xDelete от разработчиците на xHP

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от vld » 05 Фев 2020, 14:18

Optrop написа:Дали ще има проблем ако се кара постоянно на Спорт режим примерно? Няма ли да има неправомерно износване на нещо? Аз съм най-доволен от Спорт режима, но ме притеснява да не се строши нещо като съм постоянно на него.

Ами на спорт режим имаш по малко зацепен съединител който да ти предва момент към предното, което би трябвало на практика да удължава живота на раздатката, ама дали е така нямам идея. Карай си смело раздатките се ремонтират за смешни пари вече. ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.08.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330 xd E91

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Optrop » 05 Фев 2020, 22:27

Преди 2 месеца смених червяка и масло на раздатката. Четох в сайта и приложението, че не трябва да се кара повече от 50% от времето на този режим. Може и превода да ми куца. А между другото попаднах на темата за ремап на кутията. Искам да слагам и аз, но се чудя дали обикновено зарядно за акумулатор ще е дустатъчно. Или иска повече. Акумулатора ми е нов на 3 месеца. Ако става направо плащам и флашвам, че кутията е супер не адекватна.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от vld » 06 Фев 2020, 11:33

Optrop написа:Преди 2 месеца смених червяка и масло на раздатката. Четох в сайта и приложението, че не трябва да се кара повече от 50% от времето на този режим. Може и превода да ми куца. А между другото попаднах на темата за ремап на кутията. Искам да слагам и аз, но се чудя дали обикновено зарядно за акумулатор ще е дустатъчно. Или иска повече. Акумулатора ми е нов на 3 месеца. Ако става направо плащам и флашвам, че кутията е супер не адекватна.

То става ама е рисковано, ако ти падне много напрежението по време на флаша може да утрепаш TCU-то.
Закачи я с кабели за друга запалена кола докато флашваш и всичко ще е наред.
Иначе си трябва захранване с поне 30-40А на 13.5V.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.08.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330 xd E91

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Optrop » 06 Фев 2020, 19:27

Благодаря за съвета. В събота мисля да флашвам. Още не съм решил дали да стеидж 1 или 2. Сменил съм маслото и всички уплътнения на кутията. Но още е доста недодялана. Намам търпение да видя какво са написали от xHP. От xdelete съм много довелен.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от vld » 07 Фев 2020, 8:09

Optrop написа:Благодаря за съвета. В събота мисля да флашвам. Още не съм решил дали да стеидж 1 или 2. Сменил съм маслото и всички уплътнения на кутията. Но още е доста недодялана. Намам търпение да видя какво са написали от xHP. От xdelete съм много довелен.

стеидж 3, там е истината, няма смисъл да се хабиш да ги пробваш другите ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.08.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330 xd E91

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Optrop » 07 Фев 2020, 20:59

Благодаря ти за насоките. За съжаление платих супер лиценза, а трябваше да взема само стейдж 3. Супер доволен съм. Не мога да си позная кутията. С xdelete комбинацията е страшна. Ако реша да пробвам другите стейджове трябва ли да и давам ток пак или трябва само за главният файл. Стейджа го инсталира за 2-3 мин. а приложението преди това за 7 мин. Нищо общо с това време което гледах в ютуб. Ама определено си заслужава този флаш.
Приятен уикенд.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от vld » 08 Фев 2020, 8:41

По твоя преценка, писах ти какви са възможните последствия. Има хора които го правят постоянно без захранване и на слаби акумулатори, аз винаги закачам колите на зарядно, просто не ми се рискува. TCU се намира в кутията ако се повреди до такава степен, че да не може да се флашне през ОБД и се наложи препрограмиране с програматор или подмяна ще се наложи свалне на мехатроника.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.08.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330 xd E91

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Optrop » 08 Фев 2020, 13:11

Няма да рискувам без зарядно. Не мисля, че ще префлашвам изобщо. Стейдж 3 е супер. Не мога да се накефя на кутията. Въртя като маршрутка. Пак благодаря за съветите. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 5.04.2007
Местоположение: BG

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от mom4e_s_BMW » 13 Фев 2020, 18:52

Optrop написа:Четох в сайта и приложението, че не трябва да се кара повече от 50% от времето на този режим. Може и превода да ми куца.


Куца малко превода. Става дума , че не трябва да се кара продължително на този режим, ако топлинния стрес на съединителя на кутията превишава 50 %. Това може да се наблюдава на Live Data Thermal Stress Clutch Pack %.
Аз съм на спортен режим и съм наблюдавал данните и след няколко часа каране все си стои на 0%.
К&Н филтър , прозрачни корнери със сини крушки

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.08.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330 xd E91

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Optrop » 14 Фев 2020, 19:12

Преведох си го и аз. И при мен колкото и пъти да проверя тази стойност винаги показва 0%. Дори се усъмних дали е актуало това показание. Ще си шпорим на Спорт режим, пък като прихърка нещо ще му мислим. :lalala:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 18.04.2019
Пол: Мъж

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Kalin0169 » 25 Фев 2020, 21:57

Здравейте, колеги. Може ли някой да ми каже, дали има опит с Wifi OBD адапторите. Искам да си премахна предното с xDelete приложението, но телефона ми не е Android и затова питам. Кой адаптор бихте ми препоръчали и какъв софтуер използвате за диагностика на колата си? Благодаря ви предварително :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от vld » 05 Мар 2020, 9:19

Kalin0169 написа:Здравейте, колеги. Може ли някой да ми каже, дали има опит с Wifi OBD адапторите. Искам да си премахна предното с xDelete приложението, но телефона ми не е Android и затова питам. Кой адаптор бихте ми препоръчали и какъв софтуер използвате за диагностика на колата си? Благодаря ви предварително :)

THOR е адаптера има го в сайта, цена 60Е.
С него можеш да ползваш и Btool Expert, вече са го прекръстили на Bimer-tool.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 25.09.2014
Пол: Мъж

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от david.bd » 09 Мар 2020, 19:58

Колеги каква е цената на приложението защото ми се появи проблем и мисля че е от раздатката и мисля да пробвам с него за да съм сигурен получи се много гадно подритване в момента в който и подам ряско газ чак подскача придърпва и се шашнах

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Dextuar » 09 Мар 2020, 20:16

Колко ти излиза в PlayStore.
Мисля, че беше 149 USD.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 25.09.2014
Пол: Мъж

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от david.bd » 09 Мар 2020, 20:24

Dextuar написа:Колко ти излиза в PlayStore.
Мисля, че беше 149 USD.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сега видях колега 149$ благодаря

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook