Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Taruno » 29 Яну 2014, 13:52

Добре колега имаме ново 20, значи докато чакам Армеец :D продължих да гледам за тоя DPF. При мен TUNAP с добре поддържана кола си е бил удачен вариант(който вече сме използвали семейно), но гледам, че в Щатите много често свалят и го мият в ултразвук и после с вода като се мие по обратния ред т.е. ор изпускателната дупка към входа, за да излиза от входа. Мнения и някой от вас пробвал ли е.

Преди да почнете да ми говорите "махай го ще се родиш" дръжте си мнението за вас, аз съм твърд противник на този тип операции ако не, защото се нарушава това, което БМВ са направили то поне, защото тая природа ни е единствена и с тези интервенции не си помагаме, гледал съм снимки на аутопсия на човек от София(непушач) и на човек от друг град, който е пушил цял живот и мога да кажа, че 1вия не беше в по-добро състояние.

ps. да уточня при много от модерните камиони с DPF, той се разглобява и се чисти / мие принципа е много подобен, и ме навява на мисълта, че дори би било хитро ако меже долната част да се отреже и после да се сложи наново. Пежо приерно имат препарат за техните филтри, който е специално за МИЕНЕ на DPF

http://www.youtube.com/watch?v=oi-Ti6Z4_nw
Ето клипче на почистване с ултразвук, от моя страна мога да кажа че имам достъп до индустриална ултразвукова вана и бих пробвал на следващата машина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Taruno » 29 Яну 2014, 14:16

Продължавам с една впечатляваща тема

http://www.vwwatercooled.com.au/forums/ ... 813-2.html

човека направо си го направил нов :D

ps. Yep I'll add the Ross Tech bit so you guys can sort the loading post washout, but I got it so clean by spending HOURS on the gurney, and washing it over and over and over. On full bore you canlt hurt the core at all, right up close, so you basically go to town, expect to get VERY wet, and the feedback is my DPF is still showing regens down to zero and only 5% ash at a -1.8% setting 5k later. Basically that means the ECU feels it is cleaner than 5 grams!

It's basically back to new, this washout method works, a treat. Car goes FAR better too, less restriction.

Thanks for the kind words, I do like pioneering : )

Oт 5та страница след 5000 км колата показва, че има по-малко от 5 гр. т.е. е в категория НОВ

Oт 7ма страница от темата

My own DPF has 30k on it since washing it out, and it is still performing as per new. Soot load has gone up about 2 grams from the five I roughly started with. All seems perfect to me.

След 30 000 колата все още се справя все едно е нов.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 3.03.2014
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от dadi7 » 03 Мар 2014, 0:55

колеги бихте ли ми препоръчал някой сервиз във Варна за чистене на филтър за твърди частици (DPF).Предварително Ви благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от bordo_77 » 03 Мар 2014, 9:37

dadi7 написа:колеги бихте ли ми препоръчал някой сервиз във Варна за чистене на филтър за твърди частици (DPF).Предварително Ви благодаря.


Говори с Илко от Добрич, трябва да ти свърши работа.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 9.11.2013
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60
Мечтае да кара: bmw

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от belia ///M » 11 Мар 2014, 21:57

колеги от каде да си закупя артикула TUNAP micrologic® PREMIUM 131 за почистване на филтера DPF ? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от badjo E60 » 01 Апр 2014, 7:30

Колеги има ли вече в Пловдив сервиз в който да чистят с тунап??
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 12.04.2014
Пол: Мъж
Кара: бмв

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от dodo7575 » 20 Апр 2014, 21:14

[quote="da6ip"]Моето мнение го знаеш - при положение че системите на автомобила са направени за този филтър, при позитивния ефект който има, и при цената за почистване с Тунап, и тъй като няма да гониш 300 к.с. с тунинг, за отговорът е ясен и той е едно пътуване до София.

(Освен ако не е толкова запушен че да се налага сваляне - тогава цената ще излезе колкото щеше да е за колегата badjo по-назад в темата).

Но всеки си решава за себе си :yes:[/q каде в София чистат ДПФ

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.10.2012
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m5

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от lion m5 » 01 Май 2014, 23:07

Аз го почистих моя dpf при Винаров и съм супер доволен разхода ми падна с 2 литра не е за вярване но е факт.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 23.01.2014
Кара: BMW 530d E61

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от bogev » 03 Май 2014, 15:21

Здравейте колеги прочетох всичко писано за този филтър и много се колебаех дали да не го махна, но реших да пробвам да го изчистя. Миналата седмица сменях меката връзка защото беше пробита и свалих филтъра затапих го от към входа и го напълних с безконтактно такова каквото използват по автомивките защото един познат си го изчисти така на един Фокксваген Фаитон 2011г.оставих го да кисне така 15 часа и след това го измих на паруструйка с топла вода около час от изхода към входа това което изтече не мога да ви го опиша само да кажа че след около 20 минути с паруструйката започна да тече вода преди това само леки пръски, след това го издухах с въздух хубаво и го качих. Резултатът е че все едно карам друга кола много по лесно върви и мотора работи по тихо. Не знам дали е правилно така да се чисти но определено има огромен ефект. Дано да съм бил полезен на някой, утре ще видя какъв е разхода въпреки че по борд ми е като преди но въртенето е в пъти по добро.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Taruno » 04 Май 2014, 21:07

Точно така се чисти правилно колега, другия вариант е с ТУНАП, но там проблемния бял нагар пак трудно се изкарва

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2012
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: 530d
Мечтае да кара: X6

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от ziko_86 » 15 Май 2014, 19:12

Малко снимки и от мен.Честно да кажа разлика не съм усетил.Мога ли да махна дпф и да карам така няколко километра?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Ex Alfa Romeo 156 1.9
Ex Alfa Romeo 156 1.9 16v
Ex Alfa Romeo 159 2.4 TI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от badjo E60 » 17 Май 2014, 12:11

Понеже в Пловдив не намерих сервиз който да работи с Тунап се поинтересувах от алтернативни такива.По чужди форуми там в момента хвалят препапатите на Бардал като много добри,, даже пише и че са по добри от Тунапа.Та да питам някой ако е ползвал Бардал да драсне някой ред ,, а и да попитам също кой от техните продукти е най подходящ за нашите коли ??
http://www.bardahl.bg/bg/search
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Taruno » 17 Май 2014, 13:32

ziko_86 написа:Малко снимки и от мен.Честно да кажа разлика не съм усетил.Мога ли да махна дпф и да карам така няколко километра?


Браво колега, както в темата от горния форум ти си се оттървал от по-големия проблем(белите сажди), които не могат да се изгорят, а при механично почистване от изхода към входа те излизат и си си удължил живота на ДПФ-а много

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 8.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 5GT F07 530 xDrive 258hp

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от bijuto » 06 Авг 2014, 7:51

badjo E60 написа:Понеже в Пловдив не намерих сервиз който да работи с Тунап се поинтересувах от алтернативни такива.По чужди форуми там в момента хвалят препапатите на Бардал като много добри,, даже пише и че са по добри от Тунапа.Та да питам някой ако е ползвал Бардал да драсне някой ред ,, а и да попитам също кой от техните продукти е най подходящ за нашите коли ??
http://www.bardahl.bg/bg/search

Аз също четох за Бардал и смятам да го пробвам. Гледам че има два вида, единият е за професионални цели, а другия го изливаш в резервоара. Цената горе долу е същата, така че май ще взема втория.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от djerityyy » 07 Авг 2014, 0:39

Дайте мнения за този продукт http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5752 ! Струва ли си да се пробва,или това е поредната боза?И свалянето и чистенето с пароструйка и обезмаслител ли си остава най-удачния вариант??

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook