Форсиране на DPF регенерация

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от timur_lenk » 24 Дек 2013, 19:14

Аз съм с премахнат ДПФ и ремап,качва ми гешки 14а2 и 14а6.В чуждия форум пак така им дава.Колата си върви без проблем.Регенерация няма как да ти прави щом са програмирали.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от iceblast » 24 Дек 2013, 19:55

Нали нямаше ремап :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от timur_lenk » 24 Дек 2013, 21:00

Само за ДПФа бе братле,конете не сме пипали
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 8.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 5GT F07 530 xDrive 258hp

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от bijuto » 17 Яну 2014, 17:03

Днес ходих до сервиза на БМВ Варна за диагностика, причината за това е че не регенерира ДПФ-а. След диагностиката приемчика каза че всичко по колата е наред, като изключим че ДПФ е тръгнал и за това двуцевката е черна. По думите му филтъра можел да изкара още 50000-100000 км. в зависимост от карането градско-извън градско. За регенерацията ми каза че колата трябва да се движи с постоянна скорост от 110 км/ч на темпомат. Регенерацията щяла да започне след 5-10 мин. и да карам така още около 15-20 мин. Когато го попитах да ли се усеща нещо по време на регенерацията той каза че може и въобще да не разбера. Интересното беше че го питах не е ли по добре да държа по високи обороти -на 4 например, той ми отговори, че тук скороста е от значение- 110 км/ч, без да се прекъсва , След разговора с него излязох на магистралата и направих всичко както ми каза. Не усетих регенерация. Когато се прибрах оставих колата за 15 мин. и после като се качих имаше много странен мирис на изгоряло, чак си отворих прозореца. След 5 мин.мириса изчезна. В един чужд форум четох че е възможно да се усети регенерацията по мириса на изгоряло, не по шума. Сега не съм сигурен дали направи регенерация .Дали има начин да се разбере някак ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от iceblast » 17 Яну 2014, 18:22

В двигателния модул в ИНПА-та се четат Информационните съобщения и там записва кога е била последната регенерация.

Не знам каква е разликата, понеже виждам, че си фейслифт, но това със скороста специално за коли преди фейслифт не е така. Регенерацията започва веднага, когато температурите са ок и налягането е високо, не са нужни 110км. (как ги сметна :mhihi: ), нито трябва да караш Х време със 110км/ч за да започне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от timur_lenk » 17 Яну 2014, 18:57

Приемчика щом е казал,край.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от toncho83 » 17 Яну 2014, 22:32

При мен се усеща нещо като ръмжене,като регенерира.По-скоро го усещам в града,отколкото извънградско..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от miroleskov » 17 Яну 2014, 22:38

iceblast написа:В двигателния модул в ИНПА-та се четат Информационните съобщения и там записва кога е била последната регенерация.

Не знам каква е разликата, понеже виждам, че си фейслифт, но това със скороста специално за коли преди фейслифт не е така. Регенерацията започва веднага, когато температурите са ок и налягането е високо, не са нужни 110км. (как ги сметна :mhihi: ), нито трябва да караш Х време със 110км/ч за да започне.

ще бъдеш ли така добър са кажеш точно къде са информационните съобщения.Имам инпа,но не я ровя много и не съм попадал на това.Благодаря
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от nik0las » 18 Яну 2014, 0:01

toncho83 написа:При мен се усеща нещо като ръмжене,като регенерира.По-скоро го усещам в града,отколкото извънградско..

Именно :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от iceblast » 18 Яну 2014, 1:21

Миро, в ИНПА там къдто четеш грешките са и информационните съобщения. Грешките с F2, а имфо съобщенията мисля, че бяха F3.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 8.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 5GT F07 530 xDrive 258hp

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от bijuto » 18 Яну 2014, 13:38

timur_lenk написа:Приемчика щом е казал,край.
А бе не е точно така ама хайде. Исках да проверя това което ми каза да ли е така, все пак са официален дилър на БМВ , и те би трябвало да знаят най-добре как се прави регенерация и с каква скорост. Друг е въпроса дали наистина знаят.Ако някой има официална информация или нещо подобно, нека сподели.
iceblast написа:В двигателния модул в ИНПА-та се четат Информационните съобщения и там записва кога е била последната регенерация.

Не знам каква е разликата, понеже виждам, че си фейслифт, но това със скороста специално за коли преди фейслифт не е така. Регенерацията започва веднага, когато температурите са ок и налягането е високо, не са нужни 110км. (как ги сметна :mhihi: ), нито трябва да караш Х време със 110км/ч за да започне.

Не съм смятал аз км. така ми казаха от сервиза. Аз го питах не е ли по добре да карам на по високи обороти известно време, той каза-не ,скорост 110, това е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от iceblast » 18 Яну 2014, 17:19

Колега, това за сметките не беше въпрос към теб, всъщност дори не беше въпрос като цяло ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 8.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 5GT F07 530 xDrive 258hp

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от bijuto » 18 Яну 2014, 19:38

iceblast написа:Колега, това за сметките не беше въпрос към теб, всъщност дори не беше въпрос като цяло ;)

:yes:

U.S. MARINES
Аватар
Мнения: 1107
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: София,L.A.
Пол: Мъж
Кара: '13 BMW S1000RR, '09 Е71 4.0d
Мечтае да кара: ///M6, E31 k55 Racing Dynamics, '13-'14 BMW S1000RR

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Тоо Cool » 19 Яну 2014, 19:33

Пичове тая регенерация ми се включи тва лято веднъж-два пъти и после още веднъж преди три месеца. От тогава не се е пускала-не е изпушвала отзад колата по тоя начин. (впрочем едва от сега, от тези ваши псотове разбрах какво означава този пушек-бях се притесмил, че нещо не е както трябва!!!).
да ви питам-има ли някакъв проблем, че не се е пускала тая процедура скоро? Нещо да не е заминало по колата?
Ще съм МНОГО благодарен за всякакви съвети!
Поздрави!
In memory of CPL Jason Dunham,
United States Marine Corps,
who gave his life in order to keep his brothers alive.
You will never be forgotten!
10-10-81 - 07-12-2006

THAT IS NOTHING ON THIS GREEN EARTH THAT IS STRONGER THAN THE UNITED STATES MARINE CORPS,
BECAUSE THERE IS NOTHING ON THIS GREEN EARTH THAT IS STRONGER THAN A UNITED STATES MARINE!
https://www.youtube.com/watch?v=Z-y0aeXwbMc
SEMPER FI!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 11.12.2007
Пол: Мъж
Кара: Е60 525Д'09
Мечтае да кара: по хубави пътища

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Slay » 20 Яну 2014, 10:09

bijuto написа:
timur_lenk написа:Приемчика щом е казал,край.
А бе не е точно така ама хайде. Исках да проверя това което ми каза да ли е така, все пак са официален дилър на БМВ , и те би трябвало да знаят най-добре как се прави регенерация и с каква скорост. Друг е въпроса дали наистина знаят.Ако някой има официална информация или нещо подобно, нека сподели.
iceblast написа:В двигателния модул в ИНПА-та се четат Информационните съобщения и там записва кога е била последната регенерация.

Не знам каква е разликата, понеже виждам, че си фейслифт, но това със скороста специално за коли преди фейслифт не е така. Регенерацията започва веднага, когато температурите са ок и налягането е високо, не са нужни 110км. (как ги сметна :mhihi: ), нито трябва да караш Х време със 110км/ч за да започне.

Не съм смятал аз км. така ми казаха от сервиза. Аз го питах не е ли по добре да карам на по високи обороти известно време, той каза-не ,скорост 110, това е.

И аз ходих преди време в същото представителство със същият въпрос ( съвпадение и двигателя ми е същия като твоя ).
Отговора беше абсолютно същия.Приемчика ме увери че аз дори няма да разбера че тече процес на регенерация.
На мен ми е първото БМВ , а и имам колата от година и не съм наясно със всичко.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook