1литър масло на 3000км.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: 1литър масло на 3000км.

Мнение от Hip-hopotam » 15 Мар 2020, 14:36

Е то не е само с БМВ това. Всеки се надскача, купува с 8000лв в джоба кола за 10000лв и чакай после някой да поддържа.
Кола особено в клас от БМВ 5ца нагоре, говоря за всички марки почти не съм виждал перфектна, даже със недопустими повреди се кара ежедневно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: 1литър масло на 3000км.

Мнение от armagedon01 » 10 Май 2020, 21:50

Infinity_bg написа:armagedon01 >> Искате да карате BMW кола на която маса от частите струват над 200 лв, но нямате пари да купите масло което струва над 16 лв и е качествено. :banghead: :banghead: :banghead: Ще ме извинявате ама явно изобщо не е трябвало да си купувате подобна кола. Ако ти кажа колко пари съм налял в моята като пари за части, свят ще ти се завие, друг е проблема че като я купувах не гледах за много неща. Спецялно за теб ти закачам една фактура и ти снимам маслото което купих наскоро от всеизвестен сайт и е го карат директно от Германия и маслото не някакво си.

IMG_20200315_133856.jpg


IMG_20200315_133920.jpg


Да ти спомена ли как преди време, си смених всички свещи с оригиналните, само защото старите които бяха NGK уж там Иридиум които изкараха някъде 10 000 км и пробиха, заради влага и прочие простотии. Новите свещи които са оригинални струват над 30 лв едната! Освен това си купих нови алуминиеви болтове за капака на клапаните, които само те струват 60 лв и смених голяма част от болтовете, защото течеше масло като лейка, въпреки новата оригинална гарнитура... Сега покрай смяната на едните алуминиеви болтове, май и разхода на масло ми спря (N52 двигател съм!), на таблото ми показва само 1 чертичка по малко масло, и сега се чудя дали не ми е се е прецакал датчика за нивото на маслото (дано да не е :bowdown: , който само той струва над 400 лв! Но ако се окаже че заради единия теч съм губил по над литър на 2000 км, ще се гръмна, защото е било възможно да се оправи този проблем с едни 60 лв само.

Има една приказка, с "Пръдня боя не става!" . Същото е и с маслото.

Аз обаче оставам с мега лошото впечатление, че болшинството шофьори на БМВ грам не си поддържат колите. :confused: Лично го изпитах на собствен гръб с моята когато си я купих, но Бога ми поне когато я продада някой ден, ще е в топ състояние независимо че е 2005 година, и цената на която бих я пуснал определено няма да е 2000 или 3000 лв. ;)


Колега четеш между редовете, никъде не съм написал, че сипвам такова масло, просто исках да кажа че масата слага такова и твърдят, че всичко е точно. Относно колата ми и възможностите ми няма да коментирам, возя семейството и пътувам понякога в чужбина, не ми се иска да оставам на пътя с тях, въпреки платинената карта на СБА, ако ме разбираш какво означава тя. Сменям всичко, което хлопа и трака без компромиси, свалял съм турбина просто за тест да съм сигурен, че няма да ме остави някъде на пътя, след време я обслужих без да е счупена...ще го нарека превенция. С фактурата какво показваш 5 литра - 60 лв без ДДС? Тук идеята не е да мерим кой колко е налял в колата, по отношение на горенето на масло направих много, но резултат няма. За мен няма логика да отидеш и да сипеш масло в Дару да кажем за 30 лв литъра, на 15 годишна кола .....не бива да им робуваме, но това не означава да не ги поддържаме, има колега които обаче са се вманиачили в колата си следват сляпо марки, предписания и прочие, но на практика нещата може да са по - прагматични. За мен лично ако гори/губи много масло - миеш и търсиш течове, ако нямаш проверяваш турбина, или накрая сменяш сменяш мотора и ако имаш късмет вс ще е точно.Моя го отваряха, обслужиха главата и прочие, но нищо не се промени - загуба на средства и време.
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: 1литър масло на 3000км.

Мнение от Guberkov » 27 Май 2020, 8:11

Колко много хора се имат за маркови от-до , и си въобразяват че високата цена винаги е гаранция и критерий за качество - е не е така :)
Защото винаги има вариант в който да ви натикват примерно масло на 20лв. литъра и ви казват оригинал, а то винаги може да е менте от 10лв за литър , какъвто беше моят случай преди 2 години с BMW 5W30 Twin Power , което реално струва 12лв. литъра и се точи като вино :)

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook