Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 29 Апр 2020, 8:52

Powerslide написа:Не искам да се заяждам с никой ,но тези 2500 дето ги търкаляте в 100 теми за смяна на вериги :mhihi:
На 320д 177кс пред мен платиха ремонта за смяна на СКЪСАНИ вериги , всичко му излезе 1300 лв. Това включва цял комплект ангренажна верига и масла с филтри на мотора.Частите не бяха ОЕМ , мисля че Феби.
На моя кола сменях скоро СКЪСАНА даже е Н57 уж по -трудно , 1600 лв.
Цените на частите не ги знам с точност , но със сигурност не са ми дали голяма отстъпка , ако изобщо са ми дали.
И друго се сетих , Ауди А5 3.0тди 239кс , дето се носи слух и за тях 2500+++ , смяна на вериги неоригинални около 1600 лв беше , имайки предвид само 250-300 лв е свалянето на кутията.
Сега очаквам някой да каже ,че са били сменени при някой "мой" или някой квартален сульо дето бачка за без пари , ми не познахте.

Веригите са ТРИ, а с тях вървят още куп неща за смяна като се отваря мотора. Две страници е списъкът, ако искаш да го направиш като хората и с оригинални части. Само частите за 1400-1500лв. по спомен. Ако си ги сменяш сам и с неоригинални части, може и да 1200лв. Всички искат да им е евтино, но при БМВ обикновено не се получава.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 30.05.2013
Пол: Мъж
Кара: F31
Детайли за колата: ...E36 M50 B20
E36 M52 B20
E39 M57 D25
E46 coupe M57 D30
Е39 M57 D30
E46 coupe M52 B28TU
Е91 N43B20A
E46 coupe M54B30 SMG II
F31 Touring N47D20C

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от spec-V » 29 Апр 2020, 9:24

Leon написа:
Powerslide написа:Не искам да се заяждам с никой ,но тези 2500 дето ги търкаляте в 100 теми за смяна на вериги :mhihi:
На 320д 177кс пред мен платиха ремонта за смяна на СКЪСАНИ вериги , всичко му излезе 1300 лв. Това включва цял комплект ангренажна верига и масла с филтри на мотора.Частите не бяха ОЕМ , мисля че Феби.
На моя кола сменях скоро СКЪСАНА даже е Н57 уж по -трудно , 1600 лв.
Цените на частите не ги знам с точност , но със сигурност не са ми дали голяма отстъпка , ако изобщо са ми дали.
И друго се сетих , Ауди А5 3.0тди 239кс , дето се носи слух и за тях 2500+++ , смяна на вериги неоригинални около 1600 лв беше , имайки предвид само 250-300 лв е свалянето на кутията.
Сега очаквам някой да каже ,че са били сменени при някой "мой" или някой квартален сульо дето бачка за без пари , ми не познахте.

Веригите са ТРИ, а с тях вървят още куп неща за смяна като се отваря мотора. Две страници е списъкът, ако искаш да го направиш като хората и с оригинални части. Само частите за 1400-1500лв. по спомен. Ако си ги сменяш сам и с неоригинални части, може и да 1200лв. Всички искат да им е евтино, но при БМВ обикновено не се получава.


Абсолютно вярно !
Има доста случай ,в който с автърмаркет вериги не идват белезите .

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d - E91 - 2008 (177 к.с.)

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от ivan1212 » 29 Апр 2020, 12:50

Leon написа:Веригите са ТРИ, а с тях вървят още куп неща за смяна като се отваря мотора. Две страници е списъкът, ако искаш да го направиш като хората и с оригинални части. Само частите за 1400-1500лв. по спомен. Ако си ги сменяш сам и с неоригинални части, може и да 1200лв. Всички искат да им е евтино, но при БМВ обикновено не се получава.


Моят спомен по списъка е за 2 вериги, но може и да съм забравил. Между 2400 и 3000 вървеше ремонта преди 2 години с оригинални части в сериозен, не задължително официален сервиз. Смяната става за 2-3 дни. Но пък после 200 000 км си спокоен. Моята я смених на 250 000 без симптоми.
При БМВ евтино няма, всяка година излизат по 2-3 хил. лв. разходи, да не споменавам застраховки и т.н. Никой не обича да ги дава тея пари, ама няма начин. Така че ако веригата ви плаши, няма смисъл да се занимавате - има много прилични коли с по-евтина поддръжка. Не че и смяната на ангренажни ремъци е 300 лв.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 13.07.2012
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Bmw E92 330d M Pack N57
Мечтае да кара: кара мечтата си

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от ALekk » 29 Апр 2020, 20:07

Здравейте , някой случайно да е гледал тези две коли

1. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=f7z3ft
2. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=f7z8l4


Звънях и на двамата , собственика на първата беше доста надут по телефона , твърди че колата е перфектна и няма никакви проблеми попитах го в събота дали има възможност за оглед , каза че вече има една уговорка , продава я защото бил дрифтър и искал да си купи джип.
Собственика на втората кола каза че е внос от Швейцария и я кара всеки ден , дори била и обслужена , каза че ако ми хареса ще измислим и подходяща цена.
Бюджета ми е около 20 000 лв за обслужване , каско и летни гуми , все пак едва ли втората отговаря на пробега си , за това бих искал да попитам за какво да гледам при покупка , да кажем по странен шум , превключване на скоростите и тн. БМВ автоматик до сега не съм имал, фен съм на марката от доста време , по една или друга причина се разминавахме до сега и се спрях на 330д купе като подходящ вариант , колата ще се кара малко градско и предимно извънградско събота и неделя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 22.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с DPF
Мечтае да кара: на ток
Детайли за колата: стоковица

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от dynalias » 29 Апр 2020, 22:01

nikola59 написа:
Powerslide написа:Не искам да се заяждам с никой ,но тези 2500 дето ги търкаляте в 100 теми за смяна на вериги :mhihi:
На 320д 177кс пред мен платиха ремонта за смяна на СКЪСАНИ вериги , всичко му излезе 1300 лв. Това включва цял комплект ангренажна верига и масла с филтри на мотора.Частите не бяха ОЕМ , мисля че Феби.
На моя кола сменях скоро СКЪСАНА даже е Н57 уж по -трудно , 1600 лв.
Цените на частите не ги знам с точност , но със сигурност не са ми дали голяма отстъпка , ако изобщо са ми дали.
И друго се сетих , Ауди А5 3.0тди 239кс , дето се носи слух и за тях 2500+++ , смяна на вериги неоригинални около 1600 лв беше , имайки предвид само 250-300 лв е свалянето на кутията.
Сега очаквам някой да каже ,че са били сменени при някой "мой" или някой квартален сульо дето бачка за без пари , ми не познахте.

Всеки сам преценява къде и за колко, но понякога евтиното излиза скъпо.... А на всеки препоръчвам да изгледа този клип: https://www.youtube.com/watch?v=kuqzbg_X5og и тогава да решава :mhihi:
Колегата @dynalias още февруари го е постнал в темата за веригите.


Друго освен разликата в качеството между FEBI, SWAG и оригиналните както на клипа е показано, искам да споделя и за злоупотреба от страна на известни сервизи в София, занимаващи се основно с БМВ-та. Няма да назовавам имена за да не карам разни хора да ме хранят. Освен, че държанието навсякъде беше високомерено все едно нямат време за теб защото са много добри и заети и трябва да им се довериш на сляпо, ами и злоупотребяват с това, че задължително трябвало да смъкнат мотора защото веригата била отзад и затова се оправдавала сумата от 1200лв, която искат за труд.
В М-кар освен, че не сваляха мотора и я направиха за 2 дни ами и взеха 850 лева за труд.

Прикачвам ви снимка на актуалните цени за всичко нужно за н47 без х-драйв.
received_558932114979531.jpeg


Моля никой да не се чувства длъжен да ми отговаря. Не ги пиша нещата за да накърня достойнството на някой. Всеки си има мнение и глава на раменете. Аз просто искам да съм полезен на други хора и да са видяли още едно мнение и да проверят и те нещата за тях си. За мен малко по голямата сума си заслужаваше. Колата беше обстойно прегледана и инспектирана. Сервиза беше като аптека, а колата ми я издадоха също като аптека измита и изчистена отвътре и без капка масло отдолу където са разглобявали. Абе професионална работа.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
history:
E36 328i coupe 1995г. 193hp 25.11.2013-19.04.2019г.sell
E90 320d sedan 2009г. 177hp 10.06.2019г.-now

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 18.06.2017

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от silas1 » 30 Апр 2020, 20:39

ALekk написа:Здравейте , някой случайно да е гледал тези две коли

1. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=f7z3ft
2. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=f7z8l4


Звънях и на двамата , собственика на първата беше доста надут по телефона , твърди че колата е перфектна и няма никакви проблеми попитах го в събота дали има възможност за оглед , каза че вече има една уговорка , продава я защото бил дрифтър и искал да си купи джип.
Собственика на втората кола каза че е внос от Швейцария и я кара всеки ден , дори била и обслужена , каза че ако ми хареса ще измислим и подходяща цена.

Колега 1-вата е много хубава наистина, момчето е пичага. Като цяло колата е супер запазена и с готини екстри. Дочух, че е обръщана, все пак поискай Vin за проверка.
Но ако на теб това не ти пречи, я погледни колата доста е приятна.
...
Аз искам да попитам за тази, https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 0zdekMSsTM
Ако е коментирана преди това се извинявам.
Чух се с момчето, прати ми снимки на фактури и на сервизната книжка. Колата е на 350+ реални км, (не е връщана) той си я е внесал, сменени са вериги, масло на кутията, водна помпа и т.н с ОЕМ части.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 29.10.2017
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от kacmetko » 02 Май 2020, 12:33

здравейте някой гледал ли е https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 1717615068

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 13.07.2012
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Bmw E92 330d M Pack N57
Мечтае да кара: кара мечтата си

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от ALekk » 02 Май 2020, 14:01

silas1 написа:
ALekk написа:Здравейте , някой случайно да е гледал тези две коли

1. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=f7z3ft
2. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=f7z8l4


Звънях и на двамата , собственика на първата беше доста надут по телефона , твърди че колата е перфектна и няма никакви проблеми попитах го в събота дали има възможност за оглед , каза че вече има една уговорка , продава я защото бил дрифтър и искал да си купи джип.
Собственика на втората кола каза че е внос от Швейцария и я кара всеки ден , дори била и обслужена , каза че ако ми хареса ще измислим и подходяща цена.

Колега 1-вата е много хубава наистина, момчето е пичага. Като цяло колата е супер запазена и с готини екстри. Дочух, че е обръщана, все пак поискай Vin за проверка.
Но ако на теб това не ти пречи, я погледни колата доста е приятна.

...
Аз искам да попитам за тази, https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 0zdekMSsTM
Ако е коментирана преди това се извинявам.
Чух се с момчето, прати ми снимки на фактури и на сервизната книжка. Колата е на 350+ реални км, (не е връщана) той си я е внесал, сменени са вериги, масло на кутията, водна помпа и т.н с ОЕМ части.



Десняк не бих си купил , но по нищо не личи да е обръщана , дори и патрола на шофьорската врата е там. Не е невъзможно , между другото беше ми изпращал снимки на колата отвътре поисках му рамата и така и не ми отговори. Втората ми харесва че е новия мотор , не знам дали липсата на навигация е толкова голяма драма.
Пловдивското 30д му звънях продава още едно Е60 и две аудита наистина я е докарал от Германия , каза че изобщо няма да коментира цената и е твърда колата била в идеален външен вид на реални КМ , ако имаш възможност да провериш една рама ще съм много благодарен ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от exc » 02 Май 2020, 16:20

kacmetko написа:здравейте някой гледал ли е https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 1717615068

Не съм я гледал, но се продава от година и половина. Като търсех моята, тази се продаваше за 20к от друга автокъща. На снимки изглежда много добре, много добре оборудвана, Швейцарска е. Нямам идея защо още стои на тази цена, освен да има някакъв по-скъп проблем, сериозен удар, или да е на много повече километри - х2 примерно.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 29.10.2017
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от kacmetko » 02 Май 2020, 19:08

exc написа:
kacmetko написа:здравейте някой гледал ли е https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 1717615068

Не съм я гледал, но се продава от година и половина. Като търсех моята, тази се продаваше за 20к от друга автокъща. На снимки изглежда много добре, много добре оборудвана, Швейцарска е. Нямам идея защо още стои на тази цена, освен да има някакъв по-скъп проблем, сериозен удар, или да е на много повече километри - х2 примерно.


Благодаря за мнението, но щом за година и половина не се е продало с такъв набор от ексти явно има някакви "бонуси", иначе километрите не мисля че са реални, но те не са проблем за мен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Dextuar » 03 Май 2020, 11:31

kacmetko написа:
exc написа:
kacmetko написа:здравейте някой гледал ли е https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 1717615068

Не съм я гледал, но се продава от година и половина. Като търсех моята, тази се продаваше за 20к от друга автокъща. На снимки изглежда много добре, много добре оборудвана, Швейцарска е. Нямам идея защо още стои на тази цена, освен да има някакъв по-скъп проблем, сериозен удар, или да е на много повече километри - х2 примерно.


Благодаря за мнението, но щом за година и половина не се е продало с такъв набор от ексти явно има някакви "бонуси", иначе километрите не мисля че са реални, но те не са проблем за мен.
А не мислиш, че проблемът е в купувачите, които не искат да платят цената?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от exc » 03 Май 2020, 12:49

Това е голям фактор, но за конкретната няма логика да е само цената. Нито е 320-ка, нито е постна, а даже и е от последните за модела. Или поне със сигурност е след 2010 г.
Като търсех моята(в началото на миналата година), гледах точно тази комбинация - комби, автомат, м пакет, по възможност 4х4. Всички, които бях набелязал и бяха на обяви се продадоха за този период. Някои изглеждаха по-зле, други нямаха толкова екстри, но в момента само тази стои на обява. А и не е като да струват по 10-11хиляди масово в момента, за да се каже, че е скъпа. Даже и в момента има обяви за 20к.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Dextuar » 03 Май 2020, 13:25

На много хора не им се плаща за смяна на веригите и го смятат плюс 2к над цената. Не знам, като цяло БГ пазара няма логика.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 29.10.2017
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от kacmetko » 03 Май 2020, 14:10

Dextuar написа:
kacmetko написа:
exc написа:
kacmetko написа:здравейте някой гледал ли е https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 1717615068

Не съм я гледал, но се продава от година и половина. Като търсех моята, тази се продаваше за 20к от друга автокъща. На снимки изглежда много добре, много добре оборудвана, Швейцарска е. Нямам идея защо още стои на тази цена, освен да има някакъв по-скъп проблем, сериозен удар, или да е на много повече километри - х2 примерно.


Благодаря за мнението, но щом за година и половина не се е продало с такъв набор от ексти явно има някакви "бонуси", иначе километрите не мисля че са реални, но те не са проблем за мен.
А не мислиш, че проблемът е в купувачите, които не искат да платят цената?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Не мисля че проблема е там, може би при някаква част да, но ако имаш планове да взимаш такъв клас автомобил 100% трябва да не се спираш на най - евтините екземляри а и +/- 2-3 хил. не трябва да са фактор, все пак това е една смяна на верига и консумативи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Powerslide » 03 Май 2020, 16:22

Dextuar написа:На много хора не им се плаща за смяна на веригите и го смятат плюс 2к над цената. Не знам, като цяло БГ пазара няма логика


Sent from my iPhone using Tapatalk


Напълно вярно.
НЯМА УГОДИЯ , мога да давам примери до безкрай, първия скорошен се сещам Ауди А6 4ф 3.0тди , вземам я за верига , сменям всичко покрай нея , преглежда/прави се ходова и всичко технически изрядно и се пише в обявата - сменени вериги , готова за каране и познайте какво става. Ама тя била със счупен мотор ,как ще ми докажеш че са сменени (вадя фактури за части) и т.н. Отказах се да пиша ,че е сменена. После се почна с въпросите по телефона веригите как са , ма като я взема трябва да ги сменя , ма те са 2000лв и т.н. Накрая я продадох с 0 лв печалба и пича си кара с кеф ,а азе я чаках и правих 1 месец за да може някой да оцени колата. НЯМА КОЙ ДА ОЦЕНИ. Каквото и да кажеш , все си от страната на булката.
Последната кола ,която купих за верига е Е91 2012г. ,не съм писал че са сменени в обявата и никой не е звънял, как да му кажа на човека ,че са сменени и реално по мотора няма нужда даже масло да се сменя ? И сега някой цъка с език и си вика ей дали тая много ми ареса ама треа да давам 2 бона за синЖИра , а тя истината друга. Изобщо не съм писал ,че са сменени , щото се ПЛАШАТ и си навиват някакви филми в главата.
И те са прави , разбирам ,не се знае кой как я направил и т.н. Измамници много.

Изображение
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook