реле подгревни свещи

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Ацалов
Аватар
Мнения: 3415
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: реле подгревни свещи

Мнение от Atsalov » 20 Фев 2015, 22:58

Смени си подгревното реле и 4-те свещи и не го мисли много. Ако искаш обяснение на проблема ,прочети темат от 1-5 страница и ще получиш отговорите на въпросите ти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: реле подгревни свещи

Мнение от BMW_1914 » 06 Мар 2015, 20:45

meto.gb написа:Здравейте колеги , карам Е61 530D 218к.с. 2004г. След дълго лутане по майстори (без резултат) , реших да споделя проблема си с вас . А той се състой в това ,че на диагностика излизат 6 изгорели свещи , релето и свещите са нови (реле - беру ) , (свещи - бош ) ..... между другото сменените също бяха здрави (замервани от майсторите), и така проблема си остава ... 6 изгорели свещи на диагностика и лошо палене сутрин (притрисане ). След първото палене проблем няма ... :mhihi: . Ако някой има идея да пише ... благодаря предварително .
p.s. Забравих да напиша , че при замерване релето подава ток към свещите .... свещите са с еднакво съпротивление и бачкат ... :banghead:


След смяна на свещи и реле с нови на Беру, изчезна претрисането сутрин при мен, така , че колега сменяй смело и ще си решиш проблема :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: реле подгревни свещи

Мнение от meto.gb » 20 Мар 2015, 19:03

meto.gb написа:Проблемът е решен , вчера възползвайки се от приличните температури взех един мултицет и започнах да меря , оказа се , че при подаване на контакт напрежението към свещите пада вместо да се покачва (при отваряне на врата , към тях започва подаване на ток с ниско напрежение). след малко повече заиграване открих , че има лоша връзка между релето и силовият кабел ( кабелът който подава ток на релето ) , след възстановяването и всичко е точно , колата пали супер и няма вече показания на DISа за проблем в тази област . Не знам как никой от "майсторите " при които ходих не е проверил за лоша връзка .... :dunno:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3415
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: реле подгревни свещи

Мнение от Atsalov » 22 Мар 2015, 7:38

Бъди малко по конкретен като кажеш къде е била лошата връзка,така ще помогнеш и на други колеги с подобен проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: реле подгревни свещи

Мнение от pepsin » 05 Юни 2016, 14:02

Здравейте колеги малко да ободря темата :D .Днес реших да се по-ровя по бавареца и да видя как е дали има грешки или всичко е наред.Закачих импата и всичко си беше добре,докато не отидох на двигател.Та там ми беше записало,грешка за 6 те свещи.Миналата година лятото сменях и 6 те свещи+реле то с оригинални.От какво може да е ??????????????????????какъв може да е проблема???.Бмв е60 3.0д 218 к.с. 2004 г.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: реле подгревни свещи

Мнение от netmurder » 05 Юни 2016, 14:17

pepsin написа:Здравейте колеги малко да ободря темата :D .Днес реших да се по-ровя по бавареца и да видя как е дали има грешки или всичко е наред.Закачих импата и всичко си беше добре,докато не отидох на двигател.Та там ми беше записало,грешка за 6 те свещи.Миналата година лятото сменях и 6 те свещи+реле то с оригинални.От какво може да е ??????????????????????какъв може да е проблема???.Бмв е60 3.0д 218 к.с. 2004 г.

от релето :D
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: реле подгревни свещи

Мнение от pepsin » 05 Юни 2016, 14:54

:shock: Утре други ден пак ще я закача,ако пак ми записва същата грешка ще го сменям релето :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: реле подгревни свещи

Мнение от snooperchi » 15 Авг 2016, 6:26

Здравейте, на мен ми дава грешка за 6те свещи, а са здрави. Въпросът е, че разглобихме релето... и то също е здраво?! Е тогава къде да търся проблемът?
Къде е бушонът на това реле? ( ако изобщо има, тъй като на ауто-датата го дава директен плюс ) Утре 16.08.2016, един добър мой приятел, който се занимава с жици, ще отиде да мери по колата какво и що... и ако някъде по инсталацията има издънка... ще ви държа в течение, защото това е много странно... всичко да е наред, а да ги дава като грешка?! Луда работа. Явно никой не се е сблъсквал, а и в интернет пространството не мога да намеря инфо за подобен случай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от batkoto » 05 Ное 2016, 19:44

Колеги, компа пишеше грешка и на 6-те цилиндъра от време на време. Нямаше някаква последователност. Смених релето днес и сега ми изкарва грешка на 3 от свещите. Въпроса ми е, възможно ли е проблема да е в реле и да не дава грешка във всичките смещи, иначе казано - когато е реле може ли то да дава грешка само в част от свещите или трябва да е задължително във всички? Или просто да си сменя свещите? Просто сега като съм сменил релето, освен него в действетелност да имам и 3 заминали свещи? Колата е с M57 - фейслифт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: реле подгревни свещи

Мнение от Taruno » 05 Ное 2016, 22:48

batkoto написа:Колеги, компа пишеше грешка и на 6-те цилиндъра от време на време. Нямаше някаква последователност. Смених релето днес и сега ми изкарва грешка на 3 от свещите. Въпроса ми е, възможно ли е проблема да е в реле и да не дава грешка във всичките смещи, иначе казано - когато е реле може ли то да дава грешка само в част от свещите или трябва да е задължително във всички? Или просто да си сменя свещите? Просто сега като съм сменил релето, освен него в действетелност да имам и 3 заминали свещи? Колата е с M57 - фейслифт.


Колко пъти трябва да се коментира това ? сменяй реле и свещи и всичко ще заспи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от batkoto » 05 Ное 2016, 23:11

Колко пъти се е коментирало дали дефектирало реле може да дава грешка на 3 от свещите, а не на всичките, че не разбрах след изчитане на цялата тема?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: реле подгревни свещи

Мнение от badsharki » 06 Ное 2016, 9:09

Не е задължително да дава всички свещи като изгорели. При мен даваше само четири като изгорели.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: реле подгревни свещи

Мнение от oci » 07 Ное 2016, 0:31

batkoto написа:Колко пъти се е коментирало дали дефектирало реле може да дава грешка на 3 от свещите, а не на всичките, че не разбрах след изчитане на цялата тема?

Изгорели са свещите колега, преди това е бил проблема в релето и затова ти е давало и 6-те.
Сега смени трите или и шесте и нещата ще заспят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: реле подгревни свещи

Мнение от oci » 07 Ное 2016, 0:32

snooperchi написа:Здравейте, на мен ми дава грешка за 6те свещи, а са здрави. Въпросът е, че разглобихме релето... и то също е здраво?! Е тогава къде да търся проблемът?
Къде е бушонът на това реле? ( ако изобщо има, тъй като на ауто-датата го дава директен плюс ) Утре 16.08.2016, един добър мой приятел, който се занимава с жици, ще отиде да мери по колата какво и що... и ако някъде по инсталацията има издънка... ще ви държа в течение, защото това е много странно... всичко да е наред, а да ги дава като грешка?! Луда работа. Явно никой не се е сблъсквал, а и в интернет пространството не мога да намеря инфо за подобен случай.



Проблема ти е в захранващия кабел на модула /релето/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от batkoto » 10 Ное 2016, 16:58

Колеги, като сте сменяли реле с разкачане на колекторите, има ли нещо, което трябва да направя като ги закачам колекторите отново на мястото им? Примерно да намажа гумичките с малко грес или пък ако трябва да внимавам за нещо? И има ли начин да проверя свещите дали са Ок, докато са закачение. Като ги сваля с мултицето е ясно, но се чудя дали има начин просто докато са си на мястото завъртяни дали има начин да го замеря дали са ок?
Последна промяна batkoto на 10 Ное 2016, 17:00, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook