Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 14.11.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 2006
Детайли за колата: M

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от emobs » 18 Мар 2012, 10:13

garbac написа:Здравейте,
и аз ще трябва да го чистя! Светна ми предупреждение на таблото.На 178 к съм.Някой знае ли в Бургас къде може да се отиде?



Ако намериш къде е сервиза в Бс пиши да го знаем за всеки случай аз знам къде в Бс могат да ти махнат ДПфа за около 400лв. всичко !

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от MadChicken » 18 Мар 2012, 10:25

Какво имаш предвид под "всичко"? Слагат тръба с резонатор или изтърбушват DPF-а? А ремап правят ли?
Ако е с тръба интересно как се вписва в тия пари, че там тя трябва да е доста сериозна предвид температурите и завихрянето на газовете. В ebay ги има за по £350 само тръбата, отделно ремапа е още толкова примерно. Кой е сервиза в крайна сметка?
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 29.12.2007
Кара: BMW E 60

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от garbac » 20 Мар 2012, 16:53

да ви кажа ! Ходих на диагностика и ми установиха неколкократно завишаване на налягането във филтъра.Това си е запушен филтър.Мисля че работната температура вътре е около 140 градуса .
До момента в Бургас намерих 2 места.На едното ми обясниха за премахване и после препрограмиране на компа така,че да си мисли ,че никога не е имал такъв филтър.Цена за всичко-800 лв.
На второто място ми предложиха сваляне на филтъра,изтръмбушване,поставяне вътре на някакъв таралеж и после зашиване на същия /време за труд 3-4 часа/ -180 лв.след това пак препрограмиране/време около час / - 450 лв. или общо - 630 лв.Някъде по форумите четох ,че ако се свали филтъра и се напълни със сода каустик се почиствал невероятно добре.После се измива с топла вода и се поставя.Това бил най евтиния вариант.
Аз продължавам да търся защото тези цени които ми обявяват нещо не ми се връзват.Особено за препрограмирането.
И все пак си мисля за по правилно да се премахне нацяло.Така проблема ще се реши един път завинаги !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от da6ip » 20 Мар 2012, 17:56

Моето мнение го знаеш - при положение че системите на автомобила са направени за този филтър, при позитивния ефект който има, и при цената за почистване с Тунап, и тъй като няма да гониш 300 к.с. с тунинг, за отговорът е ясен и той е едно пътуване до София.

(Освен ако не е толкова запушен че да се налага сваляне - тогава цената ще излезе колкото щеше да е за колегата badjo по-назад в темата).

Но всеки си решава за себе си :yes:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 29.12.2007
Кара: BMW E 60

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от garbac » 23 Мар 2012, 16:20

изчетох всичко и се съгласих с почистването с ТУНАП .
Въпроса ми е къде в Бургас или около Б-с има такъв сервиз в който могат да ми го почистят?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от memorex » 23 Мар 2012, 19:55

За чистене на DPF във Варна къде ходите?Предварително благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от RuM6n » 23 Мар 2012, 23:07

"Ходим на майната си" в тая тъпата Варна пълна с дупки няма свестни сервизи. :evil:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от memorex » 24 Мар 2012, 7:24

RuM6n написа:"Ходим на майната си" в тая тъпата Варна пълна с дупки няма свестни сервизи. :evil:

Може да няма свестни сервизи и да пълна с дупки ама за сметка на това данък МПС е най–висок в сравнение с останалите градове. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от RuM6n » 24 Мар 2012, 8:13

Сега съм намерил едно момче , завършил е МЕИ има много добре оборудван сервиз и разбира за какво му говориш, тоест не е самозванец купил си 2 крика и едно гедоре и отворил сервиз. Самият той има Е39 и е фен на марката. Ако на някой му трябва свестен сервиз във Варна нека се обади.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 11.10.2011
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от kastelo » 24 Мар 2012, 23:47

изкам да попитам дали някои е чул че (dpf) или така наречения (fap) се продупчва т.е с дълга бургия ф/10,или ф/12 се продупчва от единия до другия краи но преди това трябва да се изчисти dpf след процедурата ти сваршват проблемите.това нещо го практикуват в италия

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 10.03.2010
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от dize-la » 26 Мар 2012, 8:17

системата за самопочистване се активира сама , когато се позадръсти филтъра , а дали е задръстен, компютъра следи по температурните датчици и датчика за налягане във изпускателната система . някои знае ли в какъв диапазон са нормалните стоиности на датчика за налягането и след какъви стоиности се включва самопочистването ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Созопол
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: карах почти всичко

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от batzlati » 26 Мар 2012, 19:33

kastelo написа:изкам да попитам дали някои е чул че (dpf) или така наречения (fap) се продупчва т.е с дълга бургия ф/10,или ф/12 се продупчва от единия до другия краи но преди това трябва да се изчисти dpf след процедурата ти сваршват проблемите.това нещо го практикуват в италия

Да , аз съм чувал за разпробиване на DPFa и това се прави не само в Италия. Това се прави от търговци , които само продават коли. Като са взели кола с проблем в DPFa , разпробиват , следва изчистване на грешки , колата се паркира в автокъщата и се ПРОДАВА. Обаче след около 5хил.км. последното гърне започва да се забива /запушва/ с боклуците и парченцата , които се откъртват от механично повредения DPF. Та в този ред на мисли се оказва , че проблемите не свършват , защото ще се наложи подмяна на последното гърне.
За мен - недобра идея.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.05.2012

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от rollmann » 05 Май 2012, 22:26

Колеги днес разбрах за този форум и точно днес направих и процедурата с TUNAP с моята кола , казвам ви ефекта е поразителен както е описан по долу от останалите

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от badjo E60 » 06 Май 2012, 8:17

Колеги,да знаете в Пловдив читав сервиз в който правят профилактика с препарата TUNAP ?? :idea: :idea:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от nikolayp » 28 Юни 2012, 14:03

днес ходих в сервиза и си записах час за вторник. дадоха ми за пример колегата badjo E60, като вариант за усложнен процес с причина клапата :)
другата седмица ще дам отзиви, но засега човека ми се вижда отговорен - не да ти обещае всичко само и само да си дадеш парите.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook