E60 520i M54 Проблем

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 18.02.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: Е60 М54

E60 520i M54 Проблем

Мнение от stuci_ir » 05 Май 2016, 9:27

Здравейте колеги,

Ще опиша проблема, който имам с колата, която купих преди около 2месеца.
Ако темата е дискутирана, моля дайте ми препратка към коментарите, защото четох подобни теми около 2часа и не откривам моя проблем.....

1. Колата я купих преди около 2месеца.... колкото и тъпо да ви звучи първо я купих и след около седмица я закарах на 1приятел, който има сервиз да я погледне. Вдигнахме я, огледахме я, направи й диагностика, препоръча ми 2-3 неща по окачването за смяна и ми каза да ходя да се возя. За тези, които ще попитат, защо не я закарам пак там - моят приятел отиде в чужбина да изкарва бели пари с "мръсните" си ръце.

2. На автомобила съм минал около 3к км, откакто съм го взел и до преди два дни безпроблемно.

Проблемът е:
1. Преди два дни, както всяка сутрин паля автомобила след нощен престой..... запалва нормално без излишни сътресения, заковава 1к обороти, поработва 2-3 минути и започва леко претрисане в купето за около 20-30 секунди и се оправя, около минута след това колата минава на газ и работата на мотора и на газ и на бензин е прекрасна. /За този проблем по темите се ориентирах, че най - вероятно е проблем в горивото - дюзи или нещо друго, но трябва стабилна диагностика за това./.

2. В същият този ден, в който усетих претрисането след преход около 13км в София /около 40минути/, оставих колата за около 2часа, след което отново се качих в нея, натискам спирачката, въртя ключа и колата започна да върти, но не запали, така както обикновено, а завъртя доста преди да запали, но запали. Веднага след това я загасих и я запалих отново и запали нормално. Казах си, че най-вероятно е нещо еднократно и си продължих. До края на деня и на топло и на студено, не беше правила проблеми с паленето.

3. Вчера излизам отново, въртя ключа на студено, колата запали прекрасно, поработи, притресе, успокои се и всичко беше наред поне привидно. Отново след около престой от няколко часа, влизам въртя ключа, този път обаче само върти. Правя втори опит - отново само въртене и то доста около 20секунди на стартер. Правя трети опит - колата ще тръгне на стартер, но мотора не пали. При четвъртия опит - пуснах педала на спирачката и подадох газ - КОЛАТА ЗАПАЛИ - Попретресе за около 5-10секунди и заработи..... Веднага я загасих и завъртях ключа - запали от четвърт. След това отново и на студено и на топло до края на деня - нямах проблеми с паленето.

4. Днес - излизам колата е студена - въртя - върти и не пали - при втория опит - подавам газ - и пак като вчера - запали, притресе и заработи. Веднага я загасих и завъртях ключа и отново запали нормално.

Ако можете дайте ми насоки за евентуален проблем и към кой сервиз/диагностик да се обърна?

Предварително благодаря на отзовалите се!

Стана доста дълго, дано е поне разбираемо. След няколко часа отново имам работа извън офиса и ще пиша как е запалила.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: E60 520i M54 Проблем

Мнение от meha » 05 Май 2016, 16:15

Когато стартера върти и двг не пали -имаш ли усещането ,че върти "като на без компресия" ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 18.02.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: Е60 М54

Re: E60 520i M54 Проблем

Мнение от stuci_ir » 05 Май 2016, 17:04

meha написа:Когато стартера върти и двг не пали -имаш ли усещането ,че върти "като на без компресия" ?


Като на без компресия или като на без гориво..... Нещо такова е. Проблема го има... :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: E60 520i M54 Проблем

Мнение от nikolae » 06 Май 2016, 8:34

Проблема ти е в газовата уредба. Някъде по системата най-вероятно инжекторите изпускат.
Ефекта е този, който казваш - загасиш ли колата след това (час-два-три) пали трудно.
Ако пренощува няма проблем - нали така ?

Имал съм подобен проблем, казвам ти от опит.
Ако ще я караш на газ и ще си я правиш, направи едно обслужване на ги-то.
Или нов изпарител или да сменят уплътненията на твоя, почисти (или по-добре вземи нови)
инжектори (бигас, романо) и въобще някой газаджия да я прегледа да не съска някъде.
С медни или пвц тръби е ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 18.02.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: Е60 М54

Re: E60 520i M54 Проблем

Мнение от stuci_ir » 06 Май 2016, 16:51

nikolae написа:Проблема ти е в газовата уредба. Някъде по системата най-вероятно инжекторите изпускат.
Ефекта е този, който казваш - загасиш ли колата след това (час-два-три) пали трудно.
Ако пренощува няма проблем - нали така ?

Имал съм подобен проблем, казвам ти от опит.
Ако ще я караш на газ и ще си я правиш, направи едно обслужване на ги-то.
Или нов изпарител или да сменят уплътненията на твоя, почисти (или по-добре вземи нови)
инжектори (бигас, романо) и въобще някой газаджия да я прегледа да не съска някъде.
С медни или пвц тръби е ?


Не. Точно обратното е. Колкото повече седи толкова по трудно пали на бензин. Върти ще тръгне на стартер, но пали чак като подам газ..... :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 22.11.2014
Пол: Мъж

Re: E60 520i M54 Проблем

Мнение от krasig_k » 08 Май 2016, 22:26

И аз имах такъв проблем с ГИ. Изпускаше малко газ и няма запалване, на сутринта всичко е ок. Автомобила не изпуска газ до сутринта, защото е затворил клапана на изпарителя. Изпуска само газта след клапана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 18.02.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: Е60 М54

Re: E60 520i M54 Проблем

Мнение от stuci_ir » 09 Май 2016, 10:01

krasig_k написа:И аз имах такъв проблем с ГИ. Изпускаше малко газ и няма запалване, на сутринта всичко е ок. Автомобила не изпуска газ до сутринта, защото е затворил клапана на изпарителя. Изпуска само газта след клапана.


Най-вероятно и двамата с колегата сте прави. Проблема сигурно е в ГИ. От вчера карам само на бензин и проблема не се е появявал. :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: E60 520i M54 Проблем

Мнение от nikolae » 09 Май 2016, 10:53

Ревизирай си изпарителя /или вземи нов - 100на лв има доста хубави/
и нови инжектори и ще останеш доволен :yes:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook