Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от nikolayp » 08 Авг 2013, 11:04

miroleskov написа:Сега остава да разбера и къде да гледам температурите.С инпа ще стане ли?


за съжаление не мога да ти отговоря на този въпрос. някой по-компетентен колега ще трябва да се намеси


regioplan написа:Здравейте колеги,
Имам Е61 което ми съобщава, че иска смяна на DPF след 11000 км /толкова остават до 200 000 км/. Питането ми е къде мога да си закупя този препарат или къде мога да направя процедурата?
Поздрави
Косьо


самия препарат може да се закупи от ebay например, но ти трябва и сонда. по спомени назад в темата беше обсъждано, че ако сам си купиш всичко ти излиза по скъпо. отделно като бях при Винаров ми обясниха, че първо се прави проверка дали процедурата с препарата е достатъчна или филтъра ще трябва да се смени и да се кисне, ако е много задръстен

denzel написа:Здравейте,
Моля за съвет. Свързах се с Винаров ауто, но ми казаха, че вече процедурата не трае 1-2ч., а колата се оставя за 24ч. След скорошен горчив опит, вече не желая да оставям колата никъде и искам ремонтите да се случват пред мен до колкото е възможно. Карам е61 2007г. На мен ми излиза съобщение particle filter - have the problem checked by your BMW service, без да показва километри. Знаете ли къде могат да го изчистят за няколко часа и дали мога да се доверя на този сервиз, и да оставя колата там за денонощие?
Благодаря предварително.


И при мен се наложи да оставя колата за ден там - първо правят диагностика и замервания, после самата процедура, след това отново диагностика и замервания. Нямам никакви оплаквания към тях като работа и отношение, но ако ти си имаш резерви вариант е да пробваш да се уговориш да я закараш сутринта и да стоиш там... Аз лично не знам друг сервиз където да ти свършат тази услуга. Ако някой друг се сеща да каже

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 8.04.2007
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от DRAG_BG » 15 Авг 2013, 22:49

единственото сигурно решение на проблема с филтъра е ПРЕМАХВАНЕТО МУ !
Изчистил съм поне 20 (не само на БМВ ) , мине немине година и пак се задръстват. За бързаци с малко задръстени филтри се ползва добавка в горивото , и само караш ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Emooo » 16 Авг 2013, 18:03

DRAG_BG написа:единственото сигурно решение на проблема с филтъра е ПРЕМАХВАНЕТО МУ !
Изчистил съм поне 20 (не само на БМВ ) , мине немине година и пак се задръстват. За бързаци с малко задръстени филтри се ползва добавка в горивото , и само караш ;)

Естествено че ще се задръсти пак. И нов да сложиш и той ще се задръсти. Въпроса е след колко хил. км.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от timur_lenk » 25 Авг 2013, 7:55

Махнал съм папарудите,махнал съм филтъро.Чудя се какво още да махна:)
Ще взема да махна скоростната кутия :)
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Emooo » 27 Авг 2013, 17:47

timur_lenk написа:Махнал съм папарудите,махнал съм филтъро.Чудя се какво още да махна:)
Ще взема да махна скоростната кутия :)

Ами и тя е рискова - махай я :mhihi:
Tool - Fear Inoculum

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.03.2013
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Proctor » 27 Авг 2013, 21:26

Здравейте, колеги. От скоро съм собственик на е60 525д 2006г. Тази тема ме накара силно да се замисля какво е състоянието на DPF-a ми /а и на реалните километри на колата/. По борд ми пише, че остават 140 000 км. живот на DPF-a, а колата е на 225 000 км. /по думите на диагностиците на Дару би трябвало да са реални/ и както и да го смятам нещо не ми се вързва сметката. Какво е вашето мнение, да ходя ли на диагностика и почистване на DPF филтъра превантивно, или да изчакам евентуални симптоми ? И още един глупав въпрос, понеже скоро ми предстои смяна на масло и филтри, имали значение дали първо ще сменя всички останали филтри и маслото, или първо е по-добре да се почисти с tunap dpf филтъра ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от da6ip » 27 Авг 2013, 22:41

Proctor написа:Здравейте, колеги. От скоро съм собственик на е60 525д 2006г. Тази тема ме накара силно да се замисля какво е състоянието на DPF-a ми /а и на реалните километри на колата/. По борд ми пише, че остават 140 000 км. живот на DPF-a, а колата е на 225 000 км. /по думите на диагностиците на Дару би трябвало да са реални/ и както и да го смятам нещо не ми се вързва сметката. Какво е вашето мнение, да ходя ли на диагностика и почистване на DPF филтъра превантивно, или да изчакам евентуални симптоми ? И още един глупав въпрос, понеже скоро ми предстои смяна на масло и филтри, имали значение дали първо ще сменя всички останали филтри и маслото, или първо е по-добре да се почисти с tunap dpf филтъра ?

Единствения вариант тези 140 хил. живот на филтъра да са реални, е някой преди теб да е дал 2-3 хил. лв. за да смени филтъра с нов :mhihi:
Така че при всички положения иди да ти измерят налягането на изгорелите газове преди/след филтъра за да знаеш в какво състояние е. Ако е още заводския, следва почистване. Може и вече да е бил чистен и тогава да е занулен показателя. Тогава действаш според налягането..
Маслото и филтрите нямат връзка с ДПФ-а.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.12.2011
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от denzel » 29 Авг 2013, 9:32

Здравейте.
Свързах се с Винаров, хората се оказаха много коректни. Почистиха ми филтъра, след това ходих на контрола след 600 км и всичко е наред, поне за сега.

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 2.07.2012
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от genchoe60 » 30 Авг 2013, 18:23

Аз го махнах и ми свъшиха мъките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 8.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 5GT F07 530 xDrive 258hp

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от bijuto » 31 Окт 2013, 22:19

Какво мислите за този препарат, някой ползвал ли го е?
http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5752

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 8.04.2007
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от DRAG_BG » 01 Ное 2013, 23:19

има голям ефект при малко запушени филтри. Ако е тотален блокаж , не е това начина.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 22.02.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 28i, 530d E60
Мечтае да кара: повече

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от pan_m » 02 Ное 2013, 16:47

genchoe60 написа:Аз го махнах и ми свъшиха мъките.

Къде го махна колега ? Може и на л.с.
П.С. Прави ли ти сега опити за регенерация или няма такива ? Пипаха ли и софтуера ?

Мерси предварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 2.07.2012
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от genchoe60 » 03 Ное 2013, 19:58

088 8704906 Петко се казва човекът ,няма регенерация , върви по леко не пуши доволен съм но на мястото на дпф сложиха оригинално гърне от бмв е 60 които са без дпф.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от MadChicken » 04 Ное 2013, 10:54

Някой да има лични впечатления дали се променя звука, ако на кола с комбиниран катализатор + DPF в общо тяло (231к.с.) се изтърбуши само съдържанието и се монтира обратно кухото вече тяло? Идеята е да не се слагат някакви прави тръби, а да се ползва изтърбушеното тяло, но не знам дали без резонансно гърне няма да стане по-шумна, което е абсолютно нежелателно. В случая говорим само за механичната част от премахването, софтуерната е друга тема.
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 29.07.2010
Местоположение: около Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e-60 3.0.D,2006
Мечтае да кара: Форд-Мустанг
Детайли за колата: M-paket,2006g,231+++p.s.

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от aigner » 11 Дек 2013, 19:24

MadChicken написа:Някой да има лични впечатления дали се променя звука, ако на кола с комбиниран катализатор + DPF в общо тяло (231к.с.) се изтърбуши само съдържанието и се монтира обратно кухото вече тяло? Идеята е да не се слагат някакви прави тръби, а да се ползва изтърбушеното тяло, но не знам дали без резонансно гърне няма да стане по-шумна, което е абсолютно нежелателно. В случая говорим само за механичната част от премахването, софтуерната е друга тема.

колега махна ли филтърът? И разбра ли нещо за звукът на колата?
Пламен

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook