Проблеми след смяна с ФРМ 2

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: Е90
Мечтае да кара: Ф30
Детайли за колата: е90, 2005г. 320Д 163к.

Проблеми след смяна с ФРМ 2

Мнение от dj_aivan » 12 Фев 2020, 14:15

Колата е Е90, 2005,320Д , 163к, ФРМ1 , динамик ксенон,огледала с прибиране,навигация голяма, RLS сензор и халогени.
Динамика ксенона не работи (Така я купих) изгорели са двата модула на фаровете.

Реших да си купя ФРМ2, оказа се че модула е от е87 десен волан с халогенни фарове. Подкарах почти всичко да работи с новия модул с помоща на WinKFP NCSExpert, сега искам да си ретрофитна High Beam Assist (FLA) модул.
Проблема е че за да работи асистента трябва копчето на фаровете не работи коректно след смяната на ФРМ модула. Не свети зелено когато е на А, никаква индикация , знам че трябва да свети зелено а когато има грешка мига зелено, в моя случай нищо и половина. Когато стане тъмно фаровете трябва да се пускат сами, а не го правят, нямам грешки в модула, за това и Асистента ми не иска да работи предполагам, Когато съм на Ауто фаровете светват. Може би има нещо не коректно в трейс файла. Качвам го ако някой иска да помогне. По лесно би било ако колега с същите работещи функции и екстри ми прати файла си.

Много ще съм благодарен ако някой помогне, на събора ще черпя :bchug:

FSW_PSW.txt
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблеми след смяна с ФРМ 2

Мнение от vld » 12 Фев 2020, 19:46

Модула кодира ли го към колата?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: Е90
Мечтае да кара: Ф30
Детайли за колата: е90, 2005г. 320Д 163к.

Re: Проблеми след смяна с ФРМ 2

Мнение от dj_aivan » 12 Фев 2020, 22:37

vld написа:Модула кодира ли го към колата?


Да, ВИН-а програмиран в модула. Днес успях да подкарам и ключа,светва зеленото диодче, обаче не сработва с RLS сензора, тоест отсветявам го, и фаровете пак светят,не гаснат. Светят постоянно, Не мога да подкарам и асистента за дългите, никъде никаква индикация че съществува.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблеми след смяна с ФРМ 2

Мнение от vld » 13 Фев 2020, 9:31

RLS добави ли го към VO и ФРМ-а ?
Няма да ти го види ако не знае, че е там.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: Е90
Мечтае да кара: Ф30
Детайли за колата: е90, 2005г. 320Д 163к.

Re: Проблеми след смяна с ФРМ 2

Мнение от dj_aivan » 13 Фев 2020, 11:19

vld написа:RLS добави ли го към VO и ФРМ-а ?
Няма да ти го види ако не знае, че е там.

Колата оригинално е с РЛС, чистачките работят на ауто, всички VO оригинални от КАС-а са копирани в NFRM2 и са еднакви, Проблема е че новия ФРМ2 който сложих е с TRC файл от друга кола, беше мазало в конфигурацията. Оправил съм ги, прозорци, огледала всичко работи. Проблема е когато съм на АУТО денем, фаровете светят, а не трябва. Трябва като се стъмни да се включат сами. РЛС вижда че е тъмно и ги пуска.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблеми след смяна с ФРМ 2

Мнение от vld » 13 Фев 2020, 16:39

dj_aivan написа:
vld написа:RLS добави ли го към VO и ФРМ-а ?
Няма да ти го види ако не знае, че е там.

Колата оригинално е с РЛС, чистачките работят на ауто, всички VO оригинални от КАС-а са копирани в NFRM2 и са еднакви, Проблема е че новия ФРМ2 който сложих е с TRC файл от друга кола, беше мазало в конфигурацията. Оправил съм ги, прозорци, огледала всичко работи. Проблема е когато съм на АУТО денем, фаровете светят, а не трябва. Трябва като се стъмни да се включат сами. РЛС вижда че е тъмно и ги пуска.

Виж сега, аз това го разбрах, че си кодирал на ръка нещата, опитвам се да ти кажа, че като смениш модула можеш да му дадеш сам да се кодира според екстрите на колата и съответно като си добавил във ВО FLA, то ще работи както и всичко останало.
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook