалник не е пукнат в неделя (аз завеждах сряда, а времето не беше сухо), виж какъв е мръсен..
Реагирах супер остро и му казах, че колата ми от тогава не е седяла само в гаража.
2-ри свръх нагъл коментар:
- Ти какво правиш по тоя път, хората са ти направили магистрала? :censored:
Броих до 3 и си замълчах - тоя индивид ще ми казва къде аз да си карам собствената кола? :banghead:
Казах:
- Колега, погледни ми колата? Мислиш ли, че ще седна да си измислям за някакви дребни щети? Догодина на огледа ще ги видите, нали и съм директно вътре с тези пари?
Както и да е - кротна се, признаха всичко, караха ме да попълвам някакви декларации - щели да завеждат към АПИ някакви искове.. Викам - така и трябва.
Но отношението им определено беше нагло и арогантно, все едно не им плащаме ние заплатите..

Та и аз ще се замисля дали да остана в Армеец :nono:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от choio » 24 Дек 2013, 16:35

Честно казано и аз съм малко разочарован от тях,клиент съм им от доста години и бях доволен от коректността им,но до онзи ден. Отидох да завеждам щета ,в офиса им до айко. Седнах и помолих техен служител да ми помогне с описването на щетата(не зная как точно да опиша случилото се и т.н) човека ми каза с 2-3 думи кво мисля че е станало....попълних и отидох при служителката да заведа щетата,откровено ми се подиграха на това което съм написал...казвам "извинявам се, но не зная какво точно трябва да се пише не съм застрахователен агент все пак" след няколко още подигравки и обяснение как им било писнало от всякакви дето идват,ме хванаха нервите.Взех още декларации и описах всяка точка по колата вече бесен и готов да се заяждам на всяка цена. След 20 минути чакане излезе некъв кисел служител който трябваше да снима и почна да ми обяснява,че не се виждали добре щетите(колата беше измита 10 минути преди да стигна до техния офис),че как щял сега да ги снима ,...викам оправяй се и някак си ги снима след още 20 мрънкания. Никога до сега съм нямал ядове ,но имам чувството че се чудят как да те прецакат,вместо да ти окажат съдействие...преди съм бил и в лев-инс и след като премахнаха намаленията за бмв се махнах и от тях. Вече нямам идея къде да се застраховам... :ranting:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от kraska » 24 Дек 2013, 17:29

...... и поредната тъпа клауза в договора: колата да има работеща звукова и светлинна лармена система ?!?
Сякаш това им е най-големия проблем на крадците. Никъде не изискват това, достатъчно е само имобилайзер да има колата. А тук да им е вратичка да не изплатят колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 11.09.2012
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: М3

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от DaveBG » 24 Дек 2013, 23:01

Че защо се застрахова в Армеец? Преди да направиш нещо се проучва. Аз съмщо съм чувал за там лоши неща но и да не бях понеже са малка фирма не бих рискувал. Обикновенно застрахователния бизнес се държи от мутри и пари дават само големите фирми дето са по претръпнали и добре забогатели и вече не им дреме.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от stankata777 » 24 Дек 2013, 23:07

Малка фирма?Все пак те са част от най-голямата фирма в БГ-Химимпорт и затова явно си позволяват подобно поведение...лошото е,че някои от нас нямат никакъв избор(визирам тези с Е70/1).
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от S7 » 25 Дек 2013, 1:05

В Америка даже и не ти гледат колата преди да я застраховат,просто влизаш в застрахователната агенция подписваш се на някви листи там и си 6,после и чистачката да ти падне на пътя ти купуват нови :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от bangelov » 25 Дек 2013, 11:57

Това за Overdrive и аз го бях чул, но от неофициални източници, че колата трябва да ти е застрахована над 40к в Армеец за да имаш право на този сервиз. По интересното е, че никъде в техния сайт или списък на сервизите не е написано това. Ползват го с идеята да ти излезнат с него когато си на зор, което е малко некоректно.

Личното ми мнение за Армеец са, че са в "топ 3" на застрахователите в БГ. Имал съм 2 щети и двете ми ги изплатиха в официален сервиз. Дано не се случва, но сигурно ще дойде момента в който ще ми откажат и на мен и ще трябва да се съдим :confused:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от bmw545i » 25 Дек 2013, 12:04

bangelov написа:Това за Overdrive и аз го бях чул, но от неофициални източници, че колата трябва да ти е застрахована над 40к в Армеец за да имаш право на техния сервиз. По интересното е, че никъде в техния сайт или списък на сервизите не е написано това. Ползват го с идеята да ти излезнат с него когато си на зор, което е малко некоректно.

Личното ми мнение за Армеец са, че са в "топ 3" на застрахователите в БГ. Имал съм 2 щети и двете ми ги изплатиха в официален сервиз. Дано не се случва, но сигурно ще дойде момента в който ще ми откажат и на мен и ще трябва да се съдим :confused:


Проблемът е, че нямя такива условия никъде в общите условия. Освен това изрично попитах дали мога да използван точно тях. Това, което направиха си е жива измама.

Естествено, че ще се съдим.

Какво значи в "топ 3" - по-големи или по-малки мошеници ? :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 17.02.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 325i
Мечтае да кара: 650i

Re: Некоректно поведение на Армеец

Мнение от bELiAr » 25 Дек 2013, 12:27

Искам и аз да се включа в съденето. На мен ми казаха, че Овърдрайв е за над 30 000 затова се учудих, че не са те пуснали... явно правилата са според, който идва ако ти е 100000лв колата ще ти кажат 110000 :D. Иначе да фигурира си при "Доверените сервизи" без никакви уговорки .. и имаш право да си избираш всеки друг сервиз освен този ...

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook