xDelete от разработчиците на xHP

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 18.04.2019
Пол: Мъж

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Kalin0169 » 15 Мар 2020, 12:14

Колеги, нека тези които вече са си инсталирали приложението да споделят има ли промяна в разхода на гориво след xDelete.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от vanko242 » 15 Мар 2020, 19:35

Kalin0169 написа:Колеги, нека тези които вече са си инсталирали приложението да споделят има ли промяна в разхода на гориво след xDelete.

...при мен има разлика с около и малко над литър....намаля до 9,5 л. на 100 км. усреднен разход (70% селско каране -30% междуселско)
Обаче ми се появиха едни малки досадни вибрации в шасито, които по-рано не се усещаха.
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.08.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330 xd E91

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Optrop » 16 Мар 2020, 18:26

Имам малко километра само на задно,но има някакъв спад в разхода. Може би 0.5-1 литър. Аз си карам на Спорт режима, защото ме кефи най-много. Само на задно мойто комби дизел не ме кефи. Нещо неадекватно ми идва.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 18.04.2019
Пол: Мъж

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Kalin0169 » 20 Мар 2020, 12:49

vanko242 написа:
Kalin0169 написа:Колеги, нека тези които вече са си инсталирали приложението да споделят има ли промяна в разхода на гориво след xDelete.

...при мен има разлика с около и малко над литър....намаля до 9,5 л. на 100 км. усреднен разход (70% селско каране -30% междуселско)
Обаче ми се появиха едни малки досадни вибрации в шасито, които по-рано не се усещаха.

.... Колега, мислиш ли ,че това е породено от флашването на колата..?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от vanko242 » 22 Мар 2020, 18:15

Kalin0169 написа:
vanko242 написа:
Kalin0169 написа:Колеги, нека тези които вече са си инсталирали приложението да споделят има ли промяна в разхода на гориво след xDelete.

...при мен има разлика с около и малко над литър....намаля до 9,5 л. на 100 км. усреднен разход (70% селско каране -30% междуселско)
Обаче ми се появиха едни малки досадни вибрации в шасито, които по-рано не се усещаха.

.... Колега, мислиш ли ,че това е породено от флашването на колата..?
Kalin0169 написа:
vanko242 написа:
Kalin0169 написа:Колеги, нека тези които вече са си инсталирали приложението да споделят има ли промяна в разхода на гориво след xDelete.

...при мен има разлика с около и малко над литър....намаля до 9,5 л. на 100 км. усреднен разход (70% селско каране -30% междуселско)
Обаче ми се появиха едни малки досадни вибрации в шасито, които по-рано не се усещаха.

.... Колега, мислиш ли ,че това е породено от флашването на колата..?
вероятно от преразпределението на въртящия момент се получават....все пак колата е на 280 000...
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: от малък
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от C8699HX » 29 Апр 2020, 10:02

thepowerof4 написа:Спортният режим пробвах и в момента съм на него и според мен е ако не перфектният (той се води до 50% зацепени предни, клоня да пробвам 40 в custom режима), то много близо до него. Воланът все още е лек, предницата изнася с желание, набирането е осезаемо по-добро от сток, тъй като не са на 100% зацепени предните и позволява леко приплъзване при нужда. В същото време предава достатъчно въртящ момент и на предните и дори на пълна газ можеш да изнасяш. Единствено от старт приплъзват леко задните, но забележете - това по наблюдения ми помага да не дропнат рязко оборотите (атмосферка съм, нямам толкоз торк в ниското), задържа ги около 5к и според мен сега се изнася брутално по-добре. На агресивни доускорения и маневри също никакъв проблем. Смятам да прбовам с около 40% режим и пак ще репортна, но за момента, съм мега щастлив, защото подобри доста аспекти в колата. Уникална е разликата и горещо препоръчвам.



Някой може ли да ми обясни къде е този custom режим че нещо не го намирам?
Въобще има ли го като варянт да настройвам проценти отпред-отзад ? За F серия става въпрос.
ИзображениеИзображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от vld » 30 Апр 2020, 17:31

C8699HX написа:
thepowerof4 написа:Спортният режим пробвах и в момента съм на него и според мен е ако не перфектният (той се води до 50% зацепени предни, клоня да пробвам 40 в custom режима), то много близо до него. Воланът все още е лек, предницата изнася с желание, набирането е осезаемо по-добро от сток, тъй като не са на 100% зацепени предните и позволява леко приплъзване при нужда. В същото време предава достатъчно въртящ момент и на предните и дори на пълна газ можеш да изнасяш. Единствено от старт приплъзват леко задните, но забележете - това по наблюдения ми помага да не дропнат рязко оборотите (атмосферка съм, нямам толкоз торк в ниското), задържа ги около 5к и според мен сега се изнася брутално по-добре. На агресивни доускорения и маневри също никакъв проблем. Смятам да прбовам с около 40% режим и пак ще репортна, но за момента, съм мега щастлив, защото подобри доста аспекти в колата. Уникална е разликата и горещо препоръчвам.



Някой може ли да ми обясни къде е този custom режим че нещо не го намирам?
Въобще има ли го като варянт да настройвам проценти отпред-отзад ? За F серия става въпрос.

За Ф го няма има го само за Е сериите.
За Ф само Он Офф.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: от малък
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от C8699HX » 30 Апр 2020, 20:14

vld написа:
C8699HX написа:
thepowerof4 написа:Спортният режим пробвах и в момента съм на него и според мен е ако не перфектният (той се води до 50% зацепени предни, клоня да пробвам 40 в custom режима), то много близо до него. Воланът все още е лек, предницата изнася с желание, набирането е осезаемо по-добро от сток, тъй като не са на 100% зацепени предните и позволява леко приплъзване при нужда. В същото време предава достатъчно въртящ момент и на предните и дори на пълна газ можеш да изнасяш. Единствено от старт приплъзват леко задните, но забележете - това по наблюдения ми помага да не дропнат рязко оборотите (атмосферка съм, нямам толкоз торк в ниското), задържа ги около 5к и според мен сега се изнася брутално по-добре. На агресивни доускорения и маневри също никакъв проблем. Смятам да прбовам с около 40% режим и пак ще репортна, но за момента, съм мега щастлив, защото подобри доста аспекти в колата. Уникална е разликата и горещо препоръчвам.



Някой може ли да ми обясни къде е този custom режим че нещо не го намирам?
Въобще има ли го като варянт да настройвам проценти отпред-отзад ? За F серия става въпрос.

За Ф го няма има го само за Е сериите.
За Ф само Он Офф.


Ясно,прецакани сме с Фките :|
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Ivo III » 07 Май 2020, 1:43

днес се зачудих .. ако се използва спортния режим дали отново ще трябва задължително колата да е с 4 еднакви гуми?
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 1.04.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 335i LCI Xdrive
Мечтае да кара: каквото кара
Детайли за колата: Mhd stage 2+ RON98, Xhp stage 3, X-delete, downpipes, inlets, tial blow-off, charge pipe, 5'' FMCI
635Csi L6 manual, sls, lsd

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от kapitanat » 13 Май 2020, 10:51

Ivo III написа:днес се зачудих .. ако се използва спортния режим дали отново ще трябва задължително колата да е с 4 еднакви гуми?


Абсолютно задължително. При всеки режим освен на изцяло изключено 4х4, височината и на 4те гуми трябва да е идентична.
Тогава дадох на 3 та и видях как стрелката на километража докосва цифрата 200км/ч BMW Alpina 1996

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Green_Label » 01 Юни 2020, 0:12

Имате ли представа дали без да е платен лиценза, чрез Enet кабел през USB преходник към телефона, трябва да мога се вържа към колата? Идеята ми е да видя дали кабелите/преходниците ми са ок, преди платя за лиценз, за да ползвам xDelete.
В момента като закача кабелите и пусна апликацията, се получа loop. Казва ми да пусна airplane mode, сложа колан и да избера серия E или F. И после отначало.
Не открива колата. Пробвах и се друг Андроид, пак същото.
Писах им мейл, но не дадоха еднозначен отговор, дали мога да разпозная колата, без да съм платил за лиценза.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.08.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330 xd E91

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Optrop » 01 Юни 2020, 7:58

Преди да платя се вързах за колата. Откри си я по VIN. Дори си четеше за грешки. След това си го платих приложението. Ползвам кабел.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Green_Label » 01 Юни 2020, 10:54

Мерси!
Значи при мен или преходникът Enet -> USB е кофти или телефонът не поддържа static IP, което било важно за арр-а.
Чета в нета как да сетна static IP, но повечето информация е за стари версии на Андроид и опциите не са валидни за новите Андроид 10. :banghead:
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от andy » 01 Юни 2020, 12:37

Не всички телефони поддържат това. А за да се свържеш с Enet и да направиш връзка, трябва да зададеш IP адрес описан в менуала.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от asent1977 » 05 Юни 2020, 11:05

andy написа:Не всички телефони поддържат това. А за да се свържеш с Enet и да направиш връзка, трябва да зададеш IP адрес описан в менуала.


Аз изядох дървото с енет кабел и USB C Преходник, оказа се, че този сетъп изобщо не поддържа андроид с нито един ап :) :mhihi: Сега се опитвам да върна оборудването :)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook