Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от v3n0m » 30 Май 2016, 13:56

memorex написа:Всеки двигател игаря известна доза масло в зависимост от типа и състоянието . Разхода , нормалния разход на масло се измерва в грам на конска сила на час или грам на конска сила на киловат .Така че майсторите са прави.Но не са прави във всички случаи за аспуха че трябва да почернява.Ако няма завишен разход на масло от двигател и турбина и се зарежда хубав дизел аспуха стои чист като на твоите снимки.Можеби са имали предвид че за тези км двигателя е в учудващо добро състояние което за този дв. е напълно нормално.


Зареждам само на Шел и на всеки втори резервоар слагам винаги добавка на Бардал. Колата е закупена от Англия, аз съм 2-ри собственик, а първият е на около 55-60 г.(адвокат). Колата е обслужвана само в БМВ докато е била в Англия(има сервизна книжка) и предполагам това двигателя да е запазен се дължи на начина на експлоатацията на предишния собственик.
Чудя се дали ще сгреша ако сваля ДПФ и го почистя?
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от memorex » 30 Май 2016, 14:06

Най - трудната част от работата е свалянето и откачането на сензорите без тяхната повреда.След това се кисне в подходящт препарат да речем 24 часа промива се суши се и се поставя.Ако това не е проблем за теб няма какво да се колебаеш.Споредмен по-добро от механичното почистване няма.Някой ги пекат в пещи или нещо подобно но аз лично това не бих го направил .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от v3n0m » 30 Май 2016, 14:11

memorex написа:Най - трудната част от работата е свалянето и откачането на сензорите без тяхната повреда.След това се кисне в подходящт препарат да речем 24 часа промива се суши се и се поставя.Ако това не е проблем за теб няма какво да се колебаеш.Споредмен по-добро от механичното почистване няма.Някой ги пекат в пещи или нещо подобно но аз лично това не бих го направил .


Май ще взема да се вкарам във филма защото иначе няма да мирясам, така поне ще съм сигурен че всичко е наред.
Благодаря за съветите :yes:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от adovet » 30 Май 2016, 15:04

memorex написа:Най - трудната част от работата е свалянето и откачането на сензорите без тяхната повреда.След това се кисне в подходящт препарат да речем 24 часа промива се суши се и се поставя.Ако това не е проблем за теб няма какво да се колебаеш.Споредмен по-добро от механичното почистване няма.Някой ги пекат в пещи или нещо подобно но аз лично това не бих го направил .

Mинах по тоя път - препарати, киснения и т.н. Ефекта е само временен, просто затръгва ли си няма какво да го спаси

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 476
Регистриран на: 11.01.2007
Местоположение: София

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Gamena » 30 Май 2016, 17:27

Аз го махнах,катализатора също,после ремап и сега е пушка :P

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от v3n0m » 30 Май 2016, 17:31

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-5-E60-525 ... SwsB9WATtr
Това ли е по-доброто решение?
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Taruno » 30 Май 2016, 18:23

http://www.vegeuk.com/uk_en/diesel_partical_filter.html

Това е в silicon carbide ( което е ОЕМско) варианта, две години гаранция, че ще регенерира без запушване, на един бус на мой авер сложхиме такъв и вече е навъртял към 150к без никакви драми .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от memorex » 30 Май 2016, 18:26

Ако гам където живееш изкупуват старите ,няма да те заболи толкова.Така че,защо не и такова решение,което си е и нормалното по принцип.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от v3n0m » 30 Май 2016, 19:37

Само DPF-а ли се сменя или има и датчици? И след това предполагам ще трябва програмиране?

Колегата Taruno, колко $ е този който сте купили от този сайт?
И колко левчета могат да се вземат за стария? Аз дори не знаех че се изкупуват :kuku:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от memorex » 30 Май 2016, 19:45

Е сензорите ако са наред след смяната няма за какво да се сменят и програмиране не е необходимо.В момента не знам колко дават за стар но са давали и по 500 лв.Предполагам сега дават по 300 лв за този кютюк.Все пак бая матерял има в него.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от badsharki » 30 Май 2016, 21:38

Нека колегата Taruno да каже, но обикновено тези фирми искат да им изпратиш стария ДПФ.
Не е съвсем да не иска програмиране. Трябва да се направи процедура в ISTA по замяна на ДПФ, за да може ДДЕ да преизчисли стойностите за soot и ash. Но не е нещо сложно. Всеки с ISTA може да го направи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Taruno » 30 Май 2016, 21:46

Задължително искат стария - за буса (там е доооооста по-голям цената с върнат стария беше към 1300-1400 мога да попитам за точната. Питал съм от любопитство за моята ако остане при мен до тогава беше 710 за евтиния вариант и 960 за silicon carbide, което лично за мен е абсолютно приемлива сума, с доставките от UK излиза към 1100.

Но колеги едно важно правило НЕ СМЕНЯЙТЕ ДПФ ако не сте се уверили, че колата е в състояние да го регенерира - не казвам махайте ДПФ-а ами си поддържайте колите :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от memorex » 30 Май 2016, 22:14

badsharki написа:Нека колегата Taruno да каже, но обикновено тези фирми искат да им изпратиш стария ДПФ.
Не е съвсем да не иска програмиране. Трябва да се направи процедура в ISTA по замяна на ДПФ, за да може ДДЕ да преизчисли стойностите за soot и ash. Но не е нещо сложно. Всеки с ISTA може да го направи.

Ако не се направи процесурата която така и не разбрах какво ще стане по нататъка.На колегата филтъра не е сдал багажа доколкото разбирам и ЕСУ то си го харесва все още.И за офертата му от и бея къде пише че стария се връща?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 476
Регистриран на: 11.01.2007
Местоположение: София

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Gamena » 31 Май 2016, 8:43

Честно казано лично аз не намирам смисъл от този филтър,за това и го премахнах.Демонтажа ми струваше 200лв+ремап 700лв.Старият дпф и катализатор ги върнах 300лв.Та не ми излезна кой знае какво.Сега колата е съвсем различна,малко по шумна,но на мен това ми харесва :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от v3n0m » 31 Май 2016, 9:18

Аз лично колега не бих махнал нито DPF-а, нито катализатора, както и не бих ремапнал компа. Но всеки си има разбирания и предпочитания :yes: Поздрави!
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook