Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от DigitalExile » 25 Фев 2020, 14:13

На кое да се мръщят? Срещу една дребна сума пари имаш цялата история на колата + ако е имала удар винаги излиза, къде и колко е била ударена + опис на щетите, Ти би ли се сърдил ?
Тук в Европа такива екстри няма, купуваш ако не си видял на време, че е имала удар си пред свършен факт, а може и никога да не разбереш,че е имала щети, ама там нямаш шанс всичко е кристално ясно. Ама пак казвам, по добре никога не си купувайте нищо от там. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от PeReZ » 25 Фев 2020, 15:04

Е, как на кое, българинът има нужда да бъде излъган. Той все вярва, че ще удари кьоравото... Само, че обикновено се оказва, че той е кьоравото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Bexim » 25 Фев 2020, 15:05

На моята се цупят, че е с кухия фар и няма нави...
Иначе читавите заминават бързо-бързо...
:yes:

Разни подводници и те седят дълго време, ако някой не се излъже, ама хората вече знаят.
Има си плюсове и минуси, но горе-долу пазарът си се регулира автоматично.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 25 Фев 2020, 15:23

Tristaiosemnaiseis написа:
madafaka_donkele написа:Toва обсъждано ли е - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=egrknx
От 2г. стои и ми е интересно какво не ѝ е наред на колата. И не, нито е моя колата, нито на някой приближен :mhihi:

Американска/канадска кола попада в БГ само по 2 причини - или е някаква невероятна класика за доста пари, която не може да се намери в Европа, или е порутен/давен/блъскан курник висял хикс време в някоя аукционна къща, и купен от джамбазин с цел препродажба на скандално ниска цена. А тъй като той иска да спечели максимално много от него, то можеш сам да прецениш как са оправени щетите. Освен това разликите с европейската версия са доста повече от видимите... Явно хората преценяват, че не си заслужава. Разбира се това е моето виждане и не задължавам никой с мнението си! :yes:

Ами... да, моята беше с удар, но ми показаха снимки как е ударена. Аз съм супер-доволен за всички години, в които я карам, качеството на колите за Аамерика в много отношения е и по-добро от европейските, но няма да споря. Най-малкото има доста дребни удобства, които тук липсват или са много редки. Пак ще си търся канадска кола като дойде време. Какво е си мисли бъдещия купувач си е негов проблем - ще му дам кола с педантично водена история, поддържана почти пефектно и ако гледа дали има нави или е за Америка ще го пратя на Горубляне ;)
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vvasilev1 » 25 Фев 2020, 17:17

Следя един вносител на автомобили от щатите във фб. Гледам и ударени и здрави автомобили.
Изгледах доста коли и като сложа разходите за транспорт + покупна цена аз не успях да видя нещо което да е на по - изгодна цена от европейски автомобил и то такъв от дилър на марката, а не от незнайна автокъща.

Къде да разгледам за нещо, което си заслужава?

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от madafaka_donkele » 25 Фев 2020, 19:41

За щатско https://www.cars.com/, че аутотрейдъра им блокира български IP-та, за канада https://www.autotrader.ca/ Tва за нормални коли, сайтове тип мобиле, аутоскаут и т.н. Аукциони https://www.auctionexport.com/, предимно щатски коли, за канадски не знам къде гледат. Аз наскоро питах шумно рекламираните от филип-бричката мостауто. Дадох им една примерна обява за 335-ца за 6к канадски долара и питах изрично за разбивка - колко за наземен транспорт до пристанището, колко за кораба до бургас, колко за тях, колко за някакви други разходи. Естествено не им допадна детайлното питане и ми отговориха само с едно "16к лв. ще ти струва докарването на тази кола до София, включително мито и ДДС, без технотест". Тръгнах да смятам 1500 канадски наземен, 2000 кораб, става 6000+1500+2000=9500 канадски + ДДС и мито общо 30%, станаха 12350 канадски или общо 16 800лв. А те ми казват 16к лв. + 6000-те канадски за самата кола или общо над 24к лв. или над 8000лв. комисионна. Като сложиш разходите за митнически агент да ти освободи колата, разходи за светлини и други за да мине технотеста, както и самия технотест се обезсмисля цялата гимнастика. А, и 2-3 месеца чакане. Не знам, то премиум селекшъните в немско са на същите пари или малко по-скъпи. Хубавите коли наистина са евтини в щатско и канадско, особено в канадско заради по-ниския долар. 335-ци има за под 10к канадски, но разходите за шибаните мита и ДДС-то еб@ва майката на целия пейзаж. Иначе salvage колите са без пари и ако колата в родното мобиле е обявена внос от канада или щатите и е със сериозно под пазарната цена задълже ВИН и карфакс или нещо подобно да се види давена ли е, палена ли е и т.н.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от DigitalExile » 25 Фев 2020, 20:29

До Бургас кола от Канада/сащ никога.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vvasilev1 » 25 Фев 2020, 20:48

DigitalExile написа:До Бургас кола от Канада/сащ никога.
Дори да е до Германия, като сложиш транспорт, мито и ддс, технотест и факта, че хабер си нямаш какво си купил, не съм убеден, че си заслужава.

Не съм против изобщо... нека някой колега да даде пример как и защо си заслужава.

П. С. Без американски изгъзици... само немски марки.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от DigitalExile » 25 Фев 2020, 20:52

Само salvage излиза на пари ако това питаш, това е офертата, изпадат коли с липсваща или спупена броня и сгънат калник които се водят salvage и цената е перфектна, а ремонта е евтин тук в България за разлика от канада/америка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от madafaka_donkele » 25 Фев 2020, 21:39

Salvage с липсваща или спупена броня и сгънат калник поне аз, като съм търсил е много рядко. Повечето са mechanical damage, engine damage или направо unknown/other и не можеш да прецениш колко сериозен е ремонта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от asent1977 » 26 Фев 2020, 7:22

Поне гледам много професори теоретици има, колко от пишещите са правили подобно нещо ? 1во няма БМВ без пари дори и на търг смляно през таван. От цял свят наддават за тия коли защото на пазара за части една кирлива навигация е 3 бона, фарове ксенон 2500 - 3500 оборудвани, джанти, седалки и т.н. кола която става за нещо 3ка 2012- 2016 ( без повреди по рамата и в движение ) със всичко платено и регистрирана излиза 16 -22… в зависимост от пробег година и оборудване. Ремонт с оригинални части качествен от 5 до 15.000лв и имаш кола с ясна история и малък пробег. Това, че е имала някое смачкано тенеке сменено с ново може да е проблем само за някой болен мозък.

Всеки си избира аз лично пък от германия никога не бих си взел кола, особено бмв карани с 270км/ч редовно от някой турчин или арабин. Колите от САЩ/Канада са с малък пробег и обикновено с по добро оборудване от тия в Европа. За това че били различни даже не ми се коментира само пълен неграмотник може да го каже. Има парт каталог отваряш и гледаш.

За хората които се интересуват, ако някой иска кола от САЩ в търга да гледа коли САМО от застрахователна компания. Ако на Seler не пише нищо да бяга.. От Канада всички са сертифицирани и каквото пише това идва. + Колите са в км.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от asent1977 » 26 Фев 2020, 7:38

Още 1 съвет. Ако си търсите кола и видите такава с пера на волана бегай с 300 ! Които има понятие от трансмисии знае за какво говоря

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от andy » 26 Фев 2020, 9:17

asent1977 написа:Още 1 съвет. Ако си търсите кола и видите такава с пера на волана бегай с 300 ! Които има понятие от трансмисии знае за какво говоря


Аз нямам понятие. Би ли обяснил защо?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от asent1977 » 26 Фев 2020, 13:43

andy написа:
asent1977 написа:Още 1 съвет. Ако си търсите кола и видите такава с пера на волана бегай с 300 ! Които има понятие от трансмисии знае за какво говоря


Аз нямам понятие. Би ли обяснил защо?
Най бързия начин да ликвидираш хидротрансформатора и мехатроника

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от andy » 26 Фев 2020, 13:48

и как ще му спомогнат перата, след като може и от джойстика да правиш същото.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook