Заден мигач свети постоянно...

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Заден мигач свети постоянно...

Мнение от Infinity_bg » 29 Фев 2020, 22:54

Здравейте колеги,

имам следния проблем с заден ляв мигач. Поради някаква причина, свети постоянно. Забелязах, че това го прави само когато запаля фаровете, тоест когато късите светлини са включени. Огледах буксата и платката не видях нито нарушена изолация на кабели, нито окасяване по платката. Проверих всеяка една крушка не видях да има изгоряла. Другото което направих е да изключа наблюдението за изгоряли крушки, плюс следенето по напражение с Карли. Уви мигача свети винаги, може би малко по-слабо като габарит винаги, когато са включени късите светлини. Иначе мигача не свети, когато са изключени късите. Мигача си мига и в двата случая, при спрени къси и при включени, но само когато са включени късите светлини, свети постоянно и пак се вижда че мига, само че едно такова мазно - мерих с мултицет, дава от 10 до 12 волта непрекъснато, като напражението изобщо не пада до нула! :cry:

Принципно, светенето на габаритите, заедно с мигачите е като при американските модели, при моята предните мигачи светят като габарити, заедно с ангелските, може би има някаква връзка. От Карли, ако изключа страничните ледове спират да светят, но с това спират и ангелските. Имам лошото чувство, че това не трябва да е така и че явно е пипано от предишния собстевник, защото няма логика заедно с габаритите и мигачите, да са свързани ангелските очи в една верига. :|

Мисля, че са правени някакви доработки, защото забелязах, че е вързано съпротивление 2,7 кило ома на 10W към всеки стоп. Също не мога да му хвана идеята, ако махна крушка от стопа, явно системата прехвърля към другата крушка, която не свети и явно така се гарантира, че винаги ще има светеща светлина. Като се има в предвид, че всички крушки са еднакви, явно има смисъл.

Някакви идея, къде да търся проблема? Има ли някакъв модул който командва мигачите?
BMW 325i M3 look.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Заден мигач свети постоянно...

Мнение от Infinity_bg » 03 Мар 2020, 14:23

Мигача някак си го оправих, но сега имам друг казус с левия стоп... Не мога да разбера как работи тази BMW система за проверка на крушките... :banghead:

Eто каква е ситуацията сега!
wrong light.jpg


Тази снимка я намерих в нета, но при мен е същото положение! :!:

Принципно средната крушка е тази за габарита, светеща както в случая на моя десен стоп.
IMG_20200303_133401.jpg
Това е правилното светене.

На левия ми стоп обаче свети така.
IMG_20200303_133326.jpg
:confused: :confused: :confused: Крушките съм ги сменил навсякъде с чисто нови, БОШ или Осрам! Левия стоп не желае да свети като десния! Тези 2 долни крушки които светят на левия стоп, са самия стоп като натисна педала на спирачката. Защо светят, каква може да е причината?

Идеи някакви? Проверих за късо, за дефектна изолация, проверих буксите и платките на стоповете. Няма окъсявания, нито окисляване! Въпреки всичко пръсках със контактен спрей за всеки случай. Левия си знае неговото и всеки път светят тези куршки когато съм запалил фаровете! Крушките не светят, ако фаровете са спрени, когато натисна стопа свети както трябва и на двата стопа!



Мерси на всички!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW 325i M3 look.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Заден мигач свети постоянно...

Мнение от Infinity_bg » 15 Мар 2020, 14:13

Открих проблема. Беше добавено допълнително съпротивеление, очевидно за ЛЕД светлини. След като го махнах и презапоих наново, всичко свети нормално със обикновенните крушки.
BMW 325i M3 look.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook