Забавено включване на климатроника?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от adovet » 25 Юни 2016, 13:03

И при мен му трябва можеби около 30-40сек. за да почне да вкарва студено. Имайте в предвид че е от значение какви обороти се държат, защото до като не вдигне налягане и да почне да прави студено няма да отвори клапана на климатика

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.06.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше E61 525d '05
Детайли за колата: MIni Cooper Clubman D R55 LCI '14

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от ppetkovds83 » 25 Юни 2016, 16:08

Същата работа и при мене.Забелязъл съм,че го прави това ако е стояла цял ден на слънцето.Четох в един английски форум,там препоръчаха да се пусне на вътрешна циркулация и да се отворя прозорците.Незнам дали ми се струва,но май найтина сработва по-бързо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от SDLS » 25 Юни 2016, 23:56

Проблемът не е от оборотите... ако съм карал колата сутринта и я е напекло за 4-5 часа няма проблем.. обаче ако искам да тръгна в 2 следобед за първи път, няма оправия. Пускам Sport, че да вдига градусите по-бързо, на MAx или не на макс няма значение.. даже напослъдък отварям и спирам климатроника, докато не загрее колата, защото духа около 40-45 градуса въздух и става като сауна :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от B.Stoimenov » 26 Юни 2016, 7:16

SDLS написа:Проблемът не е от оборотите... ако съм карал колата сутринта и я е напекло за 4-5 часа няма проблем.. обаче ако искам да тръгна в 2 следобед за първи път, няма оправия. Пускам Sport, че да вдига градусите по-бързо, на MAx или не на макс няма значение.. даже напослъдък отварям и спирам климатроника, докато не загрее колата, защото духа около 40-45 градуса въздух и става като сауна :kuku:

Проверявал ли си фреона, компресора? Може да пробваш и с почистване на клапаните си мисля :(



Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от themoldestone » 26 Юни 2016, 16:35

Днес бях до D&D Trade за профилактика, като точно по това време миналата година ходих за същото. Тогава ми допълниха към 300гр фреон. Явно системата е изправна, тъй като излезе, че загубите за една година са под 30 грама (може и в компресора да са останали при измерването). Клапите са наред, налягането в норми. Служителите ми казаха, че няма нищо нередно в работата на климатроника. Предполагам, че при Е60 това поведение е нормално.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от atanasov_aa » 26 Юни 2016, 19:46

Проверете тръбата в двигателя, по която минава охладения газ за какво време се охлажда.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от memorex » 26 Юни 2016, 20:25

Климатичната система на Е60 е повече от добра.Всякакви интерпретации от хора дето не са професионалисти ще ви вкара във филми.Моята която всъщност продадох на 9тата година никога не изгуби фреон и нямаше никакви драми.Включиш ли на мах за една минута е хладилник вътре.На всеки 2 годинки съм сменял маслото и мерил фреона.Използва се професионална техника за целта.Радиатора се поддържа чист както му е реда.С таралежа проблем не съм имал .Държал съм управлението винаги на авто и лято и зима.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от SDLS » 26 Юни 2016, 21:17

memorex написа:Климатичната система на Е60 е повече от добра.



"BMW issued a bulletin about this awhile back. They say it's normal. The reason it does this is because liquid refrigerant migrates to the compressor when the car is off. And the car delays the compressor actually running to prevent it from trying to compress liquid refrigerant. Therefore prolonging the life of the A/C compressor. None of the other vehicles do this, seems to be only E60" :wave: :bang:

http://www.bimmerforums.com/forum/showt ... -8-minutes

Явно си е поредният често срещан проблем при E60... май трябва смяна на компресора, макар че според BMW си било нормално 10 минути да ти духа 50 градуса :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от memorex » 26 Юни 2016, 21:27

Колега , с цялото ми уважение но , подобни глупости като този цитат на човек с подобна на мойта професия просто е несериозно.Вервай ми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от badsharki » 27 Юни 2016, 0:43

Преди няколко дни колата беше на слънце около 6 часа и когато я запалих, на таблото показваше 39 градуса външна температура. Умишлено засякох - на 10-тата секунда започна да обръща въздуха от духалките, а до 30-тата вече духаше студено. Така, че и аз мисля, че климатика на Е60 е много добър, ако е изправен. Поне лично съм много доволен и винаги ми е на авто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от kiky_7 » 27 Юни 2016, 2:30

Предполагам, че на е63-ката е същия като на е60. Когато колата е седяла 5-6 часа на слънце и запаля, цъкам бутона "MAX" след около 10-20 секунди започва да духа много студено. За мен климатроника на е60/е63 е доста добър. Най-вероятно има някакъв проблем, защото и на х5-цата е53 чак когато загрее колата след изфорсиране над 3хил.об. започва да духа студено...
Изображение Изображение

Пич, къде ми е колата?
Аватар
Мнения: 3058
Регистриран на: 5.02.2002

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от ! Алекс » 01 Юли 2016, 11:42

Четох един бюлетин и по точно за е60 че ако колата не е палена повече 8 часа климатика сработва след 2-3 мин.Причината че масло,фреон и т.н се било събирало някъде и това предпазвало системата и компресора.Не знам колко е достоверно но при мене Е53 се държи по този начин.Климатика тръгва след 2 минути приблизително след по дълго стоене/6-10 часа/.Иначе после цял ден няма грижи тръгва си веднага.Може да потърся бюлетина да ви го постна тука.

Намерих го...Пак казвам не знам колко е достоверен.

SUBJECT Air Conditioning System Poor Performance MODEL E60, E61 (5 Series) E63, E64 (6 Series) SITUATION No cold air from air conditioning during the first 2 minutes of operation after starting the engine. After this time the system seems to work properly.

CAUSE This is considered normal system operation. When the vehicle is parked for extended periods, liquid refrigerant can migrate into the compressor. It may take up to 2 minutes to displace the liquid refrigerant from the compressor before starting normal operation.

PROCEDURE Do not replace any parts. This is considered normal operation of the system. Explain to the customer that this condition may occur if the vehicle is parked for extended periods (greater than 8 hours). Over time liquid refrigerant can drain back into the compressor when the vehicle is parked. If the A/C system were to function at 100% right from start up the compressor would be damaged. The system is then started up gradually to prevent this from happening and extending the life of the compressor. Normally the system is functioning at 100% after 30-60 seconds, but in extreme conditions it may take up to 2 minutes for the system to function at 100%.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от ultrashock » 01 Юли 2016, 12:24

Информацията, която колегата !Алекс е дал, мисля че отговаря на зададения въпрос в темата, а и при мен забелязах това, но реално не съм търсил проблем. Информацията е полезна. Имам само един въпрос - къде ги има тези бюлетини? Трябва да се търси в google или ги има някъде като архив?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от SDLS » 03 Юли 2016, 23:09

Проблемът не трае от 30-60 секунди, понякога от 5 до 8 минути... :censored: Общо взето, докато двигателя вдигне температура около 65-70 градуса :nono:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Забавено включване на климатроника?

Мнение от memorex » 04 Юли 2016, 6:25

Така е времето варира в зависимост от състоянието на компресора,спомагателния вентилатор и наличието на достатъчно фреон основно.Когато колата е стояла дълго при включване на климатика на място вентилатора се пуска на момента и при изрядна система до 1 минута вече духа студен въздух.То ако трябваше да се чака по 5-10 мин кой щеше да си купи такъв автомобил?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook