Проблем с PDC при е91

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 18.06.2023
Пол: Мъж

Проблем с PDC при е91

Мнение от dark_chocolate » 18 Окт 2023, 12:16

Здравейте,
както виждате по заглавието на темата, имам проблем с PDC. Колата е е91 преди фейса 2006г. има само заден PDC, нямам navi (idrive), нямам и бутон за включване/изключване на PDC.
Проверих колата си по VIN в mdecoder.com, където установих, че фабрично колата е с Professional Radio (ще бъде от значение по-нататък).

Какво съм установил до момента:
- Сензорите работят (чува се и се усеща слабо цъкане от всичките)
- Проверих PDC модула (буквално изглежда чисто нов в кутийката, не забелязах следи от течност)
- Бушона е на мястото си (не съм го проверявал, но предполагам, че щом сензорите работят значи няма проблем тук)

Из различни форуми октрих, че Professional Radio използва аудио системата на колата (говорителите), а Business Radio използва отделни пищялки (beeper/gong).
По вин трябва да имам Professional, но дефакто съм с Business поради някаква причина. Та, възможно ли е от там да ми идва проблема с парктроника?
Мога ли изобщо да имам вяра на mdecoder за фабричните екстри на колата?

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.09.2009

Re: Проблем с PDC при е91

Мнение от indocile » 22 Окт 2023, 22:46

Мога да помогна.....тел 0898505462 Николай

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 18.06.2023
Пол: Мъж

Re: Проблем с PDC при е91

Мнение от dark_chocolate » 23 Окт 2023, 16:30

indocile написа:Мога да помогна.....тел 0898505462 Николай


Здравей, ще може ли да напишеш тук, защото може да е полезно и за някой друг?

Аз пробвах да се свържа към NcsExpert с K-Dcan кабел, но като натисна на FRM и ми излиза грешка "Vin is Faulty COAPI-1085". След това цъкнах на CAS и зарежда vin, който не е моя. Та, предполагам, че трябва да флашна собствения си вин и пак да опитам, но тъй като нямам опит с кодиране и флашване, още не съм се престрашил да опитам, за да не оплескам нещо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Проблем с PDC при е91

Мнение от DoesNot » 24 Окт 2023, 14:03

Здравей, трябва да се прекодира щом е сменяно радиото. Сайта mdecoder е точен :yes:

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook