Въпроси екстри Е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 17.11.2012
Местоположение: Панагюрище
Пол: Мъж
Кара: Е87 118Д

Въпроси екстри Е90

Мнение от muleshkov » 04 Яну 2014, 19:22

Здравейте колеги,
Замислил съм покупка на Е90 но държа на някои екстри но като съчетая всичко което ми трябва пък цената не ме устройва и т.н, та следват няколко въпроса относно екстрите в е90,дано помогнат не само на мене.
Как да разпозная някои от екстрите и ако ги няма може ли да се добавят и как евентуално(с програмиране,добавяне на модули и инсталация и т.н)
Система за контрол на налягането в гумите как да разпозная има ли я тази система или как се добавя
Удобен достъп (откл на колата без да натискаш дистанц. и запалване без вкарване на дистанц. в контакта) - как се разпознава и може ли да се добави
Парктроник - разпознаването вече е ясно по датчиците но повечето модели са с заден само, четох из форума има инфо за монтиране на преден, но ако няма заден каква е процедурата
Навигация - Тука вече наблюдавам доста разновидности има с малък и с голям дисплей както и с главното устройство има разлики с двд и т.н. Ако закупя даречем кола с малка навигация може ли да се монтира голяма.Това ДВД какво означава че навито може да чете двд дискове или може да се гледат филмчета или и двете.
Чета за разновидности ccc , cic навита както и гледам клипчета и разлики в бутона за управление,добавяне на интерфейс за камера и т.н.Държа да имам нави с големият дисплей да има камера за задно виждане и да гледам двд на основния и на задни монитори какво е необходимо
Блутут и гласов контрол - как се разпознава има ли системата за блутут вече за добавяне видях теми за коли без инсталация предполагам ако се разровя ще има и за със инсталация
Фаровете - ако е с обикновенни фарове и реша да добавям ксенонови начинанието ми оправдано ли ще е че чета фаровете са доста редки втора ръка и т.н или да слагам афърмаркет фарове с лупи и ксенон
Подгряване на предни седалки - разпознаването е ясно по бутони но ако липсва какво ми трябва за да се добави евентуално
Светодиодите под дръжките на вратите серийно ли са или се води екстра
Ами ако не съм изпуснал нещо засега кажи речи на тези неща държа да ги има вече другото си е глезотия

Друго което искам да попитам е колите без дисплей и навигация.Наблюдавам има OEM MULTIMEDIA за е90 и много клипове в нета но имам питане ако някой ползва такова нещо.Лично на мене този вариант за навигация е по удачен защото има всичко и двд и блутут и навито и т.н доста неща но... почва питането
Има ли визуализация на I-DRIVE менюто примерно да настройваш централното закл упр на светлини и т.н като при оригиналното меню както и идикация за сервизните интрвали,чек контрола за накладки масло оставащи км и т.н

Благодаря за всички полезни мнения
Последна промяна muleshkov на 07 Яну 2014, 12:43, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от Taruno » 04 Яну 2014, 19:41

на последния въпрост ще ти отговоря, ако няма дисплей няма idrive, на всички останали ако се разтърсиш си има теми във форума.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от GecataBMW-E46 » 04 Яну 2014, 21:04

Защо не се ориентираш към е60?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 30.01.2013
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: bmw 320d e90
Мечтае да кара: m5

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от hpnotic2 » 05 Яну 2014, 11:41

Относно парктроника - моята беше без парктроник и без дупки в бронята.Отидох до аутопро, купих си парктоник, 4 задни датчика + дисплей огледало за задно виждане и майстора до нас ми го сложи точно за 2 часа (алармата също беше сложена за час и половина).Като го питах за преден пактроник каза, че е малко повече занимавка, но няма никакъв проблем да се направи.За друго не мога да ти помогна.Аз също се чудя за замяна на фаровете с такива афтърмаркет, както и за навигациите dynavin и другите от този тип, главно защото искам да си сложа камера за задно виждане и да я вържа към нея.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от stankata777 » 05 Яну 2014, 11:53

Екстрите най-добре може да разпознаеш като прочетеш вин-а.
Система за контрол налягане на гумите е серийна.
Comfort access е безключовият достъп.
Нави не съм имал,но CIC е по-новият вариант,излиза мисля с малкият фейс 9.2007.ДВД нави не може да плейва филми.
Най-сигурният начин за проверка на блутуут/подготовка е чрез вина.
Афтърмаркет ксенон фарове са доста грозни ,съветвам твърдо за фабричен,но над 90% от Е90 са с ксенон,освен ако не са с най-малките мотори или американки.Е90 с нави и комфортен достъп,а без ксенон едва ли има :D
Тази афтермаркет ОЕМ ? нави ме съмнява дълбоко да има възможността да се настройват различни сетинги из борд компютъра
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от kraska » 05 Яну 2014, 12:49

stankata777 написа:Екстрите най-добре може да разпознаеш като прочетеш вин-а.
.....
Афтърмаркет ксенон фарове са доста грозни ,съветвам твърдо за фабричен,но над 90% от Е90 са с ксенон,освен ако не са с най-малките мотори или американки.Е90 с нави и комфортен достъп,а без ксенон едва ли има :D
Тази афтермаркет ОЕМ ? нави ме съмнява дълбоко да има възможността да се настройват различни сетинги из борд компютъра


Напротив, доста е90-ки има с обикновени халогени, особено първите 2005,2006
Аз съм с нави , но без ксенон с що годе голям двигател :)
А афтърмаркет ксенон фаровете някои са доста добре, някои са много грозни както каза,особено сребристите. Мен лично не ме кефи изобщо ксенон фара преди фейса, но след фейса диодния мигач хваща окото. По отношение на лупите ,не бих казал че е нещо впечатляващо сравнено с на някои други топ марки автомобили.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 17.11.2012
Местоположение: Панагюрище
Пол: Мъж
Кара: Е87 118Д

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от muleshkov » 05 Яну 2014, 15:01

Здравейте
Относно парктроника искам оригинален да е а не допълнително монтиран
По вин-а на колата е малко сложно по автосалоните да събирам номера и да търся и ровя в нета... говорим за някакви отличителни белези за да позная екстрите.
Комфортният достъп примерно задължително ли ако го има при дистанционното ако е в тебе при натискане на ръчката ведъж колата да се откл. или може да го има но да не е активирано софтуерно.
За CIC навигацията съм чел и гледал доста но товасе монтира на модели 2009+ година а цената им съвсем не е по моят джоб... по скоро бих монтирал допълнително след покупката когато се посъберат парички.
Да разбирам ли че като пише ДВД на лавното устройство неплейва двд вилми защото съм гледал чужди клипове дето пъхат диск и се инсталирало нещо но може и да бъркам.
Блутута и гласовият контрол също не са ми ясни как се познават и при коли с голяма навигация и там пак ли главното устройство е в багажника или е на самото главно устройсвто

Имам Х5 2002 година но с Е90 имат доста разлики в електрониката и нещата са доста различни

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3022
Регистриран на: 28.11.2005
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3
Мечтае да кара: ///М3

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от Гецата » 05 Яну 2014, 16:42

Конфорт достъпа се познава по шофьорската дръжка ако има уребрение от горната страна
Гласовото го има ако има втори бутон зад ай драйва до бутон меню
Всяка една екстра има ретрофит кит и може да се сложи допълнително
въпроса е дали си готов да платиш
Изображение
"90 Е30 316i "95 Е36 318i "00 Е46 320i "88 E30 320i "92 E36 318is''95 Е36///М3 ''92 E30 325i LA ''91 E30 316i ''05 E90 320d ''02 E46 330d ''03 E53 3.0d

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 17.11.2012
Местоположение: Панагюрище
Пол: Мъж
Кара: Е87 118Д

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от muleshkov » 05 Яну 2014, 16:47

Гецата написа:Конфорт достъпа се познава по шофьорската дръжка ако има уребрение от горната страна
Гласовото го има ако има втори бутон зад ай драйва до бутон меню
Всяка една екстра има ретрофит кит и може да се сложи допълнително
въпроса е дали си готов да платиш


Това с оребрението на дръжката много полезно инфо при търсенето на е90,за гласовият контрол да четох в ръководството за този бутон - т.е те са два един меню и един глас а мисля че има такъв бутон и на волана но май е серийно.
Що се отнася до ретрофит на екстрите да предполагам че може но въпросът е дали ще се справим и дали се намират части за този ретрофит както и сложнотията около изпълнението.Сега примерно за един блутут четох не ми се вижда сложно но за комфортният достъп мисля че нещата се усложняват драстино.
Все пак това беше полезна информация благодаря

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10456
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от Leon » 05 Яну 2014, 21:47

muleshkov написа:Здравейте
Относно парктроника искам оригинален да е а не допълнително монтиран
По вин-а на колата е малко сложно по автосалоните да събирам номера и да търся и ровя в нета... говорим за някакви отличителни белези за да позная екстрите.
Комфортният достъп примерно задължително ли ако го има при дистанционното ако е в тебе при натискане на ръчката ведъж колата да се откл. или може да го има но да не е активирано софтуерно.
За CIC навигацията съм чел и гледал доста но товасе монтира на модели 2009+ година а цената им съвсем не е по моят джоб... по скоро бих монтирал допълнително след покупката когато се посъберат парички.
Да разбирам ли че като пише ДВД на лавното устройство неплейва двд вилми защото съм гледал чужди клипове дето пъхат диск и се инсталирало нещо но може и да бъркам.
Блутута и гласовият контрол също не са ми ясни как се познават и при коли с голяма навигация и там пак ли главното устройство е в багажника или е на самото главно устройсвто

Имам Х5 2002 година но с Е90 имат доста разлики в електрониката и нещата са доста различни

Слагането на оригинален парктроник не е кой знае каква драма, може да си намериш всичко втора ръка, новият кит е скъп, датчиците още повече. Навигация да ретрофитваш колата трябва да е някакъв много скъп или уникален екземпляр, иначе хилядите левове инвестиция не си струват особено, а и не всеки се хваща да го прави. Оставям настрана факта, че до 2012г. фабричните навигации на БМВ на практика са безполезни. Е, има полезни функции, но излизат солено. Комфортен достъп също е адски трудоемка екстра за ретрофит, не случайно е толкова скъп за новите коли. Не се слага без да е поръчан, за да си го активираш впоследствие.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 17.11.2012
Местоположение: Панагюрище
Пол: Мъж
Кара: Е87 118Д

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от muleshkov » 06 Яну 2014, 0:36

Разбирам ззначи ако желая комфортен достъп трябва да гледам още при покупката да го има,както и навигация дори и с малък дисплей.Колкото се отнася до навигацията какаво ще рече че е безполезна няма карти подробни или какво.Не съм много запознат с какви карти работи е90 но аз от хикса съм доволен при това съм с МК3 което ще рече диск на СД и пак е добре с доста подробна за бг карта
Остава въпросът с блутут и навигация , да очаквам ли като има навигация да има блутут или поне инсталация за него

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от kraska » 06 Яну 2014, 9:00

За навигацията и аз съм на това мнение. Като цяло хич не ми харесва и не ми е удобно за управление, да не говорим за коректността в града. Иначе го ползвам най-вече да въртя станциите на радиото, които са подредени и много ми харесва че автоматично се добавят нови, като пътуваш. Ползвам си иго-то на телефона. Иначе аз бих сложил този "дин", има и блутут ,филми, тъч е . .......

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3022
Регистриран на: 28.11.2005
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3
Мечтае да кара: ///М3

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от Гецата » 06 Яну 2014, 9:21

Безполезна е само бизнес навито и то само за България защото няма карта
но за Про навито не мога да се съглася при положение че картите са адски подробни дори и за Източна Европа
Изображение
"90 Е30 316i "95 Е36 318i "00 Е46 320i "88 E30 320i "92 E36 318is''95 Е36///М3 ''92 E30 325i LA ''91 E30 316i ''05 E90 320d ''02 E46 330d ''03 E53 3.0d

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от stocky » 06 Яну 2014, 10:50

Гецата написа:Безполезна е само бизнес навито и то само за България защото няма карта
но за Про навито не мога да се съглася при положение че картите са адски подробни дори и за Източна Европа


+1

Профи навигацията, в комбинация с гласовия контрол е супер удобна, а с ъпдейта за 2014 е и супер подробна! В моя забутан квартал има всяко малко магазинче, аптека или пиянгурска кръчма! При CIC възможността за импорт на маршрут от Google Maps през флашка е много готина!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Въпроси екстри Е90

Мнение от kraska » 06 Яну 2014, 10:57

аз имам профито , 2013, доста улици в Варна са със сбъркани посоки, от време на време ми дава че няма информация както си карам извън града. Моята е 2006 година, май ще трябва да е поразцъкам още да видя POI-та как се слагат и така нататък...

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook