Kickdown

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 16.07.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d

Re: Kickdown

Мнение от Simeon24 » 10 Фев 2016, 12:11

Tinaki написа:Колега, кое може да е прецакано на скоростната кутия?

П.С знам какво е kickdown и съм карал доста други марки автоматици и всички реагират, когато педала е натиснат до долу, моята кола ако речем че съм натиснал 10-15% педала и си карам спокойно, във следващия миг когато несъзнателно натисна още малко , връща скорости и почва да се реже :dunno:


Моята също сменя една скорост надолу ако няма обороти за дадена скорост а аз натискам педала макар и плавно. Примерно ако съм на 6-та със около 100км и реша да изпреваря, срещу мен няма коли и не я натискам рязко а плавно, повечето пъти сменя на 5та. Не знам за мен това е нормално за да не се товари кутията. Но ти казваш започва да се реже, което ме навежда на мисълта, че не връща една скорост а евентуално 2. Това не знам дали е нормално вече.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.05.2015
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E61 525d
Детайли за колата: Черна :)

Re: Kickdown

Мнение от yasen_penev » 10 Фев 2016, 16:02

За задействане на Kickdown има копченце което е под педала на газта, което сработва при натискане на газ до край (усеща се леко цъкане) и докато го държиш колата се "реже" и цеди до критики, според мен въпросното копченце е прецакано и когато се сети окъсява и съмулира натиснат до допка педал.
Успех ! :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Kickdown

Мнение от Taruno » 10 Фев 2016, 17:26

Simeon24 написа:
Tinaki написа:Колега, кое може да е прецакано на скоростната кутия?

П.С знам какво е kickdown и съм карал доста други марки автоматици и всички реагират, когато педала е натиснат до долу, моята кола ако речем че съм натиснал 10-15% педала и си карам спокойно, във следващия миг когато несъзнателно натисна още малко , връща скорости и почва да се реже :dunno:


Моята също сменя една скорост надолу ако няма обороти за дадена скорост а аз натискам педала макар и плавно. Примерно ако съм на 6-та със около 100км и реша да изпреваря, срещу мен няма коли и не я натискам рязко а плавно, повечето пъти сменя на 5та. Не знам за мен това е нормално за да не се товари кутията. Но ти казваш започва да се реже, което ме навежда на мисълта, че не връща една скорост а евентуално 2. Това не знам дали е нормално вече.


Абсолютно нормално поведение, кутията гледа да се държи в оптималната мощност при изпреварване и спрямо това колко плавно се натиска педала може да НЕ смени, да смени една предавка или да смени две. Кикдауна е просто да не я чакаш сама да прецени.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Kickdown

Мнение от dimodi » 10 Фев 2016, 17:30

И моята сменя две предавки надолу като и смачкам газта по-сериозно. Но мисля, че това си е напълно нормално и не е признак за проблем с кутията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Kickdown

Мнение от netmurder » 10 Фев 2016, 18:36

Напълно съм съгласен с Вас и с това което написахте, но колегата казва че натиска педала съвсем леко и плавно и колата връща предавки и започва да се реже, което за мен не е никак нормално !!!
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 1.04.2015
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Е61 530D 218hp
Мечтае да кара: Параход

Re: Kickdown

Мнение от blackyhn » 10 Фев 2016, 18:51

А преди да се изреже има ли така-нареченото "тъпчене"? Тоест обороти държи но не върви... Например натискаш плавно педала и от 1к до 2к оборота всичко е ок. После продължаваш да натискаш педала но оборотите остават около 2к и не върви. После изведнъж сваля предавките и се изстрелва. Има ли го това поведение?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 11.05.2010
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: X5 Е70 3.0si

Re: Kickdown

Мнение от Tinaki » 10 Фев 2016, 19:10

blackyhn написа:А преди да се изреже има ли така-нареченото "тъпчене"? Тоест обороти държи но не върви... Например натискаш плавно педала и от 1к до 2к оборота всичко е ок. После продължаваш да натискаш педала но оборотите остават около 2к и не върви. После изведнъж сваля предавките и се изстрелва. Има ли го това поведение?


Не, това го няма , но понякога на Kickdown като върне предавка и примерно съм на 3ск 2к оборота 50км/ч когато върне обортомера скача на 3к обороти и примерно от 50км до 70км оборотите седят на 3к и после си продължава обортомера (колата си ускорява перфектно) ще мъча да направа клип

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook