реле подгревни свещи

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: реле подгревни свещи

Мнение от djerityyy » 31 Дек 2014, 12:02

Здравейте колеги имам въпрос относно релето за подгрев...Миналата зима смених и 6те свещи, но не и релето.Та тази нощ колата остана извън гаража и при -10 на сутринта запали от 2я път след страшно тресене няколко секунди докато влезе в нормални обороти.След това което прочетох във форума разбирам , че релето би трябвало да светне когато съм на контакт.И да изчакам да изгасне и тогава да запаля!!!Но проблемът е , че когато съм на контакт релето не светва, а светва когато завъртя да запаля и изгасва.Дефакто светва когато се опитвам да запаля и се започва едно тресене и гаснене...и от 2я,3я път пали отново с тресене...Моля за съвет релето ли е за смяна или имам друг проблем...? Защо не свети на контакт а светва по време на палене? Благодаря предварително.
.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: реле подгревни свещи

Мнение от Trixster » 31 Дек 2014, 12:26

Провери дали имаш записани грешки на релето за подгрев на свещи. Ако е изгоряло ще имаш грешка. Принципно колата би трябвало да запали и без свещите, а много хора смятат, че common rail дизелите нямат нужда от тях въобще. Така, че може да търсиш и проблема със запалването някъде другада - акумулатор, стартер, гориво.
Последна промяна Trixster на 31 Дек 2014, 15:49, променена общо 1 път
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: реле подгревни свещи

Мнение от djerityyy » 31 Дек 2014, 14:40

По принцип колата пали от раз колега ..единствено на минусовите температури ако съм я оставил отвън през ноща, се случва тва тресене и гаснене.Миналата зима ми се слу4и веднъж и днес отново...Горивото едва ли би трябвало да замръзва, нали има някав подгревен филтър.Все си мисля, че нещо не е наред с релето понеже както написах не светва реотанчето на контакт, а след като завъртя да паля..Но както каза ти трябва да се провери за грешки, но този път ще отскоча до сервиз на БМВ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: реле подгревни свещи

Мнение от timur_lenk » 31 Дек 2014, 17:24

Моята тресеше 1 мин като не работеше релето.Бях сменил свещите.Качваше ми код че не работят 6те свещи,
което означава че релето не бачка.Смених го,колата пали от раз и не тресе.Ако ти е болно релето ще имаш грешка както ти казва колегата.Ако нямаш грешки по подгрева,тогава търси проблема другаде.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: реле подгревни свещи

Мнение от djerityyy » 31 Дек 2014, 18:37

Благодаря за отговорите, а дали е възможно тва тресене при ниски температури да е от дюза (и)? Диагностика правих като сменях свещите и тогава излизаха 4 изгорели...смених и 6те и питах за релето но ''майстора" ми каза, че не изписвало грешка за изгоряло реле..неможело да се разбере.Ясно е , че пишман майстори колкото искаш, то човек от форума може по-добре да си поддържа колата отколкото да има доверие на сервизи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: реле подгревни свещи

Мнение от timur_lenk » 31 Дек 2014, 21:16

Моята я припалвам през ден заради студа.Оня ден работеше нормално.Преди малко я запалих,10 сек работеше неравномерно.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3725
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: реле подгревни свещи

Мнение от adovet » 31 Дек 2014, 22:13

djerityyy написа:Благодаря за отговорите, а дали е възможно тва тресене при ниски температури да е от дюза (и)? Диагностика правих като сменях свещите и тогава излизаха 4 изгорели...смених и 6те и питах за релето но ''майстора" ми каза, че не изписвало грешка за изгоряло реле..неможело да се разбере.Ясно е , че пишман майстори колкото искаш, то човек от форума може по-добре да си поддържа колата отколкото да има доверие на сервизи.

Възможно да е и от дюза. Свещите и релето лесно ще ги хванеш

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: реле подгревни свещи

Мнение от doomy525 » 01 Яну 2015, 13:26

По скоро от кофти гориво..щом на топло няма проблеми, а на студ ги прави няма логика да е в дюзите.
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: реле подгревни свещи

Мнение от djerityyy » 01 Яну 2015, 14:26

Да случва се при -7,8 да речем...И днес пак на контакт нямаше индикатор за релето,и при запалване светва за 2 ,3 секунди едновременно с тресене ..Все пак днес не изгасна, но си беше чудене 10тина секунди както колегата по-горе писа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: реле подгревни свещи

Мнение от timur_lenk » 01 Яну 2015, 17:37

По принцип не трябва да тресе.Като се стопли ще и пусна РС да видя да не е избушила свещите.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 10.02.2008

Re: реле подгревни свещи

Мнение от karamba_ » 02 Яну 2015, 23:23

Колеги,от няколко дни вобще не мога да запаля. Излиза ми реле. Някои може ли да ми щракне една снимка, да видя къде се намира.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: реле подгревни свещи

Мнение от atanasov_aa » 03 Яну 2015, 10:39

karamba_ написа:Колеги,от няколко дни вобще не мога да запаля. Излиза ми реле. Някои може ли да ми щракне една снимка, да видя къде се намира.

Под входящия колектор на двигателя е. Вижда се след сваляне на входящия колектор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: реле подгревни свещи

Мнение от tanokaridi » 07 Яну 2015, 14:30

atanasov_aa написа:
karamba_ написа:Колеги,от няколко дни вобще не мога да запаля. Излиза ми реле. Някои може ли да ми щракне една снимка, да видя къде се намира.

Под входящия колектор на двигателя е. Вижда се след сваляне на входящия колектор.


Ако се махне кората която е върху двигателя се вижда - аз дори го смених без да свалям колектори..
ето ти клипче дано да съм бил полезен - https://www.youtube.com/watch?v=rQn5J47ElwU
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 8.07.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530 XD E60

Re: реле подгревни свещи

Мнение от andreev_ » 09 Яну 2015, 13:20

Реле се сменя със свещи , свещи се сменят с реле ! Винаги !!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: реле подгревни свещи

Мнение от Taruno » 09 Яну 2015, 15:21

Глупости релето може да изкара 4ри подмени на свещо, то е електронно и не получаваш баш нищо като ги сменяш в комплект.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook