реле подгревни свещи

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от STEVAL » 09 Яну 2015, 19:36

За година и половина ми се прецакаха 3 релета

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: реле подгревни свещи

Мнение от memorex » 09 Яну 2015, 20:02

STEVAL написа:За година и половина ми се прецакаха 3 релета

Акумулатора наред ли е?Хората с едно реле карат по 250К средно 7-8 години и нямат проблем.Хубаво е зимата да се ползва зарядно от време на време ако не се кара колата достатъчно и ако стои на вън.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от STEVAL » 10 Яну 2015, 20:04

Последното изгоря при чисто нов акумулатор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: реле подгревни свещи

Мнение от atanasov_aa » 10 Яну 2015, 20:18

STEVAL написа:Последното изгоря при чисто нов акумулатор.

Теч на масло, от входящия колектор при пеперудите, да е имало?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: реле подгревни свещи

Мнение от Taruno » 10 Яну 2015, 21:44

STEVAL написа:Последното изгоря при чисто нов акумулатор.

Оригинални релета или алтернативни ? Плюс, инсталацията гледал ли си я, ако има окъсяване може да прави драма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: реле подгревни свещи

Мнение от netmurder » 10 Яну 2015, 21:57

Taruno написа:
STEVAL написа:Последното изгоря при чисто нов акумулатор.

Оригинални релета или алтернативни ? Плюс, инсталацията гледал ли си я, ако има окъсяване може да прави драма.

Колега аз за алтернативни релета не знам, прави се само от Беру. И си е консуматив това реле, моето го смених преди година и малко но смених само 2 от 6-те свещи и сега най вероятно има изгорели още 2 свещи, а като стане това гори и релето... Затова като се сменят свещите, се сменят комплект и 6-те...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: реле подгревни свещи

Мнение от Taruno » 11 Яну 2015, 2:03

Алтернативно реле има, и продължаваме с бабините дивотии за релето и свещите - при мен имах изгоряли три свещи и след смяна само на тях релето НЕ изгоря за 35 хил км преди да откраднат колата, сега на тройката имах една на 1ви цилиндър и въпреки, че купих четири смених само нея - след като ги замерихме, до момента 15 хил. Км без проблем.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: реле подгревни свещи

Мнение от Trixster » 11 Яну 2015, 12:44

@ netmurder, taruno - Kолеги. Tук няма правилно и грешно и нещата не са само бяло или черно. Това което се случва на един или друг колега е поради много различни фактори. Има неща които се описват като препоръки, което не означава, че ако не се следват това ще доведе до проблем. В този смисъл логично е, ако колата е на 150к и + км то щом някоя свещ е изгоряла да се сменят всички за да са с еднакъв живот (под еднакъв се има предвид +/- 20%), нищо не пречи и релето да се смени, за да се завърши напълно едно такова обслужване на автромобила. Причината е да не се налага след 10-20- или дорри 50к км да се налага отново да се извършва същата процедура. Трябва да се отчете че една такава препоръка не е гаранция, че няма да дефектира някоя свещ или самото реле, нито че ако не се следва няма да има изключение и да няма дефект след такъв пробег. Всеки сам взима решение кой е най-добрия подход за обслужване и грижа към автомобила.

:)
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: реле подгревни свещи

Мнение от meto.gb » 12 Фев 2015, 9:25

Здравейте колеги , карам Е61 530D 218к.с. 2004г. След дълго лутане по майстори (без резултат) , реших да споделя проблема си с вас . А той се състой в това ,че на диагностика излизат 6 изгорели свещи , релето и свещите са нови (реле - беру ) , (свещи - бош ) ..... между другото сменените също бяха здрави (замервани от майсторите), и така проблема си остава ... 6 изгорели свещи на диагностика и лошо палене сутрин (притрисане ). След първото палене проблем няма ... :mhihi: . Ако някой има идея да пише ... благодаря предварително .
p.s. Забравих да напиша , че при замерване релето подава ток към свещите .... свещите са с еднакво съпротивление и бачкат ... :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: реле подгревни свещи

Мнение от Taruno » 12 Фев 2015, 19:07

Грешно реле / дефектно това, че подава ток не значи нищо, релето трябва да е в гаранция, нека го подменят и вижте пак.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: реле подгревни свещи

Мнение от BMW_1914 » 12 Фев 2015, 21:09

При мен също сутрин на първо палене за деня, има разтрисане на мотора и леки вибрации и след това вече всичко си е ОК при следващите паления, възможно ли е да е от срещи и реле и докато ми намерят реле на Беру (свещите са пак на беру и ги има налични) може ли това тресене сутрин да ми направи някакъв проблем?
Колата е 530 дА, 218 к.с. 2004 г.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: реле подгревни свещи

Мнение от timur_lenk » 12 Фев 2015, 22:14

Моята тресеше преди 2 седмици,преди това не.Сега не тресе,всичко й е сменено и няма грешки.Според мен е нафтата или не ползваме правилните свещи.Аз съм с Febi.Едната изгоря за 1 година,сложих Beru употребявана но здрава,такава имахме под ръка.
За мотор M57TU свещите са с някакво сребърно покритие,за бърз подгрев и не знам си какво там.Така ги дават по TIS. И други стават но не са по предписанието.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: реле подгревни свещи

Мнение от tanokaridi » 13 Фев 2015, 11:38

timur_lenk написа:Моята тресеше преди 2 седмици,преди това не.Сега не тресе,всичко й е сменено и няма грешки.Според мен е нафтата или не ползваме правилните свещи.Аз съм с Febi.Едната изгоря за 1 година,сложих Beru употребявана но здрава,такава имахме под ръка.
За мотор M57TU свещите са с някакво сребърно покритие,за бърз подгрев и не знам си какво там.Така ги дават по TIS. И други стават но не са по предписанието.


аз като сменях свещи си сложих оригинални за да съм сигурен, че няма да има драма с тях а релето си взех Беру и вече няма грижи доста време/км.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: реле подгревни свещи

Мнение от meto.gb » 15 Фев 2015, 11:12

Проблемът е решен , вчера възползвайки се от приличните температури взех един мултицет и започнах да меря , оказа се , че при подаване на контакт напрежението към свещите пада вместо да се покачва (при отваряне на врата , към тях започва подаване на ток с ниско напрежение). след малко повече заиграване открих , че има лоша връзка между релето и силовият кабел ( кабелът който подава ток на релето ) , след възстановяването и всичко е точно , колата пали супер и няма вече показания на DISа за проблем в тази област . Не знам как никой от "майсторите " при които ходих не е проверил за лоша връзка .... :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 24.11.2012
Пол: Мъж
Детайли за колата: 520D ///M 177к.с.

Re: реле подгревни свещи

Мнение от vasilii80 » 20 Фев 2015, 13:40

Здравейте колеги, някой може ли да ми каже на 520д фейслифт,ако ми дава две изгорели свещи,съответно на 1ви и 3ти цилиндър,дали това е от релето? Защото като извадих свещта на 1ви беше здрава! Както и дали с този проблем прави регенерация или не? Благодаря предварително :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook